Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπόν αγόρασα μια extra φορεσιά με +gold και +magic find

το πήγα +141 και +140 αντίστοιχα

25Κ HP 7K DPS σε 60 lvl βάρβαρο

να δούμε τώρα με αυτά τα stats ποιο επίπεδο δυσκολίας μπορώ να φαρμαρο

 

Το Hell και πάλι με τα drops που θα έχεις δεν αξίζει τον κόπο. Μάζεψε χρυσό, ντύσου και τα ξαναλέμε.

 

Κάκιστη επιλογή stats. Για Act 1 χρειάζεσαι οπωσδήποτε all resist σε εξοπλισμό και μέτριο dps, δηλαδή πάνω από 8 - 8,5k, που θα το ανεβάζεις προοδευτικά. Τα HP σου είναι οριακά και χωρίς καλά resists θα πας άκλαφτος. Το DPS αυξάνει λιγότερο από ένα σημείο και μετά μέσω strength οπότε προτίμησε gear με increased attack speed, αν και για act 1 raw dps από 500 (αρχή) ως 650 (τέλος) είναι καλό. Μελλοντικά κοιτάς για Life on hit που όμως θες ψηλά νούμερα. Μην περιμένεις να τελειώσεις την act χωρίς να αλλάξεις εξοπλισμό.

 

Ο βαρβαράκος μου έχει 15k dps, 32k HP, δε θυμάμαι resists (καλά) ή armor (μέτρια) και για να φάω elites βασίζομαι σε burst καταστάσεις και όχι σε μακρόχρονες μάχες. Ούτε καν το σκέφτομαι για σοβαρό Act 2 αν δεν αλλάξω κάποιο εξοπλσμό που θέλω (rings - amulet - μπότες) οπότε προς το παρόν δέρνω το butcher.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε να τερματίσετε το D3 και να είστε άνετοι σχετικά , πάρτε Demon Hunter. Απλά και ξάστερα. Η πλάκα είναι με τους υπόλοιπους ήρωες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε παιδιά με το κανονικό μου gear το έχω το inferno act 1 (82K HP 9K DPS)

το πρόβλημα είναι ότι για να αναβαθμιστώ χρειάζομαι 5 μύρια το λιγότερο

για να μπορέσω να σταθώ inferno act 2

εκεί κολλάει η 2η gear που αγόρασα (+141 και +140 gold και magic find 25Κ HP 7K DPS)

αν μπορώ με αυτά τα stats να σταθώ στο Hell για gold farming θα είμαι υπέρ ευχαριστημένος

 

PS το inferno act 1 farm δεν συμφέρει περισσότερα τα repairs παρά τα gold

εγώ θέλω γρήγορα 5 μύρια και πάνω.Μιλάω για βάρβαρο πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Act1 inferno πρέπει να το φαρμάρεις για πλάκα. Ανοίγεις το quest Cursed Hold, ξεκινάς festering woods τρως 2-3 elites, μπαίνεις στο Halls of Agony 2, σκοτώνεις Warden-butcher, ελευθερώνεις Tyrael, πηγαίνεις Oldruins ψάχνεις για dark cellar (είναι 2 πιθανά darkcellars διπλα στο waypoint)

 

άλλος τρόπος

 

Είστε 4 φίλοι με MF gear, μπαίνετε σε 4 ξεχωριστά παιχνίδια, πηγαίνεται στο oldruins waypoint , νοτιοδυτικά υπάρχει ένα darkcellar (50% πιθανότητα περίπου) με 30% πιθανότητα για goblin, αυτός που το βρίσκει κάνει Invite τους άλλους 3, το σκοτώνετε, ξανακάνετε το ίδιο. Γελοία εύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Act1 inferno πρέπει να το φαρμάρεις για πλάκα. Ανοίγεις το quest Cursed Hold, ξεκινάς festering woods τρως 2-3 elites, μπαίνεις στο Halls of Agony 2, σκοτώνεις Warden-butcher, ελευθερώνεις Tyrael, πηγαίνεις Oldruins ψάχνεις για dark cellar (είναι 2 πιθανά darkcellars διπλα στο waypoint)

 

άλλος τρόπος

 

Είστε 4 φίλοι με MF gear, μπαίνετε σε 4 ξεχωριστά παιχνίδια, πηγαίνεται στο oldruins waypoint , νοτιοδυτικά υπάρχει ένα darkcellar (50% πιθανότητα περίπου) με 30% πιθανότητα για goblin, αυτός που το βρίσκει κάνει Invite τους άλλους 3, το σκοτώνετε, ξανακάνετε το ίδιο. Γελοία εύκολο.

και μετα πας act 2 και κανεις ακριβως το ιδιο με το goblin σε αλλο wp μεχρι να μασεις gear για να συνεχισεις και ουτοκαθεξης στοactg III kai V, και αφου το τερματισεις συνεχισεις να μαζευεις gear δεν ξερω για πιο λογο ετσι για να εισαι γαματος, και μετα παλι μαζευεις gear χωρις λογο επειδη δεν εχει τπτ αλλο να κανεις...!

Αιντε ρε αφηστε τις χαζομαρες και παιξτε κανα hardcore τουλαχιστον εκει υπαρχει καποιος σκοπος να μπορεις να πας 60 να μπορεσεις να προχωρησεις οσο το δυνατον πιο πολυ γινεται χωρις να παιθανεις, σου δινει ενα σκοπο το game....

 

Δεν μπορω να καταλαβω πως απολαμβανεται το softcore που αφου πας 60 απλα μαζευεις gear χωρις λογο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλετε να τερματίσετε το D3 και να είστε άνετοι σχετικά ' date=' πάρτε Demon Hunter. Απλά και ξάστερα. Η πλάκα είναι με τους υπόλοιπους ήρωες.[/quote']

 

Indeed αν έχεις ανοχή στον ψόφο και μπορείς να πατάς όλα τα κουμπάκια σου όταν πρέπει μιας και τα λάθη δεν συγχωρούνται για κανένα λόγο, ο dh είναι μια χαρά. Λίγο βαρετός ίσως μετά το act 1 που κάποια skills είναι μονόδρομος αλλα είναι ez mode αν πάρεις καλό gear.

 

Αν κάνω επόμενο class πιθανολογώ οτι θα πάω για wizard though. Το absorb/nova/hydra και το αξιολογότατο dps του τον κάνουν op στα μάτια μου (+ οι μπάλες που πάνε ΠΑΝΤΟΥ). Και γενικά νομίζω οτι είναι safe επιλογή.

 

paulara στειλε αν θές battletag με πμ για κάνα diablo try. Δεν μπήκα ακόμα για μαζεμένα solo tries (απο το λίγο που έπαιξα πάω phase 2 άνετα) αλλα ξέρω εμπειρικά οτι με 2 dps είναι πανηγύρι. Επίσης είμαι αρκετά σίγουρος οτι υπάρχει bug με το μεγαλo homing fireball και το ss dodge. Και σε αυτή την περίπτωση και σε auto attack dodge παίρνεις σε random στιγμές ένα dot που δεν ξεπερνιέται ούτε με ss ούτε με τίποτα κα σε αφήνει με 0 life χωρίς να μπορείς να πάρεις pot. Μου συνέβη πολλάκις στο p2. Fml.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω 2 ερωτησεις αν ξερει καποιος.

 

1) οταν ενα αντικειμενο σου λεει οτι αν το βαλεις θα σου ανεβασει dmg ΤΟΣΟ. αυτο το ποσο συμπεριλαμβανει ΚΑΙ το intelligence ας πουμε που κανει επι %dmg ε?

 

2) ποσο πιο σημαντικο ειναι το dmg σαν στατιστικο πανω σε ενα αντικειμενο σε συγκριση με το % που δινουν intelligence κτλ? γιατι ας πουμε βρηκα ενα οπλο που δινει απλα 8-16 dmg και μου ανεβαζει το dmg συνολικο 500+ ενω με ενα αλλο αντικειμενο που δινει 30+ int. μου ανεβαζει πολυ λιγοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε act 1 Hell με Barb

τι skills χρησιμοποιειτε??

 

Σε co-op εχω τρελαθει στους θανατους, ιδιαιτερα απο τα γαμ... λειζερ.

 

27000hp 2800 dps 3800 armor lvl 53

 

Μπορεις να μιλας με μικροφωνο σε co-op?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για δοκίμασε revenge με το +health και fury που δίνει, όπως και το Feel no pain rune που σου δίνει health από το damage σου, επίσης εγώ γινόμουν γομάρι. :P

Εγώ επίσης είχα cleave, seismic slam. Αλλά έχω περάσει το μέρος από εκεί. Περιμένω φίλο να ανέβει να συνεχίσω (είμαι 56 με τον Barb).

 

Δυστυχώς αυτό είναι να σου κάτσουν όλα μαζί στην καλύτερη, οπότε για να τελειώνεις (hopefully) γρήγορα την μάχη, αλλιώς μετά μένεις πολύ ακάλυπτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε αυτό - θέλει καλό DPS όμως. Skill και rune.

 

Ground Slam - Wrenching Slam

Revenge - Vengeance is mine που το αλλάζεις με το Provocation όταν το ανοίξεις

War Cry - Hardened Wrath που το αλλάζεις με Impunity όταν ανοίξει

Earthquake - ό,τι θες, προτιμώ τον τελευταίο.

 

Ποντίκι

Bash + Onslaught αν δεν έχεις καλό DPS

Cleave + Broad Sweep αν έχεις

 

Passive Nerves of Steel - Tough as nails - Brawler (όποιο άλλο θες στη θέση του βασικά, εγώ παίζω full damage)

 

Το δεξί κλικ είναι θέμα στυλ. Για crowd control βάλε Seismic Slam με ό,τι rune θες, αλλά στο Inferno προτιμώ το Wrath of the Berserker με το Thrive on Chaos αλλά ΜΟΝΟ με αυτό. Αν δεν τον έχεις αυτό το ρούνο βάλε ό,τι άλλο skill θες.

 

Το στυλ είναι πολύ απλό και προφανές. Ξεκινάς με Earthquake + stun (προσέχεις το συντονισμό, το stun έχει λιγότερη διάρκεια από το aoe), πλακώνεις το αριστερό κλικ με το Wrath ανοιχτό για άπειρο buff και κάνεις διαρκώς revenge. Αν έχεις Seismic Slam το κρατάς για crowd control αν σφίξουν τα πράγματα, αν και μπορείς να βάλεις Weapon Throw για λίγο range ή κάποιο παραπάνω heal. Ό,τι θες βασικά, για μένα δεν είχε σημασία.

 

Πλεονεκτήματα τα προφανή. Ψεκάστε σκουπίστε τελειώσατε, γρήγορες μάχες, ΠΟΛΥ damage σε συντομότατο χρονικό διάστημα. Στν πραγματικότητα δε θες κάτι άλλο ενώ το συγκεντρωτικό stun σου είναι η χαρά των ranged αν παίζεις με party. Απλά τους τραβάς όλους πάνω σου, τους αλλάζεις τα φώτα και οι άλλοι μένουν ανενόχλητοι.

 

Μειονεκτήματα πάλι τα προφανή. Σχεδόν καθόλου range (λύνεται με +%movement speed), υψηλές απαιτήσεις σε DPS αν θες cleave (το bash είναι πολύ καλή εναλλακτική για τα χαμηλότερα). Κυριότερο θέμα το ότι είναι ΠΟΛΥ στατικό, οπότε αν χρειαστεί να αλλάξεις θέση έχεις αυτομάτως πρόβλημα. Αυτό σημαίνει πως molten - plagued - arcane enchanters είναι πονοκέφαλος γιατί πρέπει να αλλάζεις θέση και αν φύγουν από το aoe σου πήγε εντελώς στράφι. Επίσης ενάντια σε bosses δεν είναι το καλύτερο δυνατό, οπότε αν έχεις nephilim bonus και το θες παίζεις sub - optimal (αυτό συνηθίζεται με εξάσκηση, ο butcher δε μου είναι πια πρόβλημα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ground Slam - Wrenching Slam / Ignore pain + rune healing

Revenge - Provocation

War Cry - Hardened Wrath

Wrath of the Berserker / Earthquake

 

Ποντίκι

frenzy + sidearm

hammer + smash

 

Passive

Nerves of Steel - Weapons master - tough as nails / superstition

 

Ετσι το εχω ως τωρα, απλλα τραβαω μεγαλο ζορι στο co-op με τα λειζερ και τα ελιτς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...