Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 17,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια παιζει καμοια σελιδα για να πουλησει κανεις το gold? Εχω 10m και δεν ξερω τι να τα κανω...

 

Δωσε σε εμενα που εχω μονο 50.000 και ολο και πεφτουν :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί σε μια πώληση πχ, 15 εκατομμυρίων στο AH, να σου κρατάει το 1.5 εκατομμύριο η Blizzard..

 

 

γιατι αυτοι ειναι οι κανονες πλειστηριασμου σε ολο τον κοσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Hell και πάλι με τα drops που θα έχεις δεν αξίζει τον κόπο. Μάζεψε χρυσό, ντύσου και τα ξαναλέμε.

 

Κάκιστη επιλογή stats. Για Act 1 χρειάζεσαι οπωσδήποτε all resist σε εξοπλισμό και μέτριο dps, δηλαδή πάνω από 8 - 8,5k, που θα το ανεβάζεις προοδευτικά. Τα HP σου είναι οριακά και χωρίς καλά resists θα πας άκλαφτος. Το DPS αυξάνει λιγότερο από ένα σημείο και μετά μέσω strength οπότε προτίμησε gear με increased attack speed, αν και για act 1 raw dps από 500 (αρχή) ως 650 (τέλος) είναι καλό. Μελλοντικά κοιτάς για Life on hit που όμως θες ψηλά νούμερα. Μην περιμένεις να τελειώσεις την act χωρίς να αλλάξεις εξοπλισμό.

 

Ο βαρβαράκος μου έχει 15k dps, 32k HP, δε θυμάμαι resists (καλά) ή armor (μέτρια) και για να φάω elites βασίζομαι σε burst καταστάσεις και όχι σε μακρόχρονες μάχες. Ούτε καν το σκέφτομαι για σοβαρό Act 2 αν δεν αλλάξω κάποιο εξοπλσμό που θέλω (rings - amulet - μπότες) οπότε προς το παρόν δέρνω το butcher.

 

Για το act 1 παιδια δεν θελετε πολλα resist, εγω οταν το εβγαλα ημουνα 2H με κανα 40k dps και με build με earthquake και berseker τα elites φευγαν σε 5-6 secs. Ειχα γυρω στα 50-60 resist :-D . Εκει πραγματικα απολαυσα το game.

Βεβαια ειναι καλο να τα κοιτατε τα resist απο το act1 γιατι θα τα χρειαστειτε στο act2. Ομως δεν ειναι απαραιτητο για να farmarete το act1.

 

Στο act2 τωρα εφτασα σε ενα πολυ καλο επιπεδο και εκτος απο κανα-δυο elites που εξ'ορισμου ειναι ατρωτα, φαρμαρω ανετα. Πιστευω θελει μια ισορροπια στα stats. Και ειναι σημαντικο να εχετε καλο DPS, τι να τα κανεις τα 1000 resists αν εχεις 7-8k DPS, στο τελος θα πεφτεις γιατι δεν θα μπορεις να σκοτωνεις τιποτα.

 

Τα δικα μου stats, 40k HP - 750 με 800 resists - 9500 armor - 17k DPS που ομως στην ουσια φτανω τα 26k DPS με το rune του Frenzy και το passive που δινει 25% σε max fury.

 

Αυτο που προσωπικα πιστευω οτι εκανε την διαφορα στο act2, ειναι το 26% block (shield 18% + Helm of command 8%).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaand DONE!

Τέλος κύριοι!! :D Τέρμα. The beast has fallen. Επίσημα. Nada. Καπούτ.

Inferno και μπαλες. (καλά ντάξει όχι μου έβγαλε την ψυχή)

 

Λοιπόν γράφω tactic που με το που το δοκιμάσαμε έπεσε.

 

3 DH.

 

Nether tentacles και οι 3. Οι 2 rain of vengeance με το stun και ο άλλος mark/mortal enemy.

Arcane bola shot ή ότι θέλει ο καθένας για main και ss/prep/vault στα υπόλοιπα. Tactical adv/steady aim/archery.

Phase 1 όπως και phase 3 είναι χαβαλέ με 3 άτομα αν νιώθουν. Λίγο kite.. αν ψοφήσει ο ένας οι άλλοι τον κάνουν rez και so on.

 

Τώρα αρχίζει η κεντρική ιδέα...

2 άτομα ψοφάνε επίτηδες λίγο πρίν το τέλος του Phase 1 (αν διαβάζετε αυτό ξέρετε στο πόσο % αλλάζει phase)...

Ο ένας που μένει τους κάνει rez αλλα δεν πατάμε accept. Nukάρει για να μπεί το phase 2. Μένουμε dead με το accept rez στην οθόνη.

Ο ένας που ζεί τρέχει πανικόβλητος στην άλλη πλευρά του map kitάρωντας το clone. ΑΝ ψοφήσει περιμένουμε ~35 sec ώστε να φάει timeout το clone. Αν θέλουμε σηκωνόμαστε αλλα φροντίζουμε πρίν το 65% περίπου να έχουμε 2 dead και rez rdy ώστε να γίνει το ίδιο στο 2ρο clone spawn. Το ίδιο και στο 3ο. Γενικά πάντα είναι καλό να είναι ένας dead και rez rdy σαν backup plan και οι υπόλοιποι 2 να kitάρουν.

Έτσι με τα πολλά και αν έχουμε δάχτυλα πάμε phase 3.

Phase 3 είναι βασικά σαν phase 1 χαβαλέ ολέ και λίγη προσοχή στο lightning και στους μετεωρίτες που πέφτουν (δεν πολυφαίνονται) γιατί πέφτετε one shot. Προσοχή στο charge που κάνει με το που ξεκινήσει το phase και μπορεί να σας πάρει triple kill.

 

Αυτά τα όμορφα.

Βοοστάρω αν θέλετε μερικά απο μερικές μέρες που θα ηρεμήσει λίγο το κεφάλι μου.

Drops μπάλες.

 

Καλή τύχη λοιπόν σε όποιους το δοκιμάσουν.

Diablo 3 inferno. The end. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...