Προς το περιεχόμενο

Diablo III Topic v1


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά θέλω μια βοήθεια..

παίζω τώρα hell με 59 lvl DH και παίζει από τον ίδιο λογαριασμό κι ο αδερφός μου που παίζει με wizard 55lvl (ένα λαπτοπ άρα δεν υπάρχει λόγος για δύο games)

τι να κάνω με τα λεφτά?

ξεμένω αμέσως και νομίζω θα δυσκολευτώ πάρα πολύ στο inferno λόγω του οτι δεν θα φτάνει το ρευστό και για τους δυο μας..

καμια συμβουλή?

 

και γενικά για DH τι πάιζει σε inferno και τι stats να χω?

 

μήν πολυπετάτε έννοιες γτ είμαι και λίγο νουμπάς και δεν τα πιάνω αμέσως αλλά τα πιάνω γρήγορα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά θέλω μια βοήθεια..

παίζω τώρα hell με 59 lvl DH και παίζει από τον ίδιο λογαριασμό κι ο αδερφός μου που παίζει με wizard 55lvl (ένα λαπτοπ άρα δεν υπάρχει λόγος για δύο games)

τι να κάνω με τα λεφτά?

ξεμένω αμέσως και νομίζω θα δυσκολευτώ πάρα πολύ στο inferno λόγω του οτι δεν θα φτάνει το ρευστό και για τους δυο μας..

καμια συμβουλή?

 

και γενικά για DH τι πάιζει σε inferno και τι stats να χω?

 

μήν πολυπετάτε έννοιες γτ είμαι και λίγο νουμπάς και δεν τα πιάνω αμέσως αλλά τα πιάνω γρήγορα ;)

 

Δεν ξερω τι παιζει με dh αλλα μην αγχωνεσαι, το act1 δεν ειναι πολυ δυσκολο, απλα πρεπει να μαζεψεις λιγο gear ωστε να πηγαινεις act1 inferno χωρις να πεθαινεις συνεχεια, εκει μαζευεις και λεφτα και εχει καλα drops για auction house.

 

Αν δεν εχεις καθολου gold απλα farmare λιγο ακομα στο hell act3/4 μεχρι να μαζεψεις λιγα gold να εχεις για τα repairs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τελειωσω με το καλο το hell και θα σας πω στατιστικα να μου πειτε τη γνωμη σας.. Ποσο περιπου damage να χω οταν τελειωσω? 8.5-9Κ ειναι καλα;

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλευα εδω και τοσο καιρο να φτιαξω ενα kit για να farmαρω act 3 που ντεμεκ εχει τα καλυτερα drops. ΠΑΠΑΡΙΑ.

 

Δινεις 3-4m στο AH αγοραζεις full mf kit και farmαρεις για παντα act 1 με 300%mf γιατι παρολο που η αγαπητη blizzard ελεγε οτι το mf δεν επηρρεαζει την "ποιοτητα" του αντικειμενων προχθες μας γνωστοποιησε ότι επηρρεαζει των αριθμο των affixes......LOL

 

Και αναρωτιεμαι. Γιατι να σκιζομαι act 3 για να βγαλω 10 ilvl63 items οταν στον ιδιο χρονο με 300%mf τα βγαζω σε act1 ναι μεν με λιγοτερη ικανοποιηση και "διασκεδαση" αλλα με περισσοτερα affixes με το 1/100 που χρειαζεσαι σε gold για να μπορεις να farmαρεις efficiently????? 6 affixes ilvl63 weap ή 3 affixes ilvl63 weap???χμμμ...

 

Δηλαδη ριχνω φραγκα για ενα weapon και αυτο ήταν? Μαλιστα.... Και ασε τους αλλους να αναρωτιουνται αν tank/dps/tornado/frenzy/weapon throw build ειναι καλυτερο για farmαρισμα....

 

Ποσο ζωα ομως ειναι. Ποτε βγαινει το guild wars ειπαμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο ζωα ομως ειναι. Ποτε βγαινει το guild wars ειπαμε?

 

Μετά το swtor , diablo -> guild wars?

Τρίτο ναυάγιο για φέτος?

 

Το guild wars έχει και cash shop ...

 

edit.

Τα mobs στο act3 τα tankareis όπως και χτες πριν το patch?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω ασχοληθει σοβαρα με το act 3 γιατι δε το νιωθω comfortable farming τουλαχιστον με DW frenzy build και τη παπαρια με το tornado δε την παιζω.

 

Εχω την αισθηση παντως απο καποια τεστ που διαβασα reddit κτλ οτι δεν αλλαξε κατι και οτι απλα ποτε armor/AR δε βοηθουσαν οσο επρεπε καποια affixes. Θελω να πω αυτο που postare καποιος απο πανω νομιζω ειναι τεστ προ-patch.

 

Σοβαρά φίλε μην ασχολεισαι με τιποτα περα απο 300% mf. Εκανα μερικα runs act1 με 300mf και ειναι πραγματικα 1 ilvl62-63 ανα 3' και δεν αναφερω καν την καλυτερη πιθανοτητα για 6affixes items. Τωρα αν μπορεις να βγαλεις act 3 με 300mf παω πασο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300mf είναι τρελός αριθμός για melee ακόμα και για το act1. To είδα που το λέγαν στα forum της blizz για τα affix και έμεινα μλκας.

 

To elemental dmg ειδικά σε desecrator- molten το ξεφτιλίσανε.

Εδώ κόβει και το pool με το δηλήτήριο. 1133+ all res - 60k life - 11k armor.

 

Δηλαδή πραγματικά νιώθω ότι θέλουν να με διώξουν απο το game.

 

Είχα παρκάρει τον barb για κάτι μέρες και εφτιαχνα ένα mage tank (κλασσικά κόλλησα στον ghom) με critical mass - twister etc.

Με 4m και 2 drops απο τον barb κατεβάζω 2 packs για πλάκα σε 3αρι στο act2. Τσάμπα τα μύρια στον barb πέταξα :cry:

 

 

edit

Επειδή έχω ξενερώσει με το solo, add Leafworks#2975 farm act2 , tankarw με mage

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφαγα 24ωρο ban γιατι με περασανε για bot 2 η ωρα το βραδυ που δεν επαιζα καν,makes sense...

Και την παθανε κ αλλοι,γαμω τα anti bot systems!GG Blizzard

 

Πώς τα κατάφερες; Τι εννοείς δεν έπαιζες;

Όντως δε βγάζει νόημα έτσι όπως το λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

300mf είναι τρελός αριθμός για melee ακόμα και για το act1. To είδα που το λέγαν στα forum της blizz για τα affix και έμεινα μλκας.

 

To elemental dmg ειδικά σε desecrator- molten το ξεφτιλίσανε.

Εδώ κόβει και το pool με το δηλήτήριο. 1133+ all res - 60k life - 11k armor.

 

Δηλαδή πραγματικά νιώθω ότι θέλουν να με διώξουν απο το game.

 

Είχα παρκάρει τον barb για κάτι μέρες και εφτιαχνα ένα mage tank (κλασσικά κόλλησα στον ghom) με critical mass - twister etc.

Με 4m και 2 drops απο τον barb κατεβάζω 2 packs για πλάκα σε 3αρι στο act2. Τσάμπα τα μύρια στον barb πέταξα :cry:

 

 

edit

Επειδή έχω ξενερώσει με το solo, add Leafworks#2975 farm act2 , tankarw με mage

μπορείς να αναλύσεις λιγάκι το τανκ setup με wizard (skills και τι items χρειάζεται)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να αναλύσεις λιγάκι το τανκ setup με wizard (skills και τι items χρειάζεται)?

 

http://www.youtube.com/watch?v=awJNb76H5Qs

Κοίτα μια και τα forums της blizzard για τα variations

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Το build μου -> http://us.battle.net/d3/en/calculator/wizard#VgYXhO!agb!YZZacc

 

H ιδέα είναι η εξής:

1) Χρειάζεσαι πολύ critical chance

2) Χρειάζεσαι gear για arcane power on crit.

2) Λόγω του Critical chance - aoe dmg - critical mass , τα cooldown σχεδόν εκμηδενίζονται.

3) Με το life on hit , παίρνεις πολύ heal και απο το aoe και απο τα twisters.

 

Στο πληκτρολόγιο κάνω τα εξής:

1) Στο 4 έχω το force armor.

2) Στο 1,2,3 έχω τα frost nova, diamond skin , Explosive Blast

3) Στο αριστερό πλήκτρο έχω το twister

4) Στο δεξί τo time slow.

 

Απλά σπαμάρεις 123123123123123123123... ασταμάτητα και σπαμάρεις ασταμάτητα δεξί και αριστερό click => win γιατί τα mobs είναι παγωμένα και σπαμάρεις σχεδόν κάθε δευτερόλεπτο το diamond skin. Όσο ποιο γρήγορα τα σπαμάρεις τόσο το καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=awJNb76H5Qs

Κοίτα μια και τα forums της blizzard για τα variations

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Το build μου -> http://us.battle.net/d3/en/calculator/wizard#VgYXhO!agb!YZZacc

 

H ιδέα είναι η εξής:

1) Χρειάζεσαι πολύ critical chance

2) Χρειάζεσαι gear για arcane power on crit.

2) Λόγω του Critical chance - aoe dmg - critical mass , τα cooldown σχεδόν εκμηδενίζονται.

3) Με το life on hit , παίρνεις πολύ heal και απο το aoe και απο τα twisters.

 

Στο πληκτρολόγιο κάνω τα εξής:

1) Στο 4 έχω το force armor.

2) Στο 1,2,3 έχω τα frost nova, diamond skin , Explosive Blast

3) Στο αριστερό πλήκτρο έχω το twister

4) Στο δεξί τo time slow.

 

Απλά σπαμάρεις 123123123123123123123... ασταμάτητα και σπαμάρεις ασταμάτητα δεξί και αριστερό click => win γιατί τα mobs είναι παγωμένα και σπαμάρεις σχεδόν κάθε δευτερόλεπτο το diamond skin. Όσο ποιο γρήγορα τα σπαμάρεις τόσο το καλύτερο.

κανά βαράκι για τα δάχτυλα πήρες??? :)

αγκύλωση θα πάθεις από το πολύ σπαμάρισμα όπως είδα και στο βιντεάκι.

θα το δοκιμάσω από αύριο γτ δεν είμαι στο πισι μου τώρα και θα επανέλθω.

thnx very much για την επεξήγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...