Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιος θα τραβάει τις photo ρε, εάν εσύ, ο φίλος σου κι εγώ τσαλαβουτάμε στις λάσπες; :-D

Aστο το εχω   ,εχω τραβηξει κατω απο απιστευτες συνθηκες  δεν μασαω xD ,εχω αδιαβροχη  panasonic  ανθεκτικη σε χτυπηματα   ,θερμοκρασιες  θα την  εχουμε πανω μας και θα αλλαζουμε .

Go pro  δεν παιρνω γιατι απο οτι ειδα δεν παρουσιαζει ενδιαφερον να τραβηξεις  video   σε αυτη την δραστηριοτητα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ρε παιδια γιατι δε φτιαχνουμε ενα #teaminsomnia και να βρισκομαστε σε ενα κεντρικο χωρο και να γυμναζομαστε ολοι απο κοντα σαν ομαδα? Ειναι πολυ φιλοδοξο, αλλα τοσο καιρο μονο απο δω μεσα θα τα λεμε?

 

Εχει κανεις ορεξη να το οργανωσουμε ή μονο που τακουσατε εφαγε ακυρο σα σκεψη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια γιατι δε φτιαχνουμε ενα #teaminsomnia και να βρισκομαστε σε ενα κεντρικο χωρο και να γυμναζομαστε ολοι απο κοντα σαν ομαδα? Ειναι πολυ φιλοδοξο, αλλα τοσο καιρο μονο απο δω μεσα θα τα λεμε?

 

Εχει κανεις ορεξη να το οργανωσουμε ή μονο που τακουσατε εφαγε ακυρο σα σκεψη

 

Respect! Εγώ είμαι μέσα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σας ενδιαφερει εστω και λιγο παντως αξιζει να το συζητησουμε μιας και νιωθω δημιουργικος και ηγετικος αυτες τις μερες, πριν το ακυρωσουμε λογο μη πρακτικοτητας.

 

Επειδη σιγουρα θα ειμαστε σκορπισμενοι ανα την Ελλαδα σε Αθηνα, Θεσσαλονικη και γυρω χωρια, τουλαχιστον εγω αναφερομαι για οσους ειμαστε Αθηνα και γυρω προαστια.

 

Ναι ο καθενας θα ηθελε να μαζευτουμε στο διπλανο γυμναστηριο αλλα δε παιζει αυτο. Ας κανουμε μια εμβελεια λοιπον για να οριστει το επικεντρο που θα μοιρασει την αποσταση για ολους. Στο επικεντρο λοιπον θα βρισκεται ο χωρος, που ειτε θα ειναι ενα γυμναστηριο που θα μπορεσουμε να γραφτουμε και λογικα θα χουμε και γερη εκπτωση αν αποφασιστει μαζικη μεταναστευση, ειτε σκεφτηκα και καποιο χωρο τον οποιο μπορουμε να νοικιασουμε και να τον κανουμε κατι σαν box, οπως κανουν οι crossfitades και να χωσουμε μεσα σιδερα, ο καθενας οτι εχει και οργανα και να τον κανουμε ομορφο.

 

Λοιπον ο καθενας γραφει χοντρικα που ειναι, και κατα ποσο τον ενδιαφερει. Δε θελω αρνηση, θελω συζητηση, ολα γινονται με λιγη θεληση.

 

Εγω στα περιχωρα του Πειραια εδρευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλησπερα σε ολους . Αφορμη να ξεκινησω γυμναστηριο και να αλλαξω μια και καλη αυτη

τη κατασταση που με βασανιζει τοσο χρονια(τα παραπανω κιλα)  σταθηκε η σταση μιας κοπελας. Και λεω ως εδω , τελειωσε, παπαλα . Αρκετα αφησα πισω τη ζωη μου για αυτο το λογο.

Ευχαριστω που εφαγα αυτη τη σφαλιαρα και ξυπνησα .

 

Στα της γυμναστικης τωρα . Ειμαι παρα πολλα κιλα (140+ -υψος 1.90- φοιτητης) αλλα ευτυχως(?) δεν μου φαινονται για κανενα λογο.

 

Θα ηθελα να μου προτινετε ενα προγραμμα να κινηθω . 

Δυστυχως μετα απο 10-15 λεπτα γρηγορα περπατησα γαλακτωνομαι-πιανομαι στις γαμπες αμεσως  και δεν μπορω να συνεχισω χωρις διαλλειμα .......αλλα δεν το βαζω κατω ρε γαμωτο θα ερθουν ολα με τη σειρα τους.

 

Βαρη μου ειχε προτινει ενας φιλος μου 8 ασκησεις - 12 επαναληψεις χωρις διαλλειμα  ο κυκλος (2 στηθος-2πλατη-ωμους-2ποδια) 

ωστε να ανεβαινουν οι σφιγμοι . Αλλα δυστυχως πλεον στο καινουργιο γυμναστηριο ειναι απιστευτο να βρω 8 οργανα στη σειρα .

 

Ο γυμναστης στο γυμναστηριο μου προτεινε τα κλασικα για αρχη που δινουν σε ολους + τα ομαδικα που εχουν στο γυμναστηριο 

οπου εκει λεει θα δω μεγαλη διαφορα λογω της υψηλης εντασης Τα προγραμματα ειναι    Body pumb , hardcore -army works κ.α 

 

Υ.Γ ειχα ξαναρχισει το καλοκαιρι με αυτο το προγραμμα που σας ειπα + αεροβιο στο τελος

και ημουνα -12 κιλα στο 1ο μηνα

 

 

Τρώγε σωστά και συνέχιζε να δοκιμάζεις ασκήσεις μέχρι να βρεις αυτές που ανταποκρίνονται καλύτερα στο σώμα σου. Όσο συνεχίζεις να κάνεις αυτά τα 2 τόσο θα βελτιώνεσαι σε όλα τα επίπεδα -αντοχή, δυναμή, ευλυγισία, αισθητικό αποτέλεσμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Rock εδώ για μία συνάντηση θα μας βγει η ψυχή να την οργανώσουμε λόγω διαφορετικών ωραρίων...για συστηματική προπόνηση -να πληρώσουμε κιόλλας για χώρο- φαντάσου τι θα γίνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια προπονηση θα την καταφερουμε να την κανουμε ολοι μαζι πιστευω ! χωρο δεν βρισκεις ευκολα, κανενας δεν αφηνει κανεναν να κανει τσαμπα στο γυμναστηριο του ουτε μια φορα , ολοι ζητανε 5 και 10 ευρω για μια προπονηση !

εγω μια μια φορα -μονο- μπορω να σας μαζεψω στον χωρο μου και να μην πληρωσετε τιποτα γι αυτο λεω να βρεθουμε σε μενα , αλλιως αν εχει αλλος καποιο gym  να παμε - τοτε ερχομαι δεν εχω θεμα μετακινησης !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...