Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως παίδες πιστεύω πως αντιγραφές στο PS3 δεν έχουν νόημα. Και το λέω αυτό γιατί είναι λίγα τα exclusive και εκτός αυτού αν πάρεις από εξωτερικό ή μεταχειρισμένο σου βγαίνει μέχρι 30 ευρώ.

 

Εγώ δεν έχω πληρώσει για παιχνίδι παραπάνω και έχω 6 παιχνίδια όλα και όλα και είμαι πανευτυχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι σχετικό με το PS JB, όχι άμεσα, αλλά έμμεσα:

Μπορούμε να αλλάξουμε εύκολα τον ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ σκληρό δίσκο του PS3 ("Fat" version); Αν ναι, μέχρι πόση χωρητικότητα μπορούμε να βάλουμε (π.χ. παίρνει 1 ΤΒ; ) ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι ρε γαμωτο και ηταν τοσο καλο το Online του ps3 και θα μου λείψει...

 

Kαιρο ειχα να δω τετοιο τρολλοποστ.

 

Αυτα τα ποστ διαβαζουν καποιοι που δεν εχουν την κονσολα και νομιζουν οτι ειναι εως και ανυπαρκτο το online της κονσολας.

 

Eγω που παιζω Online στο ps3 μου μια χαρα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,μαλλον παιζω στο Ps4 και δεν το εχω παρει χαμπαρι.:rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαιρο ειχα να δω τετοιο τρολλοποστ.

 

Αυτα τα ποστ διαβαζουν καποιοι που δεν εχουν την κονσολα και νομιζουν οτι ειναι εως και ανυπαρκτο το online της κονσολας.

 

Eγω που παιζω Online στο ps3 μου μια χαρα και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος,μαλλον παιζω στο Ps4 και δεν το εχω παρει χαμπαρι.:rolleyes:

 

εσυ μαλλον δεν θα εχεις παιξει live να υποθεσω... γιατι εγω εχω και τις τρεις κονσολες εδω και χρονια πλεον...Οσο για το troll κατσε να το θεσω καλυτερα.Επειδη το live του ps3 με αφηνει παγερα αδιαφορο για διαφορους λογους (οταν παιζω πχ ενα mag αναγκάζομαι να μιλαω με ενα φιλο μου στο τηλ γιατι δεν εχει ακομα PRIVATE CHAT),δεν εχω κανενα προβλημα να το χασω και να παιζω αντιγραφα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ μαλλον δεν θα εχεις παιξει live να υποθεσω... γιατι εγω εχω και τις τρεις κονσολες εδω και χρονια πλεον...Οσο για το troll κατσε να το θεσω καλυτερα.Επειδη το live του ps3 με αφηνει παγερα αδιαφορο για διαφορους λογους (οταν παιζω πχ ενα mag αναγκάζομαι να μιλαω με ενα φιλο μου στο τηλ γιατι δεν εχει ακομα PRIVATE CHAT),δεν εχω κανενα προβλημα να το χασω και να παιζω αντιγραφα...

 

Φιλε nyne δεν ειναι το πρωτο ποστ τετοιου ειδους που διαβαζω απο σενα(εκτος αν σε μπερδευω με αλλον,αλλα χλωμο).

 

Καταρχην δεν λεγεται live αλλα psn.Για το mag που λες,αν ισχυει αυτο ειναι μεγαλη μλκια, αλλα ειναι εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα.

Εγω μια χαρα παιζω και μιλαω αν θελω σε καθε παιχνιδι.Παιζω κανονικα Online χωρις προβλημα,επικοινωνω μια χαρα και ετσι δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να με αφηνει αδιαφορο κατι που δουλευει σωστα.Δεν εχω την απαιτηση να το βελτιωσουν,γιατι για αυτα που θελω ειναι μια χαρα.Αν ηταν προβληματικο θα συμφωνουσα μαζι σου.

Εκτος αν σε αφηνει αδιαφορο για ενα παιχνιδι...και τι παιχνιδι..

 

Προσεξε δεν διαφωνω οτι εχει ελλειψεις σε συγκριση με το live και οτι θα μπορουσε κανει περισσοτερα.Αλλο αυτο και αλλο το βγαζω αθλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι πλεον λιγους ενδιαφερει το "σπασιμο" ή οχι των κονσολων.Αυτους που δεν εχουν καθολου pc.Διοτι και μετα την κυκλοφορια του Mafia 2 εγινε αντιληπτο στους περισσοτερους οτι οι κονσολες ειναι μονο για exclusives.Ας φροντισουν λοιπον να αυξησουν τα exclusives τους για να κανουν πωλησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε nyne δεν ειναι το πρωτο ποστ τετοιου ειδους που διαβαζω απο σενα(εκτος αν σε μπερδευω με αλλον,αλλα χλωμο).

 

Καταρχην δεν λεγεται live αλλα psn.Για το mag που λες,αν ισχυει αυτο ειναι μεγαλη μλκια, αλλα ειναι εξαιρεση που επιβεβαιωνει τον κανονα.

Εγω μια χαρα παιζω και μιλαω αν θελω σε καθε παιχνιδι.Παιζω κανονικα Online χωρις προβλημα,επικοινωνω μια χαρα και ετσι δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να με αφηνει αδιαφορο κατι που δουλευει σωστα.Δεν εχω την απαιτηση να το βελτιωσουν,γιατι για αυτα που θελω ειναι μια χαρα.Αν ηταν προβληματικο θα συμφωνουσα μαζι σου.

Εκτος αν σε αφηνει αδιαφορο για ενα παιχνιδι...και τι παιχνιδι..

 

Προσεξε δεν διαφωνω οτι εχει ελλειψεις σε συγκριση με το live και οτι θα μπορουσε κανει περισσοτερα.Αλλο αυτο και αλλο το βγαζω αθλιο.

 

οταν αναφερομουν στο live ενοουσα του 360 .Εγω δεν επικοινωνω μια χαρα καθως δεν εχει private chat (ενω παιζεις)γενικα η κονσολα, οχι σε καθε παιχνιδι ξεχωριστα και θελω να μιλαω με το κολλητο μου οταν παιζω και οχι με τον καθενα...Φιλε μου δεν εχω κανενα θεμα με το ps3 αλλωστε πλεον εχει και πολλα παιχνιδια και καλα exclusive.Εχω ομως θεμα με το ελλιπες online του και εχοντας και το 360 με αφηνει παγερα αδιαφορο...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως να κανατε λιγη υπομονη και να περιμενατε λιγο καιρο μεχρι να το παρουν ατομα στα χερια τους λεω εγω?

 

Ε πόση υπομονή να κάνουμε και εμείς;!;; Έχω την κονσόλα 3 χρόνια και έχω μόνο 1 παιχνίδι, γιατί όποτε πάω να κοιτάξω κάποιο που με ενδιαφέρει έχει από 50 εώς 70 ευρώ! Μόνο αν παλιώσουν πολύ τα παιχνίδια μειώνονται σημαντικά οι τιμές τους, π.χ. όταν βγει το ΝΒΑ 2Κ11 θα πέσει η τιμή του ΝΒΑ2Κ10, όταν βγει το Tekken 6, τότε θα πέσει αισθητά η τιμή του Tekken 5, κτλ. Αλλά τότε ποιος θέλει να αγοράσει το παλιό παιχνίδι όταν έχει βγει το καινούριο, με περισσότερες ή νέες κινήσεις, καλύτερα γραφικά και πολλές άλλες βελτιώσεις;;... Δώρον-άδωρον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μενα καλυτερα να πληρωνω 20,30 (και 40 για παχνιδια που μολις βγαινουν) ευρω και να εχω προσβασει στο network παρα να παιζω single player και σε περιπτωση που μπω online να δω το ban ουρανοκατεβατα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε πόση υπομονή να κάνουμε και εμείς;!;; Έχω την κονσόλα 3 χρόνια και έχω μόνο 1 παιχνίδι, γιατί όποτε πάω να κοιτάξω κάποιο που με ενδιαφέρει έχει από 50 εώς 70 ευρώ! Μόνο αν παλιώσουν πολύ τα παιχνίδια μειώνονται σημαντικά οι τιμές τους, π.χ. όταν βγει το ΝΒΑ 2Κ11 θα πέσει η τιμή του ΝΒΑ2Κ10, όταν βγει το Tekken 6, τότε θα πέσει αισθητά η τιμή του Tekken 5, κτλ. Αλλά τότε ποιος θέλει να αγοράσει το παλιό παιχνίδι όταν έχει βγει το καινούριο, με περισσότερες ή νέες κινήσεις, καλύτερα γραφικά και πολλές άλλες βελτιώσεις;;... Δώρον-άδωρον...

 

Βάλ' τα σε μία σειρά λοιπόν. Εφόσον έχεις μόνο ένα παιχνίδι, ξεκίνα να αγοράζεις πιο παλιούς τίτλους που τώρα έχουνε το πολύ 10 ευρώ από Αγγλία. Πάντως, σε γενικές γραμμές οι τιμές των παιχνιδιών πέφτουνε στο τρίμηνο εκτός μερικών τρανταχτών περιπτώσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Βάλ' τα σε μία σειρά λοιπόν. Εφόσον έχεις μόνο ένα παιχνίδι, ξεκίνα να αγοράζεις πιο παλιούς τίτλους που τώρα έχουνε το πολύ 10 ευρώ από Αγγλία. Πάντως, σε γενικές γραμμές οι τιμές των παιχνιδιών πέφτουνε στο τρίμηνο εκτός μερικών τρανταχτών περιπτώσεων.

 

Mα εξηγώ, ποιος θέλει να αγοράσει το παλιότερο όταν έχει βγει το καινούριο, με περισσότερες ή νέες κινήσεις, καλύτερα γραφικά και πολλές άλλες βελτιώσεις;; Οπότε δώρον-άδωρον.....

 

---------- Προσθήκη στις 08:39 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 08:33 ----------

 

Εδώ θα βρείτε λίγα παιχνίδια συμβατά με το usb stick:

 

http://psjailbreakgames.blogspot.com/

 

Εννοείς προφανώς αυτά που έχουν επιβεβαιωθεί μέχρι στιγμής, όχι ότι μόνο αυτά τρέχουν και τα υπόλοιπα έχουν πρόβλημα. Κανονικά πρέπει να δουλεύουν όλα τα παιχνίδια που υπάρχουν μέχρι στιγμής χωρίς κανένα πρόβλημα. Και λέω μέχρι στιγμής γιατί δεν ξέρουμε τι μπορεί να βγάλει η Sony ώστε να μπλοκάρει το JB στο μέλλον. Αν και πιστεύω ότι στην παρούσα φάση δεν τους συμφέρει μια τέτοια κίνηση, καθώς αναμένεται το Move και σε περίπτωση που το JB μείνει όπως είναι, τότε προβλέπεται να κάνει τρελές πωλήσεις!

Επεξ/σία από Kostas75
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Kostas75 αν ψάξεις θα βρείς φθηνά. Εγώ πήρα το heavy rain μόλις βγήκε από το blahdvd 32 ευρώ με τα μεταφορικά. Το thehut είχε το NBA 2K10 17 λίρες. Θέλει απλώς λίγο ψάξιμο. Και να κοιτάς και μεταχειρισμένα. Τα περισσότερα είναι σε άριστη κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...