Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εννοείς προφανώς αυτά που έχουν επιβεβαιωθεί μέχρι στιγμής, όχι ότι μόνο αυτά τρέχουν και τα υπόλοιπα έχουν πρόβλημα. Κανονικά πρέπει να δουλεύουν όλα τα παιχνίδια που υπάρχουν μέχρι στιγμής χωρίς κανένα πρόβλημα. Και λέω μέχρι στιγμής γιατί δεν ξέρουμε τι μπορεί να βγάλει η Sony ώστε να μπλοκάρει το JB στο μέλλον. Αν και πιστεύω ότι στην παρούσα φάση δεν τους συμφέρει μια τέτοια κίνηση, καθώς αναμένεται το Move και σε περίπτωση που το JB μείνει όπως είναι, τότε προβλέπεται να κάνει τρελές πωλήσεις!

 

όχι το σίτε έχει παιχνίδια για κατέβασμα που τα έχουν κάνει dump άλλοι με psjailbreak και δουλέυουν σε όλες τις κονσόλες(δεν είναι μόνο επιβεβαίωση),σκεφτείται τα σαν isos ένα πράμα.100% δουλέυουν όλα τα παιχνίδια μέχρι στιγμής, εγώ σκέφτομαι να περιμένω μέχρι pes2011 και gt5 αν δουλεύουν και αυτά τότε το τσιμπάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όχι το σίτε έχει παιχνίδια για κατέβασμα που τα έχουν κάνει dump άλλοι με psjailbreak και δουλέυουν σε όλες τις κονσόλες(δεν είναι μόνο επιβεβαίωση),σκεφτείται τα σαν isos ένα πράμα.100% δουλέυουν όλα τα παιχνίδια μέχρι στιγμής, εγώ σκέφτομαι να περιμένω μέχρι pes2011 και gt5 αν δουλεύουν και αυτά τότε το τσιμπάω.

 

Το RDR δεν δουλευει σιγουρα σε εξωτερικο γιατι εχει αρχεια ανω των 4gb.Και το Resistance το ιδιο.Προς το παρον τα παιχνιδια λειτουργουν μονο στην ver.1.0 τους.Κατι που σημαινει οτι οποιοδηποτε σημαντικο update ενος παιχνιδιου δεν μπορει να χρησιμοποιηθει.Θεωρω λαθος να προβει καποιος αυτη τη στιγμη στην αγορα του jb και ειδικα με τετοιες εξωφρενικες τιμες.Εκτος και αν ειναι "απλας" οποτε παω πασο.Μεχρι τις εορτες θα εχουν βγει ενα σωρο "καλουδια" απο αλλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το RDR δεν δουλευει σιγουρα σε εξωτερικο γιατι εχει αρχεια ανω των 4gb.Και το Resistance το ιδιο.Προς το παρον τα παιχνιδια λειτουργουν μονο στην ver.1.0 τους.Κατι που σημαινει οτι οποιοδηποτε σημαντικο update ενος παιχνιδιου δεν μπορει να χρησιμοποιηθει.Θεωρω λαθος να προβει καποιος αυτη τη στιγμη στην αγορα του jb και ειδικα με τετοιες εξωφρενικες τιμες.Εκτος και αν ειναι "απλας" οποτε παω πασο.Μεχρι τις εορτες θα εχουν βγει ενα σωρο "καλουδια" απο αλλους.

 

δεν διαφωνώ αλλα το 100% των παιχνιδιών ισχύει,παίζουν τα dumps με το φλασάκι,το πολύ πολύ βάζεις 1 tera εσωτερικό δίσκο και τα παιχνίδια που έχουν πάνω απο 4gb αρχεία τα τρέχεις απο εκεί,μέχρι να βγει κανένα nfts support.όλα χρησιμοποιούνται τα updates,ήδη κυκλοφορούν στο νετ τα updates του killzone2.

 

ο μόνος λόγος να περιμένει κανείς είναι για φθηνότερη λύση ,που θα έρθει σίγουρα,ή για nfts support σε κάνα καινούριο μοντέλο(που δεν προβλέπω να έρχεται). και 130ε να το πάρει κάποιος τα λεφτά του τα βγάζει το μαντζούνι,αλλα πρωτείνω υπομονή μέχρι το gt5 ,εκεί θα φανεί τι θα κάνει η σόνυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το RDR δεν δουλευει σιγουρα σε εξωτερικο γιατι εχει αρχεια ανω των 4gb.Και το Resistance το ιδιο.Προς το παρον τα παιχνιδια λειτουργουν μονο στην ver.1.0 τους.Κατι που σημαινει οτι οποιοδηποτε σημαντικο update ενος παιχνιδιου δεν μπορει να χρησιμοποιηθει.Θεωρω λαθος να προβει καποιος αυτη τη στιγμη στην αγορα του jb και ειδικα με τετοιες εξωφρενικες τιμες.Εκτος και αν ειναι "απλας" οποτε παω πασο.Μεχρι τις εορτες θα εχουν βγει ενα σωρο "καλουδια" απο αλλους.

 

Όπως είπε και ένας φίλος σε προηγούμενο post, πρέπει να βρεθεί τρόπος να υποστηρίζεται από το PS3 το NTFS. Μετά δεν θα υπάρχει κανένα πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Αρχισαν τα όργανα....

 

Sony files lawsuit over PSJailbreak, retailers issue mass refunds

 

 

Today, Australian retailers including OzModchips have had to send those that ordered PSJailbreak some unsettling news. The news is that Sony Europe has imposed an injunction on any person selling the PSJailbreak and therefore they have no option but to issue a refund on PSJailbreak. It will take a very brave company to take on Sony! Sony has acted very quickly on the matter and a court hearing between Sony Computer Entertainment Europe and OzModchips is due on August 31st. E-mail revealed inside.

 

Here's a content of one of these emails:

 

We regret to inform you that today Sony Australia imposed an injunction against any company / person’s selling the PS Jailbreak devices, so it is with great regret that we have to inform you that we will not be buying or selling any PS Jailbreak devices. We have just issued a full refund to your card for the pre-order made.

 

We wish to apologize immensely for any inconvenience this may have caused, and hope that you can understand our position on this matter. Please note the refund we have issued can take approx 5-working days to show on your card.

 

Best Regards,

 

For those wondering, SCE Europe covers the EMEA region which includes Europe and Australia, hence why they are taking action against an Australian retailer. Within the case, there are multiple parties involved including:

 

SONY COMPUTER ENTERTAINMENT EUROPE LIMITED

First Applicant

SONY COMPUTER ENTERTAINMENT AUSTRALIA PTY LTD

Second Applicant

 

OZMODCHIPS PTY LTD

First Respondent

 

RYAN EMMANUEL CARUANA

Second Respondent

 

GLOBAL SOLUTIONS INTERNATIONAL PTY LTD T/A QUANTRONICS

Third Respondent

 

KEN TOLCHER PTY LTD T/A MOD SUPPLIER

Fourth Respondent

This article was originally published in forum thread: Sony Australia imposed an injunction started by SonyWanze View original p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι το σίτε έχει παιχνίδια για κατέβασμα που τα έχουν κάνει dump άλλοι με psjailbreak και δουλέυουν σε όλες τις κονσόλες(δεν είναι μόνο επιβεβαίωση),σκεφτείται τα σαν isos ένα πράμα.100% δουλέυουν όλα τα παιχνίδια μέχρι στιγμής, εγώ σκέφτομαι να περιμένω μέχρι pes2011 και gt5 αν δουλεύουν και αυτά τότε το τσιμπάω.

 

Το καλύτερο θα είναι να περιμένουμε κάποιο free exploit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα ένας φίλος μου είχε πάρει καινούριο από ένα μαγαζί στην Πανόρμου (δεν το αναφέρω για να μην θεωρείται διαφήμιση) 30-35ευρώ το Final Fantasy 13 και μεταχειρισμένο σε άψογη κατάσταση 30-35ευρώ το BlazBlue Calamity Trigger.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχάριστα τα νέα

 

PSJailbreak clone X3jailbreak is real, will go on sale for $50-$60 next week

\Well well, Sony may have thwarted sellers of the PSJailbreak, but it looks like the damage has already been done. The guys at X3jailbreak have been true to their word and cloned PSJailbreak successfully. A third party trusted website has confirmed this and posted pics of a load of the clone. Wholesale will apparently commence next week and the final retail price is set for $50-$60.

 

You can see from the picture to the left that they have a lot of them. We tried to contact them to ask why so many although we're just reassured that they are real. Thanks Logic-Sunrise.com.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε παιδιά με ποιό προχωράμε, με το PS JB stick ή με το Χ3 JB stick;

Εμένα πιο σοβαρή λύση μου φαίνεται το PS JB, αλλά σαφώς φθηνότερο (οπότε και λιγότερο ρίσκο σε περίπτωση που δεν δουλέψει καλά το πράγμα γενικά) είναι το X3 JB.

Το περιμένω πως και πως να καταλήξουμε κάπου εδώ στο forum, ώστε να προχωρήσω στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περιμενω λιγο ακομη να σπασει ο κωδικας ωστε να ειναι εφικτο καποιο emulating μεσω pc συνδεδεμενο με το ps3 ειτε με usb ειτε ethernet.

 

Προφανώς και μέσω PSP... http://www.ps3news.com/forums/ps3-hacks/ps-jailbreak-mod-code-sniffed-via-usb-logged-examined-112227-4.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περιμενω λιγο ακομη να σπασει ο κωδικας ωστε να ειναι εφικτο καποιο emulating μεσω pc συνδεδεμενο με το ps3 ειτε με usb ειτε ethernet.

 

Κάτι μου λέει ότι θα περιμένεις πολύ ακόμη για κάτι τέτοιο (εκτός και αν έχεις κάποιο link να μας παραθέσεις για μια σημαντική πρόοδο του θέματος που αναφέρεις)... Εγώ δεν αντέχω πολύ αναμονή ακόμη μετά από τόσα χρόνια που έχω σε αχρηστία το PS3. Βέβαια θα ψάξω και στα καταστήματα με τις καλές τιμές που πρότειναν οι φίλοι μας εδώ στο forum, αλλά γενικά μου τη δίνει όταν κάτι είναι καρα-κλειδωμένο από την εταιρία και θέλω να το ξεκλειδώσω! (π.χ. iPhone, το έχω κάνει JB εννοείται). Όχι απαραίτητα για αυτό που ίσως νομίζετε, αλλά έτσι για το "σπάσιμο" της υπόθεσης, γιατί νομίζουν ότι μας έχουν στο χέρι με το κλείδωμά τους και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα. Συγχαρητήρια πάντως στα παιδιά που το κατάφεραν και έβαλαν το "νερό στο αυλάκι"!... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον δεν θα χρειαστεί να περιμένει πολύ για δωρεάν βέρσιον, η ομάδα του mathieu ανακοίνωσε μέσω twitter οτι κλωνοποιήσαν το dongle!!!

 

Ποιά είναι η "ομάδα του Mathieu";;; Δώσε κανά link! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...