Προς το περιεχόμενο

PlayStation 3 Hacking (ενημερώθηκε 22 Σεπ 2014) v1 [PS3]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξανά ρωτάω γιατί μου τα ζάλισε το φανάκι του ps3,πρέπει ντε και καλά να φτάνει ο cell οριακά 65? Ποιο πάνω κάπου 70 δεν κάνει?Γιατί μου φαίνεται υπερβολικα χαμηλό.Το λέω για να μην πάθω άδικα ylod που κυμαίνονται οι θερμοκρασίες και για τα δύο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν νομίζω πως υπάρχει απάντηση για αυτό που ρωτάς. Έχεις μια από τις πιο επιρρεπείς σε θέματα θερμοκρασίας κονσόλες της SONY. Οπότε όσο πιο χαμηλά κρατάς την θερμοκρασία, τόσο πιο πολύ θα σου αντέξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια ερώτηση και από μένα παιδιά, σε ένα official χειριστήριο παρατηρώ όταν το πιέζω στο ΄΄σώμα΄΄ κατά την λειτουργία του πχ στο nba2k2016 σαν να πιέζονται τα πλήκτρα και βγαίνουν στην οθόνη διάφορες ενδείξεις από το μενού, τι να κάνω ? Να το κατσαβιδιάσω ή να βρω κανέναν που να κάνει service μπας και το σώσει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε εύκολο είναι να ανοιχτεί και να καθαριστεί με μία μπατονετα που να χει λίγο οινόπνευμα πάνω στις επαφές μπορεί να βοηθήσει αλλά απ όσο κατάλαβα έχει φάει πολλές φορές τούμπα το χειριστήριο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παράδοξο είναι ότι δεν έχει φάει τούμπες, η χρήση του είναι ελάχιστη και μάλιστα από την πρώτη στιγμή το έχω μέσα σε case πλαστικό .......

Ψιλοκολώνω να το ανοίξω εγώ αλλά και από την άλλη είδα λίγο σε ένα μαγαζί στο Μαρούσι που κάνουν σερβις ζητάνε 15 € με το ΄΄γεια σας΄΄΄!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως το καλύτερο mod για ψύξη για το ps3 fat το δοκίμασα και δουλεύει πολύ καλύτερα ανεβάζει πιο ομαλά την θερμοκρασία αλλά και με λιγότερες στροφές τη χαμηλώνει.Με λίγα λόγια όπως βλέπετε στις φωτογραφίες έκανα τρύπες κάτω στο σασί σχεδόν κάτω από τον ανεμιστήρα και μετά εκείνο το πλαϊνό σπάσιμο στα vents γίνεται σε μερικά ps,μετά έβγαλα το καπάκι και το σήκωσα με λίγο χαρτί από την μητρική για να παίρνει αέρα ο cell γιατί βρίσκεται ακριβώς από πάνω του το τροφοδοτικό.....Γενικά έριξε τουλάχιστον 5 °C από το cell και καμιά 3-4 από rsx γενικά η θερμοκρασία τώρα είναι πιο ελεγχόμενη

1528705751_tmp_20180611_111816.jpg

1528705571_tmp_20180611_105109.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

Mια ερώτηση και από μένα παιδιά, σε ένα official χειριστήριο παρατηρώ όταν το πιέζω στο ΄΄σώμα΄΄ κατά την λειτουργία του πχ στο nba2k2016 σαν να πιέζονται τα πλήκτρα και βγαίνουν στην οθόνη διάφορες ενδείξεις από το μενού, τι να κάνω ? Να το κατσαβιδιάσω ή να βρω κανέναν που να κάνει service μπας και το σώσει ?

Δεν είναι τίποτα,η καλοδιοταινια χορεύει στην πλακέτα και κάνει αυτά τά κόλπα.

Συγκράτηση στην βάση της σταθερά με λίγο ταινία και είσαι κομπλέ.

5 λεπτά δουλειά είναι, άκου 15 ευρώ...

Φέρτε χειριστήριαααααααα...😂😂😂

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
11 minutes ago, mikele13- said:

Δεν είναι τίποτα,η καλοδιοταινια χορεύει στην πλακέτα και κάνει αυτά τά κόλπα.

Συγκράτηση στην βάση της σταθερά με λίγο ταινία και είσαι κομπλέ.

5 λεπτά δουλειά είναι, άκου 15 ευρώ...

Φέρτε χειριστήριαααααααα...😂😂😂

Μέχρι και εγώ που είμαι εντελώς σκράπας από τέτοια εχω ανοίξει DS3. Είναι ελεεινά εύκολο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mikele13- είπε

Δεν είναι τίποτα,η καλοδιοταινια χορεύει στην πλακέτα και κάνει αυτά τά κόλπα.

Συγκράτηση στην βάση της σταθερά με λίγο ταινία και είσαι κομπλέ.

5 λεπτά δουλειά είναι, άκου 15 ευρώ...

Φέρτε χειριστήριαααααααα...😂😂😂

μάλλον αυτό ήταν, το άνοιξα , το καθάρισα και με την επανατοποθέτηση της μπαταρίας και καλό γενικό σφίξιμο ( όχι στο τέρμα μέχρι να κλοτσήσουν ) από ότι βλέπω δουλεύει καλά πλέον :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έπεσα όλος τυχαίος στα χέρια μου άλλο ένα ps3 fat που ψήνεται στους 70 ο cell με 100% fan,θα θελα να ρωτήσω για το κόψιμο του cell πως θα το κάνω με ασφάλεια χωρίς να προκαλέσω καμιά ζημιά τι εργαλείο και τα σχετικά που θα χρειαστώ δηλαδή κάποιο έμπιστο tutorial 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...