Προς το περιεχόμενο

[Παρουσίαση] MSI Wind U100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά πωλείται ακόμα πουθενά το msi wind u100; Ψάχνω, ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω...

 

Υπάρχει μονο εδώ:

http://www.super-shopping.gr/index.php?act=viewProd&productId=1337

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπέρα έχω αυτό το netbook u100 του είχα ubuntu και τώρα λέω να του βάλω mac μπας και πάει λίγο πιο γρήγορα 

έχω ψάξει στο google αλλά δεν βρήκα πουθενά κανένα εύκολο οδηγό και να λειτουργούν τα link γιατί είναι παλιό 

δεν θα ήθελα να βάλω κάποια πειραγμένη έκδοση αλλά αν γίνεται η official snow :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Το μηχάνημα είναι αθάνατο και το χρησιμοποιώ ακόμα καθημερινά. Μάλιστα δεν του έχω κάνει format ποτέ από τότε που το αγόρασα το 2008. Άρχισε όμως μετά από τόσα χρόνια να κολλάει οπότε είπα να του βάλω καινούριο λειτουργικό και να του βάλω και τον SSD Crucial M500 120GB.

 

Το ερώτημα είναι ποιό λειτουργικό να του βάλω. Ψάχνω κάτι σε ελαφρυα win7, καθώς θέλω να απαλλαγώ απ τα xp και δεν θέλω linux.

Καμιά πρόταση?

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ξαναγράφω τα χαρακτηριστικά του:

 

Processor Type: Atom N280
Processor Speed: 1.66 GHz - 2GHz (με ενσωματωμένη στο bios δυνατότητα overclocking)
Processor Count:  1
RAM Size: 2GB
Hard Drive: Crucial M500 120GB

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε snow leoprad ;) αυτο που σε δεσμεύει δυστυχώς ειναι η μνήμη απο windows δοκίμασε 8.1 αλλα κράτα τα ελαφρωμένα οσο μπορείς.

 

Θα προτιμούσα κάτι σε windows γιατί δεν θέλω νέες ανακαλύψεις και θέλω να επικοινωνεί με τα υπόλοιπα pc μου.

Τα win7 starter θα τα σηκώνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι αμέ απλα μείνε μακριά απο τα πολλά updates των 7.

 

Starter ή basic? Έχουν διαφορά στο πόσο βαραίνουν το σύστημα?

Επεξ/σία από funbreaker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Βασκά το δικό του πρωτόκολο είναι το "g " είπα να το αναβαθμίσω σε "n "  ψάχνω αντίστοιχη κάρτα . Όμως δεν γνωρίζω ποια κάρτα  ταιριάζει ή είναι συμβατή . Όποιως μπορεί να βοηθήσει θα του ήμουνα ευγνώμων .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...