Προς το περιεχόμενο

[Παρουσίαση] MSI Wind U100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή φίλε kirimis προτείνεις ένα power inverter 100-150 watt παρά ένα dc-dc adapter για την χρήση του MSI WIND στο αυτοκίνητο. Το έχεις δοκιμάσει,είχες κανένα πρόβλημα γιατί έχω ακούσει ότι τα inverter ζεσταίνονται πολύ. Το τροφοδοτικό του wind βγάζει DC output 20V-2A. Αυτά του e-shop-TRUST PW-2750P η APC PNOTEAC150-EC TRAVELPOWER-με καλύπτουν η είναι καλύτερο αυτό του πλαισίου-Belkin DC/AC Inverter.Προτεινέ μου σύμφωνα με την εμπειρία σου το καλύτερο από αυτά τα τρία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαιρετώ το forum!

Μια εχεμ.. :rolleyes: τραβηγμένη ερώτηση μιας και πήραμε φόρα: Τι δυνατότητα έχει το wind να συνδεθεί με τηλεόραση; S-Video σίγουρα δεν έχει, από εκεί και πέρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έξοδος vga από όσο έχω διαβάσει στο forums.msiwind.net και από όσο την έχω δοκιμάσει, δεν δουλεύει σωστά από μόνη της, χρειάζεται κάτι ακόμα (δε θυμάμαι πως λέγεται) όποιος ενδιαφέρεται ας πάει στην παραπάνω διεύθυνση να το ψάξει λιγάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κυκλοφορήσει η 6 cell μπαταρία, ρίξτε μια ειδοποίηση..!

 

Με 1024χ600 καταλαβαίνω το scrolling στις ιστοσελίδες, αλλά αν ρίξεις τα μεγέθη των γραματοσειρών (dpi δεν λέγεται; στις ρυθμίσεις των win)..;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

MicroNews: Σύμφωνα με πληροφορίες, η MSI θα ανακοινώσει σύντομα τη διάθεση μιας έκδοσης του MSI Wind με μπαταρία 6-cell (αυτό, λίγο πολύ σημαίνει αυτονομία που θα αγγίζει τις 5 ώρες) και σκληρό δίσκο 160GB. Αν έχετε ήδη αγοράσει το MSI Wind με την 3-cell μπαταρία τότε για να αποκτήσετε την νέα 5200mAh 6-cell θα πρέπει να καταβάλετε ένα ποσό κοντά στα ?80. Οι πληροφορίες κάνουν λόγο επίσης και για την κυκλοφορία ενός μοντέλου με κόκκινο χρώμα, ενός μαύρου με φινίρισμα λάκας καθώς και ενός “crystal edition” με κρύσταλα “Swarovski”!

 

πηγή: ghz.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλο review, συγχαρητήρια!!

Χρειάζομαι κάτι που να μπορώ να πάρω μαζί μου παντου.

Το σκεφτομαι καιρό για macbook 13" αλλά και τα 1200 ευρώ είναι αρκετά για φοιτητή :(

Χαίρομαι που βλέπω να βγαίνουν netbooks με αυτές τις τιμές.

Στο asus με χαλούσε λίγο η οθόνη 7" (τώρα βέβαια έβγαλε 9". θα βγει και με 10" ή κάνω λάθος?). Νομίζω και η 1" μετράει.

Αυτό εδώ είναι και πιο ωραίο πάντως εξωτερικά και από ότι βλέπω στο review και με καλές επιδόσεις...άλλωστε τι θα κάνεις? Internet,office και κανένα video (media player γενικότερα).

Με ψήνει πολύ το msi...σίγουρα θα περιμένω την 6cell μπαταρία αλλά ίσως και τις "απαντήσεις" άλλων εταιριών. Θα βοηθήσει και ο ανταγωνισμός πιστεύω να δούμε ωραία πράγματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδη με ενδιαφερει πολυ το MSI, στην ελλαδα που μπορουμε να το βρουμε....η ειπα κοτσανα?? καιποσο κανει πανω κατω???

 

Το είχε το eshop (μάλλον τέλειωσε) και απο ότι μου είπαν στο multirama το είχαν και αυτοί και θα ξαναφέρουν. Πρέπει να έχουν γίνει ανάρπαστα...

Πάντως και ένα search στο skroutz.gr βγάζει αρκετά αποτελέσματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή φίλε kirimis προτείνεις ένα power inverter 100-150 watt παρά ένα dc-dc adapter για την χρήση του MSI WIND στο αυτοκίνητο. Το έχεις δοκιμάσει,είχες κανένα πρόβλημα γιατί έχω ακούσει ότι τα inverter ζεσταίνονται πολύ. Το τροφοδοτικό του wind βγάζει DC output 20V-2A. Αυτά του e-shop-TRUST PW-2750P η APC PNOTEAC150-EC TRAVELPOWER-με καλύπτουν η είναι καλύτερο αυτό του πλαισίου-Belkin DC/AC Inverter.Προτεινέ μου σύμφωνα με την εμπειρία σου το καλύτερο από αυτά τα τρία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Αργησα να το δω... :X

 

Θα επερνα το APC... αν και τα αλλα θα εκαναν τηνδουλεια τους. Εμενα το δικο μου ειναι ουσιαστικα no name ενα του σωρου και τοσα χρονια δεν ειχα καποιο θεμα. Το αν ζεσταινονται η οχι δεν ειναι κατι που πρεπει να σε ενδιαφερει εφοσον λειτουργει μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στην κατοχή μου το Wind καθώς και το Eeepc 901, το Asus είναι ανώτερο σε ποιότητα κατασκευής και πολύ πιο μικρό, έχει αρκετα καλύτερη μπαταρία και είναι πιο καλή η οθόνη καθώς είναι μικρότερη στις ίδιες ακριβώς αναλύσεις. το μόνο μειονέκτημα του 901 είναι οτι η χωρητικότητα είναι απελπιστικά μικρή και συχνά αντιμετοπίζεις θέματα καθώς υπάρχει μεγάλη γκαμα εφαρμογών οι οποίες δεν σου δίνουν την δυνατότητα επιλογής σε ποιον δίσκο θες να εγκατασταθουν ή να αποσυμπιεστούν με αποτέλεσμα να χτυπαει συχνα. πρέπει οπωσδήποτε να βρει μια λύση η Asus γιατι η συγκεριμένες χωρητικότητες είναι πρωτόγονες πια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xθες δοκίμασα και εγώ ένα eeePC 4G Surf, και πράγματι είναι πολύ στιβαρό και καλής ποιότητας.Και όντως ισχύει αυτό με την χωρητικότητα...

 

Πάντως προτιμώ και εγώ το Wind και μάλλον εκεί θα καταλήξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω στην κατοχή μου το Wind καθώς και το Eeepc 901, το Asus είναι ανώτερο σε ποιότητα κατασκευής και πολύ πιο μικρό, έχει αρκετα καλύτερη μπαταρία και είναι πιο καλή η οθόνη καθώς είναι μικρότερη στις ίδιες ακριβώς αναλύσεις. το μόνο μειονέκτημα του 901 είναι οτι η χωρητικότητα είναι απελπιστικά μικρή και συχνά αντιμετοπίζεις θέματα καθώς υπάρχει μεγάλη γκαμα εφαρμογών οι οποίες δεν σου δίνουν την δυνατότητα επιλογής σε ποιον δίσκο θες να εγκατασταθουν ή να αποσυμπιεστούν με αποτέλεσμα να χτυπαει συχνα. πρέπει οπωσδήποτε να βρει μια λύση η Asus γιατι η συγκεριμένες χωρητικότητες είναι πρωτόγονες πια...

 

Μα αυτά τα μηχανήματα δεν έχουν φτιαχτεί για να είναι πρωτεύοντα και κύρια στο "οπλοστάσιο" ενός χρήστη...κυρίως για κανένα ταξίδι (τ έχω κάνει αυτό κ βολεύει πολύ eeepc 701 surf έχω) ή για της διακοπές για να μην πιάνει πολύ χώρο στη βαλίτσα...δεν λέω ότι έχει μεγάλο χώρο αλλά με ένα SD στα 16gb κάνεις δουλειά...έχω φορτώσει κάτι "νόμιμα" τραγούδια ταινίες κλπ...καταλαβαίνεται :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το MSI WIND εδώ και ένα μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είδα στο πλαίσιο το Aspire ONE με σχεδόν τα ίδια χαρακτηριστικά αλλά με μεγάλη διαφορά στην οθόνη και στο μέγεθος (8,9) αλλά και στην ποιότητά. Παιδιά η οθόνη του WIND απλά δεν παίζεται.Πάντως και το ONE μου φάνηκε αρκετά ποιοτικό θα έλεγα εφάμιλλο του WIND το οποίο παίρνει σχεδόν άριστα σ'αυτό τον τομέα.Μόνο στην αυτονομία δεν τα πάει και πολύ καλά γιαυτό και η αγορά τής 6cell μπαταρίας κρίνεται επιτακτική.Η αγορά θα κινηθεί σ'αυτή την κατεύθυνση γιαυτό και τούς επόμενους μήνες θα έχουμε καταιγισμό τέτοιων μοντέλων από όλες τις εταιρίες.Γιατί φορητά laptop αυτά είναι,μικρά και φθηνά και όχι πανάκριβα (15,4 -17)και μεγάλα με πλήθος δυνατοτήτων που δεν σου χρειάζονται στην καθημερινή φορητή χρήση._

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...