Προς το περιεχόμενο

Multirama-HT Xpress Netbook


falconakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε παιδιά έχω πάθει μεγάλο πρόβλημα, εδώ και 2 μήνες άρχισε να κάνει μεγάλο θόρυβο το ανεμιστηράκι που και που, μέχρι που τις τελευταίες μέρες κάνει σαν κομπρεσερ (δεν είναι υπερβολή) και το laptop δεν ανοίγει καν τα windows μερικές φορές. το πρόβλημα είναι ότι μέχρι τον Ιούλιο θα είμαι στο εξωτερικό και δεν ξέρω τι να κάνω!

 

Σκέφτηκα μήπως έχει μαζέψει πολύ σκόνη μέσα και δε μπορεί να λειτουργήσει καλά το ανεμιστηράκι (κάπνιζω δίπλα στο laptop και λογικό είναι κάποιες στάχτες+σκόνες να μπαίνουν μέσα στο laptop)... Μήπως να πάρω ένα σετ με μικρά κατσαβίδια και να το ανοίξω να το καθαρίσω μόνος μου? Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 377
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλησπέρα σας,

Έχω πρόβλημμα με την camera στο netbook μου. Συγκεκριμένα δεν ανοίγει και από την διαχείρηση συσκευών δεν φαίνεται πουθενά. Ακόμα και από το πρόγραμμα που έχει AMCCAP παίρνω το μήνυμα ότι δεν υπάρχει hardware. Καμιά βοήθεια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά έχω πάθει μεγάλο πρόβλημα, εδώ και 2 μήνες άρχισε να κάνει μεγάλο θόρυβο το ανεμιστηράκι που και που, μέχρι που τις τελευταίες μέρες κάνει σαν κομπρεσερ (δεν είναι υπερβολή) και το laptop δεν ανοίγει καν τα windows μερικές φορές. το πρόβλημα είναι ότι μέχρι τον Ιούλιο θα είμαι στο εξωτερικό και δεν ξέρω τι να κάνω!

 

Σκέφτηκα μήπως έχει μαζέψει πολύ σκόνη μέσα και δε μπορεί να λειτουργήσει καλά το ανεμιστηράκι (κάπνιζω δίπλα στο laptop και λογικό είναι κάποιες στάχτες+σκόνες να μπαίνουν μέσα στο laptop)... Μήπως να πάρω ένα σετ με μικρά κατσαβίδια και να το ανοίξω να το καθαρίσω μόνος μου? Καμιά ιδέα?

Οχι φιλε δεν ειναι λογικο να μπαινουν οι σταχτες στο netbook εκτος και αν το περνας για τασακι ή ξεχνας να ριξεις την συσωρευμενη σταχτη του τσιγαρου σου και ταυτοχρονα πληκτρολογεις με αυτο στο χερι. Και εγω καπνιστης ειμαι και ενα απο τα 2 netbook που εχω ειναι το xpress book του multirama - το εχω απο το περασμενο Σεπτεμβριο και αν το δεις ειναι σαν να το ανοιξα τωρα απο το κουτι! Λιγη προσοχη δεν βλαπτει δεν λυπασαι τα λεφτα που δινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φιλε δεν ειναι λογικο να μπαινουν οι σταχτες στο netbook εκτος και αν το περνας για τασακι ή ξεχνας να ριξεις την συσωρευμενη σταχτη του τσιγαρου σου και ταυτοχρονα πληκτρολογεις με αυτο στο χερι. Και εγω καπνιστης ειμαι και ενα απο τα 2 netbook που εχω ειναι το xpress book του multirama - το εχω απο το περασμενο Σεπτεμβριο και αν το δεις ειναι σαν να το ανοιξα τωρα απο το κουτι! Λιγη προσοχη δεν βλαπτει δεν λυπασαι τα λεφτα που δινεις?

 

Τελικά δεν ήταν αυτό το πρόβλημα, ελάχιστη σκόνη είχε μέσα. Απλά είναι προβληματικό το ανεμιστηράκι ή γενικά το netbook :S Από βδομάδα πάει για σερβις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

το θεμα , αναφερεται σε αυτο http://www.multirama.gr/products/product?pid=0428483&catid=010200 το netbook?\\

 

εγω εψαχνα αποψε καποιο καλο φθηνο μηχανημα, και μαλλον αυριο παω να αγορασω αυτό. ελπιζω να βγει καλό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν κρινω απο το msi μου που ειμαι υπερευχαριστημενος 3 μηνες που το εχω,νομιζω οτι το συγκεκριμενο ειναι καλο για την τιμη που εχει συν οτι το δινουν με 7αρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ακριβώς το ίδιο με το MSI Wind U100. Το δίνουν με 7 starter σε πολύ καλή τιμή.

 

Το MSI Wind μου το πήρα 31 Ιουλίου 2008, από τα πρώτα που ήρθαν Ελλάδα, χτυπάω ξύλο δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό. Το είχα πάρει, τότε, 399 ευρώ από Multirama.

 

Να έχετε στο νου ότι το ανεμιστηράκι μπορεί να σας κάνει θόρυβο μετά από λίγο καιρό, στο δικό μου MSI το έχω λαδώσει δύο φορές μέχρι στιγμής.

 

Σαν μηχάνημα θα με δει ο Θεός αν έχω παράπονο, μέχρι στιγμής έχει μείνει αναμένο πάνω από 8 μήνες σαν κατεβαστήρι (με cooler από κάτω) και δεν έχει πει τίποτε.

 

Του έχω, απλά, αλλάξει το σκληρό με SSD, έχω βάλει δεύτερο giga ram και του έχω περάσει 7 32bit Ultimate. Drivers βρίσκετε στο site της MSI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετυχε σημερα να περασω απο το multirama και ειπα να του ριξω μια ματια,απογοητευτικα που το ειδα live:o o λογος;η ποιοτητα των πλαστικων χαλια,δεν εχει bt,με 1g μνημη και με τα 7 το ειδα να αργει καπως,θα μου πεις τωρα ρε μεγαλε με 279 ευρω τι θελεις να παρεις;τοσο κανει ενα μετριο κινητο,σε σχεση με το msi μου με 2g και με 7αρια δεν εχει καμμια σχεση παντως,και αυτο το αυτοκολητο που γραφει multirama ειναι αστα να πανε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

δηλαδη ειναι μαυρα χαλια σε ποιοτητα αν το βαλεις διπλα απο το msi;σε ρωταω γιατι ειχα σκοπο να το κανω δωρο καπου,αν ειναι να γινω ρεζιλι να το αφησω καλυτερα:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φίλη μου έχει αυτο το netbook εδώ και τρείς μέρες.Μέχρι τώρα όλα καλά αλλά σήμερα κολλάει ο κέρσορας και παγώνει το σύστημα.Δεν ανταποκρίνεται τίποτα.Μονο αν πατήσω παρατεταμένα το κουμπί εκκίνησης μπορώ να σβήσω τον υπολογιστή αλλά μετά πάλι τα ίδια.Καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φίλη μου έχει αυτο το netbook εδώ και τρείς μέρες.Μέχρι τώρα όλα καλά αλλά σήμερα κολλάει ο κέρσορας και παγώνει το σύστημα.Δεν ανταποκρίνεται τίποτα.Μονο αν πατήσω παρατεταμένα το κουμπί εκκίνησης μπορώ να σβήσω τον υπολογιστή αλλά μετά πάλι τα ίδια.Καμιά ιδέα?
μηπως το εχει φορτωσει γενικα με προγραμματα;το κανει απο την αρχη η μετα απο καποιο διαστημα;οποτε παιζει και να μενει απο μνημη γιατι κακα τα ψεμματα αν το εχει φορτωσει και ειναι με 1 g μνημη...............:mad:

 

δηλαδη ειναι μαυρα χαλια σε ποιοτητα αν το βαλεις διπλα απο το msi;σε ρωταω γιατι ειχα σκοπο να το κανω δωρο καπου,αν ειναι να γινω ρεζιλι να το αφησω καλυτερα:-D
μαυρο χαλι δεν ειναι,απλα δεν ειναι msi ε;αν ο αλλος ειναι ψειρας και περιεργος οπως εγω ισως δεν.....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι το μηχανημα.εγω το εχω και δεν εχω το παραμικρο παραπονο.βεβαια αυτο που εχω ειναι απο τα πρωτα και εχει και bluetooth.

σε οποιον δεν αρεσει το αυτοκολητο μπορει να το βγαλει.και σε αυτη την τιμη φυσαει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...