Προς το περιεχόμενο

Multirama-HT Xpress Netbook


falconakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 377
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 01:22 ----------

 

[/color]πως μπορω να τ κανω ενα φορματ της προκοπης?να τα σβησω ολα?προσπαθησα να κανω με ενα φλασακι ποθ τ ειχα περασει windows xp αλλα ειχανε μεινει αρχεια μεσα στο pc... πω να τα σβησω ολα?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 21:14 ----------

 

κανενας?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 01:22 ----------

 

[/color]πως μπορω να τ κανω ενα φορματ της προκοπης?να τα σβησω ολα?προσπαθησα να κανω με ενα φλασακι ποθ τ ειχα περασει windows xp αλλα ειχανε μεινει αρχεια μεσα στο pc... πω να τα σβησω ολα?

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 21:14 ----------

 

κανενας?????

 

Κάνε ένα USB flash bootable με MS-DOS και τρέξε την εντολή FDISK.

 

Οδηγίες για το πως θα κάνεις MS-DOS USB Stick εδώ:

 

http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=197

 

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα.... ξεκινησα να το κανω το φορματ με το φλασακι... ειχα κανει αντιγραφι ολα τα αρχεια των windows μεσα σε αυτο αλλα οταν ξεκιναει το φορματ κολλαει και μ λεει οτι λειπουν καποια αρχεια κτλ κτλ.....

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:55 ----------

 

το εκανα.... εκανα οτι ελεγε μ ανοιξε σε ντος και πατησα FDISK αλλα δεν εγινε τπτ μ εβγαλε bad command or file name.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ήμαρτον με αυτήν την βλακεία Laptop.

 

Έτυχε και έπεσε στα χέρια μου το συγκεκριμένο Laptop και ύστερα απο το (καθιερωμένο) format μπορώ να πω ότι για την κάρτα γραφικών δεν βρίσκω πουθενά drivers.

 

Σε όλους τους άλλους drivers (ήχου και wireless) έκαναν του MSI αλλά στην κάρτα γραφικών ΔΕΝ κάνουν!! Ξέρουμε τι chipset φοράει εκεί μπας και γίνει καμιά δουλειά?? Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

(btw: καθότι ξένο το pc δεν θέλω να ξεκινήσω τα bios firmware update κτλ κτλ. Αν έχουμε κάτι σε default καταστάσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα.... ξεκινησα να το κανω το φορματ με το φλασακι... ειχα κανει αντιγραφι ολα τα αρχεια των windows μεσα σε αυτο αλλα οταν ξεκιναει το φορματ κολλαει και μ λεει οτι λειπουν καποια αρχεια κτλ κτλ.....

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 18:55 ----------

 

το εκανα.... εκανα οτι ελεγε μ ανοιξε σε ντος και πατησα FDISK αλλα δεν εγινε τπτ μ εβγαλε bad command or file name.....

 

Αντέγραψε όλα τα αρχεία του φακέλου Win98 στο USB Stick σου.

 

Κυρίως σε εδειαφέρει να αντιγράψεις την εντολή FDISK.

 

To μήνυμα που σου έβγαλε είναι γιατί δεν βρήκε το αρχείο FDISK.COM στο φλασάκι σου.

 

 

.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

τελικα παιδια δεν τα καταφερα να κανω φορματ στο μικρο με το φλασακι.... μηπως να το καναμε λιγο πιο αναλυτικα?μπηκα εκει με τις εντολες και μετα δεν ηξερα τι να κανω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακολουθησα τον αδηγο κατα γραμμα και οταν παω να κανω φορματ... στην αρχη παταω να διαγραψει το ηδη υπαρχον τμημα του δισκου και μ λεει οτι δεν γινεται γτ υπαρχουν αρχεια τα οποια χρειαζονται κτλ κτλ.... παταω εγκατασταση στον δισκο χωρις να εχω διαγραψει τ προηγουμενα αρχει... ξεκιναει και με το που κανει να ξεκινησει να αντιγραφει μ πεταει μνμ κ μ λεει "το προγραμμα εγκαταστασης δεν ειναι δυνατο να αντιγραψει το αρχειο: _default.pif" και μ βγαζει επιλογη εξοδος... αν πατησω ομως παρακαμψη μ βγαζει το ιδιο ομως για αλλο αρχειο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και μου φαίνεται δύσκολο να μη σ' αφήνει να διαγράψεις τις υπάρχουσες κατατμήσεις, δοκίμασε να ξεκινήσεις ένα live cd ubuntu από στικάκι με το unetbootin και να σβήσεις ο,τι έχει ο δίσκος μέσα με το gparted, από κει και πέρα δε νομίζω να έχεις κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυρίες Κύριοι My Laptop Ανέστη!

 

Γράφτηκα μόλις τώρα και κυρίως για να σας ευχαριστήσω για την πολύ καλή δουλειά που κάνετε.

 

Μέχρι την ώρα της Αναστάσεως, είχα το ίδιο πρόβλημα με το φίλο Κουραμπιέ αν δεν απατώμαι, το ίδιο μηχάνημα, αυτό που το αγόρασα τα χριστούγεννα και κάθε μέρα μου 'βγαζε την μπλε οθόνη με ιερογλυφικά πάνω από 20 φορές τη μέρα, είχα απηυδήσει...

 

Φανταζόμουν όμως ότι δεν έπρεπε να φταίει το μηχάνημα αλλά αυτοί που το έστησαν...

 

Λοιπόν, βρήκα τη σελίδα σας ψάχνοντας για ομοιοπαθείς στο γκουγκλ μπας και βρω τη λύση, με το προγραμματάκι ραρ που είχατε, το κατέβασα, φόρμαρα το σκληρό και τώρα τρέχει κανονικά!!!!!! Είμαι πολύ χαρούμενος, νόμιζα ότι πέταξα 300 ευρώ, αλλά με τη βοήθειά σας, το μηχάνημα τρέχει σφαίρα και δεν κολλάει!!!!!! ούτε σε αντίξοες συνθήκες όταν το παραφορτώνω με βίντεο κλπ. αυτό είναι το βασικό.

 

Φόρμαρα το USB, έβαλα τα XP, έκανα εκκίνηση από το USB, ακολούθησα τις οδηγίες και πετάω από τη χαρά μου!

 

Σας ευχαριστώ όλους, να είστε πάντα καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά έχει επιχειρήσει κανεις με επιτυχία να αναβαθμίσει τη μνήμη του συγκεκριμένου netbook? αν ναι ας μου πει το ακριβές μοντέλο της μνήμης που έβαλε. εγώ δοκιμασα μια Kingston 1gb ddr2 667 αλλα΄δε μου την αναγνωρίζει

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς αν αυτο κυκλοφορησε στην Ελλάδα?

http://eu.msi.com/index.php?func=newsdesc&news_no=771

πρόκειτε για διαφορετικό μηχάνημα από το msi u100 (γραφει plus, έχει intel atom n280 και έχει μπαταρία που κρατάει 6 ώρες)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 10:01 ----------

 

http://eu.msi.com/index.php?func=proddesc&maincat_no=135&cat2_no=582&prod_no=1771

Και αυτό θα κρατάει 9ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...