Προς το περιεχόμενο

Multirama-HT Xpress Netbook


falconakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 377
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Το πρόβλημα με το overclocking λύθηκε ξαναπερνώντας το bios. Τώρα έχουμε νέο, αγόρασα σήμερα μια ram 1gb από το multirama (kignston KVR667D2S5/1G) η οποία είναι συμβατή με το netbook, την εγκατέστησα, αλλά σε bios και windows έχω πάλι 1gb. Δοκίμασα να κάνω reset το bios αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Η ram κούμπωσε μια χαρά, καλύτερα δε μπαίνει. Παρόλαυτα η καρτέλλα SPD στο CPU-Z μου δείχνει όλες τις πληροφορίες του εγκατεστημένου stick στο slot #1 (το slot#2 φαίνεται κενό). Καμιά ιδέα για το τί μπορεί να συμβαίνει; Πως μπορώ να μάθω αν χρησιμοποιώ το νέο μου stick ή την onboard ram;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε παιδια με την 6αρα μπαταρια? την φερανε τα multirama?

 

 

-----Προστέθηκε 25/12/2008 στις 09 : 54 : 40-----

 

 

Εχετε να μου προτεινετε καποια καλυτερη - αποδοτικοτερη wifi καρτα για το xpress book σε καλη τιμη? (οχι αγορα απο internet)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα με το overclocking λύθηκε ξαναπερνώντας το bios. Τώρα έχουμε νέο, αγόρασα σήμερα μια ram 1gb από το multirama (kignston KVR667D2S5/1G) η οποία είναι συμβατή με το netbook, την εγκατέστησα, αλλά σε bios και windows έχω πάλι 1gb. Δοκίμασα να κάνω reset το bios αλλά δεν άλλαξε τίποτα. Η ram κούμπωσε μια χαρά, καλύτερα δε μπαίνει. Παρόλαυτα η καρτέλλα SPD στο CPU-Z μου δείχνει όλες τις πληροφορίες του εγκατεστημένου stick στο slot #1 (το slot#2 φαίνεται κενό). Καμιά ιδέα για το τί μπορεί να συμβαίνει; Πως μπορώ να μάθω αν χρησιμοποιώ το νέο μου stick ή την onboard ram;

 

 

εγω ειχα το ιδιο προβλημα με το ασους μου, εβαλα 2 γιγα στικ και διαβαζε μονο 1,και τελικα ηθελε αναβαθμιση το ΒΙΟς, μετα ολα οκ

μηπως συμβαινει κατι αντιστοιχο και σε σενα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε να μου προτεινετε καποια καλυτερη - αποδοτικοτερη wifi καρτα για το xpress book σε καλη τιμη? (οχι αγορα απο internet)

 

Είχα αγοράσει από το eBay μία Atheros ΑΡ5ΒΧΒ6 (chipset AR2424) για να πειραματιστώ.

 

Tώρα δεν την χρειάζομαι. Αν σε ενδιαφέρει, στείλε PM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

@sotos_man Δε ξέρω κατά πόσο είναι προσφορά, αν αναλογιστείς τι επεξεργαστή φοράει... Παρόλαυτα καλορίζικο και απροβλημάτιστο εύχομαι να είναι!!!

 

@basilis5 Πήρε 1gb ακόμα για να την πάει στα 2 σύνολο, φαντάζομαι οτι και αυτό έχει μια expansion slot σα το wind.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά 1000 συγνώμη για τα Greeklish, μου ξεφύγανε!!!!!

 

Εβαλα μνήμη άλλο 1 GB, για να φτάσω στο Zenith των δυνατοτήτων του.

 

Οσο αναφορά τον επεξεργαστή πριν το πάρω ρώτησα έναν φίλο, και τώρα το διαβεβαίωσα και ο ίδιος πως ανοίγει χώρις πρόβλημα (Photoshop, Adobe Profecional), αλλά και προγράμματα Montage (Canopus, Power Director (αν και στο τελευταίο μου άνοιξε με την 2η)

 

Δεν έχω κανει ακόμα κάτι άλλο πιο special με bios κτλπ..

(σκέφτομαι ότι καλό θα ήταν να έχωμεν και μια εγγυησούλα για ότο πάθουμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια τρίτη μερα λειτουργιας, μαλλον βιαστικα να μιλησω :(

το μηχανημα κολαει απιστευτα, internet explorer και πολυ του ειναι.

Επίσης το προβλημα με το wifi με ταλαιπωρησε αρκετα, το σημα ανεβοκατεβαινει σαν ασανσερ.

Τωρα που το ξανασκευτομαι για την χρηση του ισως και να επερνα με -100e την προταση της ADVENT απο ELECTROWORLD (που ειναι στα 299 με ΦΠΑ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι απλα μετριοτατος αλλα βογκαει και μονο με τον internet explorer ρε παιδια...

Λες και ειναι ενα παιχνιδακι ειναι.. οχι τωρα υπολογιστης!

Ενταξει θα μου πειτε δεν ειναι Netbook ουτε ειναι 1 κιλο αλλα 2, αλλα και ομως με τα ιδια χρηματα κοιτα τι βρισκεις http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=B4856E8EB3E0E24DA91B27ED414D1B5D&pa=75217DE0A8B9F541854461707F3CEC08

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γνωστό ότι ο Via C7-M ειναι μεγαλη μουφα,δες εκει μηπως το πας πισω η το πουλήσεις καπου,πολλά λεφτά για αυτό...,πάρε κάτι να βασίζετε σε msi wind.ολοι εδω τέτοια έχουμε και είμαστε ευχαριστημένοι,ειδικα το advent είναι τρομερά φτηνό,για μένα είναι ο συνδυασμός απόδοσης τιμής στα netbook αυτόν τον καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...