Προς το περιεχόμενο

Multirama-HT Xpress Netbook


falconakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 377
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ποτε επιτελους θα φερει καμια μπαταρια της προκοπης για το ht xpress book το MULTIRAMA??? Σημερα πηγα και ρωτησα στο καταστημα των Αμπελοκηπων Θεσ/νικης και δεν εχουνε ιδεα..... νισαφι πια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, καταρχήν σορρυ αν ξεθάβω το θέμα, απέκτησα απο την περασμένη παρασκευη το HT Xpress Book Lite της Multirama και δεν ικανοποιήθηκα, το μεγάλο μου πρόβλημά ειναι οτι απο την πρωτη κιολας εκκινηση το pc τρωει BSOD (Blue screen of death) και ψαχνοντας για λυσεις βρηκα οτι συνηθως φταιει η RAM, εδω να πω οτι οντος μεχρι 1 GB max RAM παιρνει, τωρα σκεφτομαι μιας και δεν εχει περασει 7ημερο ακομη απο την αγορα του και οτι εχω την συσκευασια και ολα τα παρελκομενα σε αριστη κατασταση παιζει να το επιστρεψω και να παρω πισω τα χρηματα μου η κοινος τον ηπια ? Αν δεν γινετε αυτο θα απαιτησω καλο σερβις γιατι 300 ευρω ειναι 300 ευρω. Ευχαριστω εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ετσι θα κανω, εκανα format σημερα με usb και ολα πηγαιναν καλα και παλι ομως εφαγα Μπλε οθονη, δεν γινετε αυτο να συνεχιστει, αυριο τους το φορτωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Lite είναι gtp. Στείλτο πίσω και πάρε το HTxpress με τον Atom. H αν μπορείς να πάρεις τα λεφτά σου πίσω πήγαινε και πάρε το advent 4211. Κοστίζει πιο φθηνά από το HTxpress και με την διαφορά μπορείς να πάρεις αν θέλεις την 6 cell από τα multirama και να την κουμπώσεις στο advent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου εχεις απολυτο δικιο, λενε κανανε ενα σορο τεστ πανω στο λαπτοπ και δεν τους εβγαλε καποιο προβλημα, θα με τρελανουν, τους ειπα αν ειναι να βαλω την διαφορα να παρω ενα αλλο μοντελο με το Atom πανω η καποιο αλλο και περιμενω να συνενοηθουν με τον διευθυντη καταστηματος, παλι καλα που ειμαι στις 7 μερες και ολη η συσκευασια ειναι αθηκτη, μονο ετσι βλεπω να βρισκω φως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Lite είναι gtp. Στείλτο πίσω και πάρε το HTxpress με τον Atom. H αν μπορείς να πάρεις τα λεφτά σου πίσω πήγαινε και πάρε το advent 4211. Κοστίζει πιο φθηνά από το HTxpress και με την διαφορά μπορείς να πάρεις αν θέλεις την 6 cell από τα multirama και να την κουμπώσεις στο advent.

Που την βρηκες ρε φιλε την 6αρα απο τα multirama αφου δεν εχει......συνεχεια αυτο ρωταω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που την βρηκες ρε φιλε την 6αρα απο τα multirama αφου δεν εχει......συνεχεια αυτο ρωταω

 

Βρε παιδια το λεω εδω κ δυο μηνες!Υπαρχει η 6αρα στο multirama Ν.Σμυρνης στα 69 ευρω.Την εχω κ δουλευει μια χαρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα μου πιστωσαν τα 299 ευρω και εβαλα την διαφορα και πηρα eeepc + 2 gb ddr ram και 6cell μπαταρια και το μηχανημα ειναι αψογο η μπαταρια κραταει περιπου 5 ωρες + και με wifi ανοικτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
το πηγα σημερα στα μουλτιραμα λογω του θορυβου που εκανε το ανεμιστιρακι..

 

μου ειπαν σε 48ωρες θα το εχω πισω ..δεν ξερω αν ισχυει και σε τη κατασταση θα μου το φερουν... τα φοβαμαι τα μουλτιραμα

 

 

-----Προστέθηκε 3/11/2008 στις 08 : 50 : 27-----

 

 

σχετικα με την εγγυηση 1χρονο ανταλλακτικα κ εργασια +2 χρονια μονο ανταλλακτικα...

 

τον δευτερο και τριτο χρονο για εργασια θα πληρωνουμε:

Το κόστος για τον τεχνικό έλεγχο του Η/Υ είναι 15 € με ΦΠΑ.

Το ελάχιστο κόστος εργασίας1 για την επισκευή του Η/Υ είναι 45 ευρώ με ΦΠΑ.

60ε πχ για να μας αλλαξουν μια χαλασμενη καρτα δικτυου...

 

τελικα μηπως ηταν μεγαλη παγιδα ?!?!?!

 

επισης για την οθονη ισχυει εγγυηση μονο για εναν χρονο !!!!

 

Επαναφέρω παλιό post, διότι ήρθα σε επικοινωνία με την εταιρία με αφορμή το συγκεκριμένο post και πήρα την εξής απάντηση:

 

" [...] όσον αφορά στον φίλο μας στο σχόλιο 252 το έχει καταλάβει λάθος το θέμα. Η χρέωση των 15 € είναι σε περίπτωση που γίνει ο έλεγχος, του πούνε τι φταίει και δεν δεχτεί να κάνει την επισκευή (η ελάχιστη χρέωση που λέγαμε). Αυτό όμως δεν πάει προσθετικά άμα δεχτεί την επισκευή, στην περίπτωση αυτή χρώνεται μόνο τα 45 € χρέωση εργασίας. Αρα ή το 15€ θα ισχύει ή το 45 €.

 

Το θέμα με το manual (σχόλιο 250, 247) μάλλον μιλάνε για το 3πτυχο που έχει μέσα το οποίο πράγματι μπαίνει σε όλα αλλά περιέχει αρχικές οδηγίες ανοίγματος ΝΒ κ.λ.π. και δεν νομίζω κάποιο από τα παιδιά να χρειάζεται τέτοιες οδηγίες για άνοιγμα. Πάντως το cd (ανοίξαμε τυχαία 4 τεμάχια και υπήρχε σε όλα μέσα) περιέχει και drivers και manual (είναι το αρχείο που σου επισυνάπτω – αν θέλεις στείλε το τους) με την ονομασία που βλέπεις. Φυσικά κι όποιος έχει χάσει κάτι πιστεύω ότι ηλεκτρονικά μπορούμε να τον εξυπηρετήσουμε από όποιο κατάστημα τον βολεύει (φυσικά μιλάω για drivers των parts κ.λ.π.). ΝΒ μας είναι σε τελική ανάλυση.

 

Φιλικά,

 

[...] "

 

Ανεβάσα το αρχείο του manual εδώ. Τα Ελληνικά ξεκινάνε από τη σελίδα 79 του .pdf file. Αν το σβήσουν πριν προλάβετε να το κατεβάσετε, στείλτε μου μήνυμα να το ανεβάσω ξανά.

 

Αυτά από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχς το Multirama-HT Xpress Netbook εκανα φορματ και δεν ηξερα πως ειναι μεσα οι ντραιβερς. μπορει καποιος να μ τα ανεβασει και να μ δωσει το λινκ σας παρακαλω?και ερωτηση η μπαταρια τοθ ειναι πολυ μικρη και αδειαζει πραγματικα γρηγορα... υπαρχει καποια λυση σε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...