Προς το περιεχόμενο

Fringe Season One


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 203
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το βλέπω εντατικά :-) Κυλάει αρκετά καλά με αυτοτελή επεισόδιο και ικανοποιητικό δέσιμο με back story. Λίγο αργά πιστεύω, μάλλον πρέπει να ανεβάσουν ταχύτητες. Κάτι που πιστεύω θα κάνουν μιας και είμαστε στην μέση της πρώτης σαιζόν ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βλέπω εντατικά :-) Κυλάει αρκετά καλά με αυτοτελή επεισόδιο και ικανοποιητικό δέσιμο με back story. Λίγο αργά πιστεύω, μάλλον πρέπει να ανεβάσουν ταχύτητες. Κάτι που πιστεύω θα κάνουν μιας και είμαστε στην μέση της πρώτης σαιζόν ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντίστοιχη σειρά με πολύ πιο φυσιολογικές υποθέσεις είναι το Eleventh Hour (US version).

Καταπληκτικός πάντως ο John Noble στο ρόλο του καθηγητή. .

Αλλά η υπόθεση προβλέπω να τραβάει πολύ σε μάκρος, στυλ X-Files.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μόλις είδα το 14 και η σειρά πήρε +3 αστέρια μονομιάς. Το επεισόδιο γάμησε άσχημα και έφερε όλη τη σειρά σε επίπεδο Abrahams επιτέλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει ρε συ frenzy να φτάσω ως εκεί όμως? (Στο 14 επεισόδιο εννοώ)...

 

Με ξενέρωσε πολύ το όλο θέμα με τα αυτοτελή επεισόδια. Μια απο τα ίδια μου φάνηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μειονεκτημα δεν ειναι η αυτοτελεια,αλλα το ποσο ρεαλιστικα φαινονται αυτα που δειχνει...

 

Γιατι και τα X-files ειχαν αυτοτελη επεισοδια αλλα εσπερναν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά τα X - Files τότε δεν είχαν άλλα 2000 σίριαλ που έκανα το ίδιο πράγμα. Σαν τις ιατρικές σειρές σήμερα. Η μία μετά την άλλη ξεφυτρώνουν.

 

Και ναι όντως τα X - Files έσπερναν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει ρε συ frenzy να φτάσω ως εκεί όμως? (Στο 14 επεισόδιο εννοώ)...

 

Με ξενέρωσε πολύ το όλο θέμα με τα αυτοτελή επεισόδια. Μια απο τα ίδια μου φάνηκε.

 

Κοίτα κι εγώ έτσι το ένιωθα και το έβλεπα όταν δεν είχε επεισόδιο από τις σειρές που βλέπω συνήθως. Σήμερα έκατσα να φάω μόνος μου το μεσημέρι που γύρισα και κατέβασα το 14 να δω κάτι. Και με έστειλε:Σύνδεσε 2-3 επεισόδια πριν, έβγαλε πολύ ψωμί για το μέλλον και γενικά η σειρά έχει συνέχεια απ' ότι φαίνεται απλώς χρειαζόταν μάλλον το στυλ να κυλήσει έτσι για να μας βάλει σταδιακά στο κλίμα.

 

Οι συγγραφείς έχουν γράψει τη σειρά από το τέλος εξ'άλλου οπότε κάποιο σχέδιο έχουν...

Πάντως ένα θα πω

Η Ολίβια έχει "δυνάμεις"!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά ήταν blow-the-socks-off-your-feet επισόδειο. Με εντυπωσίασε πραγματικά. Ελπίζω μόνο να έχουν όντως κάποιο σχέδιο, και να εξακολουθεί να εντυπωσιάζει...

 

 

Οι συγγραφείς έχουν γράψει τη σειρά από το τέλος εξ'άλλου οπότε κάποιο σχέδιο έχουν...

Πάντως ένα θα πω

Η Ολίβια έχει "δυνάμεις"!

 

Όσο για το

, στην αρχή πίστευα πως απλά ήθελαν να πιστεύουμε πως είναι η Olivia, και πως τελικά οι "δυνάμεις" είναι του Peter...

Θα δείξει.

Και η βλακεία είναι πως το επόμενο επισόδειο βγαίνει σε 2 μήνες... :cry::cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο για το

, στην αρχή πίστευα πως απλά ήθελαν να πιστεύουμε πως είναι η Olivia, και πως τελικά οι "δυνάμεις" είναι του Peter...

Θα δείξει.

 

 

Την έχω κι εγώ αυτη την αμφιβολία εξ' αιτίας του επεισοδίου που είχε πει (πολύ στο ντούκου) ο Γουώλτερ πως κάτι του έκανε του Πήτερ όταν ήταν μικρός.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν αποκλείεται να έχει και αυτός.

 

 

Το τελευταίο επεισόδιο τα έσπασε. Ας σκεφτούμε ότι είμαστε ακόμα στη μέση της πρώτης σαιζόν. Περιμένω προς το τέλος να γίνει πανικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...