Προς το περιεχόμενο

Ομαδα αιματος


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ είμαι (0-) αλλά κανείς από τους γονείς μου (ούτε η αδερφή μου) δεν είναι τέτοια ομάδα. Είναι πιθανό κάτι τέτοιο ή κάπου έγινε λάθος.

 

Είναι πιθανό. Δες το post 26 πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Είναι πιθανό. Δες το post 26 πιο πάνω.

 

γινεται..... αν οι γονεις σου ειναι πχ και οι δυο Α ετεροζυγωτικοι εχουν 25% να κανουν παιδι με 0 ομαδα αιματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είμαι (0-) αλλά κανείς από τους γονείς μου (ούτε η αδερφή μου) δεν είναι τέτοια ομάδα. Είναι πιθανό κάτι τέτοιο ή κάπου έγινε λάθος.

 

Κι εγω ειμαι Ο(-) χωρις κανεις απο τους γονεις μου να ηταν τετοια ομαδα απο οτι θυμαμαι. Αδερφια δεν εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Είσαι σίγουρη πως το όλο θέμα γίνεται έτσι ?

'Εχω διαφορετική άποψη κ' εμπειρία πάνω στο θέμα.Νομίζω ότι η 0 - άν όχι σε όλες- αλλα στις περισσότερες των περιπτώσεων υπερισχύει.

Ο πατέρας μου έχει 0- Ο αδελφός μου κι εγώ το ίδιο.Ο σύζυγός μου ΑΒ+ και τα δύο μου παιδιά 0- ....

Φιλικά

Μαραγκάκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σίγουρη πως το όλο θέμα γίνεται έτσι ?

'Εχω διαφορετική άποψη κ' εμπειρία πάνω στο θέμα.Νομίζω ότι η 0 - άν όχι σε όλες- αλλα στις περισσότερες των περιπτώσεων υπερισχύει.

Ο πατέρας μου έχει 0- Ο αδελφός μου κι εγώ το ίδιο.Ο σύζυγός μου ΑΒ+ και τα δύο μου παιδιά 0- ....

Φιλικά

Μαραγκάκη.

 

Αν καταλαβα καλα στην περιπτωση την δικη σου και του αδερφου σου υπερισχυσε η ομαδα του πατερα ενω στου συζηγου σου οχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΤΑΞΙΕΣ Ε;;; ;)

 

Αι κουοουτ Λουσι....

 

 

Your kids,not his.

 

το αυτο που ειπαν και οι συναδελφοι. καλο ειναι αυτα να μην τα λες δημοσια...μπορει να χρησιμοποιηθουν εναντιον σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει, για να 'μαστε και δίκαιοι, υπάρχει το ενδεχόμενο να έχει γίνει λάθος αν η αναγνώριση της ομάδας του συζύγου έγινε στο στρατό ξερωγώ, μετά από 200 φαντάρους μπορεί να σημειώσεις πως αντί για κανένα αντιγόνο, τα είχε όλα ξερωγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ναι, απλώς κάτι στο ότι ήρθε η μαμά να το πει, μου βγάζει λευκό μητρώο.

Αν ερχόταν κάνας κακομοίρης, εντάξει, ουίσκι και ξυραφάκια με το ταχυδρομείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εκφράσεις "υπερισχύει", "μπορεί στην τάδε περίπτωση να υπερίσχυσε αυτό", "έχω άλλη άποψη"... είναι τελείως λάθος. Διαβάστε λίγο καλύτερα το δωθέν link στη wikipedia.

 

Σχετικά με το θέμα πατρότητας, Η ομάδα αίματος δεν μπορεί να πιστοποιήσει το αν κάποιος είναι γονέας, μπορεί όμως να τον αποκλείσει ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ, κατά περίπτωση.

 

Υ.Γ.

Maragaki, αν όντως ισχύει το "εγώ 0, ο σύζυγός μου ΑΒ+ και τα δύο μου παιδιά 0" όπως είπες, τότε καλύτερα να μην το μάθει ποτέ ο σύζυγος κι άσε το τί άποψη έχεις εσύ... (υποθέτω πάντως πως δεν ισχύει, όπως λέει κι ο Lucifer)

 

Υ.Γ. 2

Δεν πρόσεξα καλά ή στη wikipedia έχει το άρθρο ακόμα και στα αλιενέζικα αλλά όχι στα ελληνικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

looool χωρις παρεξηγηση μου εφτιαξε τη μερα το τοπικ :P

 

 

Ας κανει καποιος ενα printscreen να φτιαξει ενα marriage fail η κατιτετοιο :P

Αν και οντως κι εγω πιστευω καποιο λαθος εχει γινει

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...