Προς το περιεχόμενο

CCNA πληροφορίες?


APAGON

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά που μπορώ να δώσω εξετάσεις για το (παλιό) ccna?? διαβάζω μόνος μου

Επίσης στο examscollection βρίσκεις ακριβώς οτι υπάρχει και στα σιτε που αγοράζεις πακέτα όπως είναι το pass4sure?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 Το τσιμπήσαμε και το CCNP. Τώρα τι κανουμε;  :wacko: Δουλεια πάνω σε δικτυα δεν βλέπω να υπάρχει ή δεν πληρώνει καλα, εχω αρχισει να σκεφτομαι εξωτερικό αλλά όχι αμεσα, σε λίγο τελειώνω το διαβασμα στο voice το οποιο από ενα σημειο και μετα είναι τερμα βαρετο και τώρα λέω να ασχοληθω λίγο με security, vpn κλπ Πέρα απο το CCNA security έχουμε καμια πρόταση για βιβλιο που να καταπιάνεται με vpn? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το τσιμπήσαμε και το CCNP. Τώρα τι κανουμε;  :wacko: Δουλεια πάνω σε δικτυα δεν βλέπω να υπάρχει ή δεν πληρώνει καλα, εχω αρχισει να σκεφτομαι εξωτερικό αλλά όχι αμεσα, σε λίγο τελειώνω το διαβασμα στο voice το οποιο από ενα σημειο και μετα είναι τερμα βαρετο και τώρα λέω να ασχοληθω λίγο με security, vpn κλπ Πέρα απο το CCNA security έχουμε καμια πρόταση για βιβλιο που να καταπιάνεται με vpn? 

μπορείς να μας πεις τι certification path ακολούθησες ;??? ccna? μετά ccnp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα απο το CCNA security έχουμε καμια πρόταση για βιβλιο που να καταπιάνεται με vpn? 

 

 

Στο ccnp security υπάρχει ξεχωριστή ενότητα για vpn...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδιά ερώτηση . τα labs που πέφτουν πως είναι ?? Στο examscollection δεν βλέπω κανενα lab στις 90 ερωτήσεις στα vce files που κατεβάζω

 

είναι γενικά κοντα στις εξετάσεις το examscollection ?? ή διαβάζω τζάμπα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 Όσοι κάνετε σωστό διάβασμα ρίξτε μια ματια στο site της INE που ειναι ίσως το καλύτερο κέντρο προετοιμασιας για CCIE έχουν βγάλει δωρεάν βιντεο για το CCNA και το CCNA Voice. 

http://www.ine.com/all-access-pass/training/playlist/ccna-routing-switching-exam-course/introduction-10021222.html

http://www.ine.com/all-access-pass/training/playlist/ccna-voice-v8/qos-primer-12012022.html 

 

 ΕΠίσης αν καποιος ασχολείται με Voice ας μου στείλει ένα pm εχω μια ερωτηση σχετικα με ενα configuration στο SIP που δεν μου βγαίνει :( 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα παιδια και καλο χειμωνα διαβασα σχεδον ολα τα σχολια για το ccna και εχω καλυφθει αρκετα.Θελω να δωσω τωρα πριν τον σεπτεμβρη αλλα δεν θα προλαβω να προετοιμαστω αρκετα μιας και απο το τελευταιο βιβλιο θα μεινει κατι αδιαβαστο και η επαναληψη θα ειναι γρηγορη.Με το να διαβασω examcollection, 9tut εχω καμια ελπίδα να περασω η να μην δωσω καν τα λεφτα που απαιτουνται γιατι ειναι και πολλα.Αν δώσω με την κανουρια υλη εχει μεγάλη διαφορά?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα..Θα ήθελα να ρωτήσω αν καλύπτω την ύλη αφού έχω παρακολουθήσει και διαβάσει το trainsignal (icnd1 και icnd2) και σκέφτομαι να δώσω το ccna έως το τέλος σεπτεμβρίου. Τώρα διαβάζω από 9tut τα labs.Επίσης να σας ενημερώσω ότι εργάζομαι σε μία εταιρεία ως support οπότε έχω μία βάση.

icnd1&icnd2=ccna?

Περιμένω απαντήσεις.Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά, και οι 2 μαζί πιστοποιήσεις αποτελούν το ccna, και μπορείς είτε να δώσεις χωριστά το icnd1 (640-822) και icnd2 (640-816) είτε μια εξέταση (640-802)

Η ύλη είναι από το official certification guide που είναι 2 βιβλία (icnd1 και icnd2).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιος που να εχει ξερει κατα ποσο αλλαζει η υλη και αν αξιζει μονο με pass4sure να παω να δωσω?

 

Κοίτα καλύτερα τι αλλαγές υπάρχουν στα αντίστοιχα βιβλία των Οfficial Certification Guide (Wendell Odom).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα καλύτερα τι αλλαγές υπάρχουν στα αντίστοιχα βιβλία των Οfficial Certification Guide (Wendell Odom).

Σ'ευχαριστω για την απαντηση σου πιστευεις οτι θα μπορουσα να περασω εχοντας δουλεψει αρκετα examcollection και φυσικα υλη(με μερικα κενα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...