Προς το περιεχόμενο

Αγορα APPLE MACBOOK PRO 17'' 2.5GHZ GR/EN


Greek-Chater

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας σκεφτομαι να αγορασω το APPLE MACBOOK PRO 17'' 2.5GHZ GR/EN απο το e-shop.

 

Μερικες ερωτησεις.

 

Αξιζει τα λεφτα του?

Απο που 8α το περνατε εσεις? (Αν ειναι απο καπου αλλου πιο φθηνο)

Ακουσα οτι 8α κυκλοφορισει μια νεα σειρα macbooks αληθευει ? μηπως να περιμενω?

 

Δειτε εδω ποιο ακριβως λεω...

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.904037

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

1) Τα αξιζει και με το παραπανω.. η αριστη λειτουργια του, η ταχυτητα, η αξιοπιστια κ το OS X θα στο αποδειξουν αυτο με την καθε μερα χρησης του

 

2)Θα το επαιρνα απο Systemgraph άφου εχουν ειδικευμενο τμημα Service κ πολυ καλη εξυπηρετηση γενικα, ή Fnac/Multirama που χουν πολλες ευκολιες πληρωμης.. ασε το e-shop, ολοι απ την Rainbow τα παιρνουν, δεν υπαρχει διαφορα στις τιμες..

 

3) Ναι, ακουγεται πως θα βγει καινουργια σειρα, μπορει κ με καινουεγιο design. Συμβουλη μου: Ή παρτο τωρα, ή παρε το καινουργιο, ή περιμενε να βγει ο καινουργιο να παρεις το παλιοτερο με μια εκπτωση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι να το παρεις, να προτιμησεις καποιο καταστημα που να μπορεις να αγορασεις 3ετη επεκταση εγγυησης.

Ειναι κριμα να δωσεις 2600+ ευρω και να μην προστατευσεις την επενδυση σου με επεκταση εγγυησης..

Τωρα αν αξιζει τα λεφτα του ,ειναι ενα θεμα που θα κρινεις εσυ!

Δηλαδη το κατα ποσο θελεις mac os x κλπ.

Γιατι υπαρχουν πιο γρηγορα λαπτοπ,με μεγαλυτερη εγγυηση, εξισου ποιοτικα,καλυτερα εξοπλισμενα με 1000+ ευρω φθηνοτερα.(που ομως δεν τρεχουν mac os x)

 

Οποτε σκεψου αν θελεις mac os x και αν θελεις το και το ελαφρυτερο 17αρι της αγορας.

Αν ναι, τοτε ειναι μονοδρομος το macbook pro 17" με 2600 ευρω (και καποια χρηματα εξτρα για την επεκταση εγγυησης).

Διαφορετικα, αν δηλαδη μπορεις και με windows και με λιγο βαρυτερο 17αρι, τοτε πχ μπορεις να δωσεις 1600 ευρω και να εισαι αρχοντας!

 

 

 

Τελος, αν αποφασισεις να το παρεις, καλο θα ηταν να περιμενεις κανα μηνα που θα βγει το ανανεωμενο μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω σκοπο να περιμενω εως τα Χριστουγεννα επειδη αυτην την στιγμη δεν το εχω τοσο μεγαλη αναγκη ενα τετοιο εργαλεια και το toshiba αν και αργο με καλυπτει ...

 

 

Δηλαδη μου λετε να το παρω απο καπου που να μου δινουν 3 χρονια και περισσοτερο εγγυηση.

 

 

Ακουσα κατι φημες για οθονες led στο νεο μοντελο αληθευει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη μου λετε να το παρω απο καπου που να μου δινουν 3 χρονια και περισσοτερο εγγυηση.

Σκεψου να παθει καποια ζημια μετα τον πρωτο χρονο και να τρεχεις να πληρωνεις ...

Ειναι λοιπον κριμα ,ειδικα για ενα τοσο ακριβο μηχανημα, να μην παρεις επεκταση εγγυησης.

Δες πχ τι ετυχε σε εναν ατυχο συμφορουμιτη:

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=273387

 

Για αυτο να το παρεις με 3ετη επεκταση εγγυησης.

 

 

Ακουσα κατι φημες για οθονες led στο νεο μοντελο αληθευει?

Ηδη το macbook pro 15" εχει led οθονη.

To ιδιο ισχυει και για το macbook pro 17" αν το επιλεξεις με την οθονη αναλυσης 1920x1200. (κοστιζει αλλα 100 ευρω περιπου και δεν ειναι ετοιμοπαραδωτο)

 

Το απλο macbook pro 17" (με αναλυση 1680x1050) δεν εχει led οθονη.

Eιναι ομως σχεδον σιγουρο οτι ΟΛΑ τα ανανεωμενα macbook pro που αναμενονται θα εχουν led οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκεψου να παθει καποια ζημια μετα τον πρωτο χρονο και να τρεχεις να πληρωνεις ...

Ειναι λοιπον κριμα ,ειδικα για ενα τοσο ακριβο μηχανημα, να μην παρεις επεκταση εγγυησης.

Δες πχ τι ετυχε σε εναν ατυχο συμφορουμιτη:

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=273387

 

Για αυτο να το παρεις με 3ετη επεκταση εγγυησης.

Ναι δεν συμφερει να το παρεις με μικρη διαφορα τιμης απο καποιον που δεν σε δινει μια καλη εγγυηση.Καλυτερα να δωσεις κατι παραπανω γιατι στον φιλο απο οτι καταλαβα 8α του κοστισει καπου στα 900 ευρω το ολο 8εμα:shock:

 

Ηδη το macbook pro 15" εχει led οθονη.

To ιδιο ισχυει και για το macbook pro 17" αν το επιλεξεις με την οθονη αναλυσης 1920x1200. (κοστιζει αλλα 100 ευρω περιπου και δεν ειναι ετοιμοπαραδωτο)

 

Το απλο macbook pro 17" (με αναλυση 1680x1050) δεν εχει led οθονη.

Eιναι ομως σχεδον σιγουρο οτι ΟΛΑ τα ανανεωμενα macbook pro που αναμενονται θα εχουν led οθονη.

Επειδη δεν το βιαζομαι 8α περιμενω να κυκλοφορισει το νεο μοντελο που απο οτι καλαβα ειναι να βγει αυτες τις μερες ... να δω τι εχουν πει οσοι τα πρωτοπηραν ...

 

Εξαλου 2,500 χιλιαδες ευρω δεν ειναι ενα μικρο ποσο για ενα laptop και αφου θελω να παρω κατι τοσο ακριβο 8α πρεπει να βρω το καλυτερο πακετο...

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καινούριο μοντέλο θα βγει κατά πάσα πιθανότητα στις 14.10.

 

Βάση εμπειρίας μετά από κανα μήνα θα υπάρχει και στην Ελλάδα. Κατά τα άλλα πιστεύω πως σε κάλυψαν απόλυτα τα παιδιά πιο πάνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καινούριο μοντέλο θα βγει κατά πάσα πιθανότητα στις 14.10.

 

Βάση εμπειρίας μετά από κανα μήνα θα υπάρχει και στην Ελλάδα. Κατά τα άλλα πιστεύω πως σε κάλυψαν απόλυτα τα παιδιά πιο πάνω :)

 

ναι εχω καλυφτει πληρως φυσικα πριν παω να σκασω τα χρηματα 8α ξαναρωτησω για απο που με συμβουλευουν να το αγορασω ....

 

Αναμονη εως τοτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω μιας και δεν έχει ανακοινωθεί κάποιο event και είναι λίγο χλωμό να κάνει η Apple ένα major update σε macbook, macbook pro και macbook air χωρίς να πει τίποτα ο Steve και απλά να τα πετάξουν στα stores...

 

Αλλά ποιος ξέρει...όλα υποθέσεις είναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καλύτερη λύση φυσικά είναι να το φέρεις από Αμερική. Εγώ μεθάυριο που πάω θα φέρω για 1 φίλο και το δικό μου πάλι τον Μάιο από Αμερική το πήρα. Αν έχεις κάποιον που πηγαίνει Αμερική πες του να στο φέρει. Θα το πληρώσεις cash αλλά πολύ πιο φτηνά. $2800 USD το 17" = 1900 EUR χωρίς τον φόρο (μέσο όρο 10% ανάογα με την πολιτεία).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...