Προς το περιεχόμενο

Αγορα APPLE MACBOOK PRO 17'' 2.5GHZ GR/EN


Greek-Chater

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eκτος αν μπορω να το παρω απο την apple απευθειας με ελληνικα ... γινεται αυτο?

 

Τα ελληνικα στο mac os x κυριως προβλημα θα σου δημιουργησουν..

Οι περισσοτεροι δεν τα βαζουν.

Με το αγγλικο mac os x θα μπορεις να γραφεις και να διαβαζεις ελληνικα, απλα το μενου δε θα ειναι εξελληνισμενο, δηλαδη θα λεει close αντι για κλεισιμο.

 

Οι περισσοτεροι το προτιμουν ετσι γιατι τα ελληνικα στο mac os x δημιουργουν προβληματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Τα ελληνικα στο mac os x κυριως προβλημα θα σου δημιουργησουν..

Οι περισσοτεροι δεν τα βαζουν.

Με το αγγλικο mac os x θα μπορεις να γραφεις και να διαβαζεις ελληνικα, απλα το μενου δε θα ειναι εξελληνισμενο, δηλαδη θα λεει close αντι για κλεισιμο.

 

Οι περισσοτεροι το προτιμουν ετσι γιατι τα ελληνικα στο mac os x δημιουργουν προβληματα..

 

Δηλαδη αν το παρω απο την apple απευθειας γλιτωνω χρημα και το παιρνω και σε αγγλικα:-D που μπορω να γραφω ελληνικα ... επα8α πλακα το 15,4 εχει 1300 ευρω στην αμερικη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν το παρω απο την apple απευθειας γλιτωνω χρημα και το παιρνω και σε αγγλικα:-D που μπορω να γραφω ελληνικα ... επα8α πλακα το 15,4 εχει 1300 ευρω στην αμερικη ...

 

 

Ναι στην Αμερικη ειναι ολα τα φορητα φθηνοτερα(βεβαια στην τιμη που αναφερεις δεν συμπεριλαμβανεται ο φορος πολιτειας)...

Καλη φαση θα ηταν να μπορουσαμε να αγοραζαμε απο εκει..

 

 

 

Δες εδω και εδω αν θελεις να το αγορασεις φθηνοτερα ή με σοβαρη εγγυηση, και οχι μονο 1 χρονου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στην Αμερικη ειναι ολα τα φορητα φθηνοτερα(βεβαια στην τιμη που αναφερεις δεν συμπεριλαμβανεται ο φορος πολιτειας)...

Καλη φαση θα ηταν να μπορουσαμε να αγοραζαμε απο εκει..

 

ναι αμα το παραγγειλω για γερμανια και απο εκει ενας δικος μου το φερει δεν γλιτωνω χρηματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι στην Αμερικη ειναι ολα τα φορητα φθηνοτερα(βεβαια στην τιμη που αναφερεις δεν συμπεριλαμβανεται ο φορος πολιτειας)...

Καλη φαση θα ηταν να μπορουσαμε να αγοραζαμε απο εκει..

 

+ Φόρος και ΦΠΑ στο Τελωνείο...

 

 

-----Προστέθηκε 26/9/2008 στις 01 : 19 : 06-----

 

 

Βtw, το macbook pro απ ότι βλέπω κυκλοφορεί σε δύο εκδόσεις, μία κανονική με LED display και μία με Led Glossy Display. Ξέρει κάποιος να μας πει τη διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βtw, το macbook pro απ ότι βλέπω κυκλοφορεί σε δύο εκδόσεις, μία κανονική με LED display και μία με Led Glossy Display. Ξέρει κάποιος να μας πει τη διαφορά;

 

Glossy είναι η γυαλιστερή επίστρωση στην οθόνη, σαν αυτή που έχουν σχεδόν όλα τα υπόλοιπα laptop της αγοράς. Είναι καθαρά υποκειμενική επιλογή, πολλοί θεωρούν οτι "ζωντανεύουν" τα χρώματα με glossy οθόνη αλλά είναι κοινώς αποδεκτό οτι καθρεφτίζει πολύ και μπορεί να γίνει κουραστική, ειδικά σε συνθήκες υψηλού φωτισμού(π.χ ήλιος, όταν είσαι έξω). Εγώ στο mbp επέλεξα mate(οχι glossy δλδ) και το έχω ευχαριστηθεί ταμάλα!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ Φόρος και ΦΠΑ στο Τελωνείο...

 

Προφανώς ενοείται πως δεν θα περάσει από το τελωνείο. Αλλιώς δεν έχει νόημα, πιο ακριβό θα έρθει απότι να το πάρεις από εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας. Είμαι ανάμεσα σε δύο προσφορές (Αν τελικά πάρω μεταχειρισμένο μηχάνημα)

 

1) MacBook Pro 17'' 2.5GHz αγορασμένο Ιούλιο 1600ευρ

2) Apple MacBook Pro 15.4'' 2.4GHz 1200ευρ (Εγγύηση λήξει σε ένα μήνα)

 

Φαίνεται σχεδόν προφανές ότι συμφέρει η αγορά του πρώτου; Επειδή όμως είναι το πρώτο mac που θα αγοράσω, είναι το ίδιο προφανές και σε εσάς που είστε έμπειροι χρήστες; Μπορώ να αγοράσω extra εγγύηση από έξω (Γερμανία κτλ);

 

Τι πρέπει να προσέξω σε μεταχειρισμένο mac και πόσο πρόβλημα είναι ότι τα 17" δεν έχουν led display?

 

Ευχαριστώ πολύ

 

 

-----Προστέθηκε 28/9/2008 στις 04 : 25 : 11-----

 

 

Απαντάω μόνος μου στο θέμα εγγύησης με αυτό το link:

 

http://www.play.com/PC/PCs/4-/5985772/Applecare-Protection-Plan-For-Macbook-Pro-Powerbook/Product.html?cur=258

 

Σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ... :( Αυτό φοβάμαι κι εγώ.. Αλλά επειδή είμαι τελείως άσχετος με τα mac τι να ελέγξω;

 

==> Υπάρχουν τίποτα official tools να τσεκάρω δίσκους κτλ;

 

==> Επίσης ας μου απαντήσει κάποιος για το θέμα της εγγύησης, αν πχ μπορώ να αγοράσω την εγγύηση που έχω στο Link παραπάνω ή αυτή πρέπει να αγοράζεται παράλληλα με την αγορά mac;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...