Προς το περιεχόμενο

Κρίση στις πωλήσεις κινητών


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το μονο που προσφερουν τα σημερινα κινητα ειναι να μην κουβαλας πολλα πραγαμτα μαζι....ατζεντα mp3 τηλεφωνο φωτογραφικη μηχανη κλπ....ολα σε ενα 1 κινητο με 160 ευρο τα καλυπτει ολα αυτα σημερα

το πολυ 200

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όταν πέρνεις ένα κινητό στην τιμή των 600+ ευρώ και μετά από λίγο βγάζουν τον αντικαταστάτη του με την ίδια τιμή και κάτι που ίσως κι εξεπίτηδες δεν έχει το περασμένο τότε είναι λογικό να το ξανασκεφτείς να σκάσεις τα ωραία σου ευρα (ένα βασικό μηνιάτικο παρακαλώ) για να έχεις κάτι που "αξίζει" για 4-5-6 μήνες και μετά είναι ξεπερασμένο και η αξία του έχει φτάσει από μηνιάτικο σε βδομαδιάτικο το πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα εισαι στα 2310 μυνηματα, δεν χρειαζεται να κανεις σχολιο και να φτασεις στα 2311 αν δεν δεν εχεις να προσθεσεις κατι στο θεμα - φιλικα

 

Καλυτερα να μην ξεφυγουμε απο το νοημα, εγω εφερα δυο τρια παραδειγματα ωστε να τονισω κατα ποσο αλλαζουν τα πραγματα σε βαθος χρονου ωστε να δικαιολογησω και να θεσω αλλη μια διασταση στο θεμα της αποκτησης ενος κινητου

Γνώμη εξέφρασε, δεν ξέφυγε καθόλου από το νόημα, αλλά δεν το κατάλαβες. Και στο κάτω κάτω της γραφής δε θέλει και πολύ μυαλό για να αντιληφθείς ότι κάποιος με 2311 μηνύματα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΑΝΑΓΚΗ να τα κάνει 2312. Forum είναι και ο καθένας μπορεί να εκφράσει τη γνώμη του. Καυτηρίασε τον άρρωστο καταναλωτισμό ο άνθρωπος, ο οποίος σε κάποιους είναι παραπάνω από έκδηλος.

 

Ο καπιταλισμός αρχίζει να αντιλαμβάνεται τα μεινοεκτήματά του. Ένα από αυτά, ότι η αγορά δεν είναι άπειρη αλλά πεπερασμένη. Αργά γρήγορα θα γίνεται σε όλες τις αγορές που αναπτύσσονται γρήγορα. Τα ίδια λενε και για την αγορά αυτοκινήτου (γιατί να μην ξαναπουλήσουμε άραγε τον ίδιο αριθμό αυτοκινήτων με πέρυσι; :rolleyes: μυστήριο ....) και για τόσες άλλες αγορές. Καλημέρα ζωή ....

 

Υ.Γ. pappous_soulis, θα βοηθήσεις ρε συ λίγο στην πλάτη; δε φτάνω να ξυθώ .... γιατί είχα και γω μια φαγούρα που υπάρχει κρίση .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ για την πατάτα του Τζόμπς που θα έπρεπε να κόστιζε 200 ευρώ το πολύ, του στοιχίζει 122 ευρώ περίπου και δώ το πουλάνε 600 ευρώ αν ειναι δυνατόν. Ελα που όμως οι Ελληνάρες θέλουν να το παιξουν μούρη στις καφετέριες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο εχει παθει κ η παρεα μου.. καθε εξι μηνες κινητο. ελεος. ο κολλητος μου εχει μια κουτα με ποσα κινητα, φορτιστες κ αξεσουαρ. εχει αλλαξει τρια ζευγαρια ακουστικα ΝΟΚΙΑ γιατι το ενα εβαλε μαξιλαραξια για να μην πεφτει απ τ αφτι, το αλλο εβαλε την ενταση στο καλωδιο κ το τριτο τα ειχε ολα αυτα + οτι ειχε κατι πλαστικα εξωγκοματα για να μπαινει γυρω απ τ αφτι!!! ελεος... υπαρχουν πολλοι τετοιοι ακομα, να μην ανησυχουνε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ για την πατάτα του Τζόμπς που θα έπρεπε να κόστιζε 200 ευρώ το πολύ, του στοιχίζει 122 ευρώ περίπου και δώ το πουλάνε 600 ευρώ αν ειναι δυνατόν. Ελα που όμως οι Ελληνάρες θέλουν να το παιξουν μούρη στις καφετέριες...

 

Και δέν τους χάλασε καθόλου όμως, που ενώ το παίζουν μούρη με ύφος 7 καρδιναλίων,ο ελαφριχέρης πρεζάκιας το βουτάει κάτω απο την μύτη τους...και όχι τίποτ'άλλο μπαίνουν στο insomnia και κλαίγονται, ρωτώντας τι να κάνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικοι τελειως απροσεχτοι που χουν ηδη χασει κανα δυο λενε το πιο κλασικο: "θα βαλω κωδικο ασφαλειας ωστε αν μου το κλεψουν να τους ειναι αχρηστο.." η το αλλο που ακουω: "ρε συ, που ειναι ο κωδικος για να το ελεγχεις απο μεσω GPS? αν μου το κλεψουν να τον βρω κ να του σπασω τα μουτρα..."! μη γελατε μ αυτα, οι περισσοτεροι τ ακουμε συχνα, αν οχι ολοι!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ δεν αλλάζω το δικό μου όχι λόγω οικονομικής κρίσης αλλά επειδή κουράστηκα από την όλη φάση και να μαθαίνεις κάθε τρεις και λίγο το καινούργιο μενού κτλ. Δεν λέω πως δεν θα ξαναπάρω κινητό απλώς χόρτασα πια και έχω σκοπό να τα κρατάω τα κινητά μου πάνω από χρόνο

 

 

 

surprises.smileysmiley.com.54.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνουν και πέφτουν οι πωλήσεις κινητών. Το βρήκαμε τώρα, κάθε τρεις και λίγο, μας παλιώνει το κινητό και θέλουμε άλλο. Σπατάλη σκέτη. Δεν είναι εφημερίδα μιας χρήσης. Για τηλέφωνο το έχουμε, άντε και για φορητή συσκευή πολυμέσων. Το χρησιμοποιεί κανείς για κάτι άλλο; Όσο λειτουργεί καλά δεν έχουμε λόγο να το αλλάξουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάποιος χρειάζεται όλο και περισσότερα από ένα "έξυπνο" κινητό για σοβαρούς λόγους,τότε πιστεύω πως οι αναβαθμίσεις του είναι απαραίτητες.Αλλά τελευταία υπάρχει ένα μεγάλο ποσοστό που αλλάζει πολύ συχνά το κινητό του με ένα high-end χωρίς κάποιον ουσιαστικό λόγο,μόνο για να έχει το πιο καινούργιο και το καλύτερο.Το έχουμε παρακάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν φταίει μόνο η παγκόσμια οικονομική κρίση.

Η τεχνολογία κινητών είναι σχεδόν στάσιμη.

Κάποιος που έχει ένα καλό κινητό που τον καλύπτει (π.χ. έχω ένα HTC Touch εδώ και πάνω από 2 χρόνια), άλλος ένα Nokia, άλλον ένα Sony Ericsson για mp3 ή photo, κτλ, δεν έχει τίποτα να κερδίσει από ένα καινούργιο κινητό.

Χώρια που λόγω κλοπών, όσοι την έχουν πατήσει προτιμάνε να αγοράσουν ένα οικονομικό κινητό για να μην τους ξανασυμβεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με 600 ευρώ που έχουν κάποια κινητά παίρνεις Pc(είτε desktop είτε laptop).Και καλό μάλιστα.Και σε τεχνολογία πολύ καλύτερα απο τα κινητά.Άσε που είναι σαν παντόφλες και δεν χωράνε ούτε σε μια τσέπη παντελονιού.Έχω ένα sony ericsson w200 των 80 ευρώ.Το τι σούπα,κωλοτούμπα,κλωτσιές,μπουνιές έχει φάει δεν λέγεται κι ακόμα δουλεύει.Αυτά πάω στοίχημα στην πρώτη πτώση τα κλαίς απο οθόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω κλαιω απο οθονη :cry::cry::cry::cry: εβαλα το s500 μου να φορτισει και μαγικα εμφανιστικε μια μαυρη γραμμη που δεν φευγει... και το κακο ειναι πως εβγαλε κιαλες....αλλα εχω και το qtek που μου εδοσε ο θειος μου γιατι σαν καμενος πειρε το HTC Touch Diamond....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και με 600 ευρώ που έχουν κάποια κινητά παίρνεις Pc(είτε desktop είτε laptop).Και καλό μάλιστα.Και σε τεχνολογία πολύ καλύτερα απο τα κινητά.Άσε που είναι σαν παντόφλες και δεν χωράνε ούτε σε μια τσέπη παντελονιού.Έχω ένα sony ericsson w200 των 80 ευρώ.Το τι σούπα,κωλοτούμπα,κλωτσιές,μπουνιές έχει φάει δεν λέγεται κι ακόμα δουλεύει.Αυτά πάω στοίχημα στην πρώτη πτώση τα κλαίς απο οθόνη.

 

E καλά τώρα ....τα κινητά δεν τα κρίνουμε από την αντοχή τους στην κωλοτούμπα.:eek:

Αυτά που κάνουν αυτά που κοροιδεύεις άλλους τους βολεύουν αφάνταστα. Δεν τα απαξιώνουμε ... αλλιώς να το γυρίσουμε στο τηλέγραφο.:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...