Προς το περιεχόμενο

Console Gaming - Off-topic Συζήτηση


klainmaingr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προφανώς και δεν έχει όλα τα νέα ΑΑΑ παιχνίδια απ όλες τις εταιρείες τζάμπα.

Απ ότι βλέπουμε όμως , σύντομα θα έχει πολλα ΑΑΑ games από την πρώτη μέρα και ότι βγάζουν τα δεκάδες πλέον studios της ms.

Δεν μιλάμε για αθλητικα/ racing, οποίος παίζει μόνο τέτοια θα την καταβρει με το gamepass γλιτώνοντας πολλά 70αρια που θα έδινε για nba,fifa, manager κλπ.Εγω θα ήθελα και κανένα tennis αλλά δυστυχώς δεν έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, The_Judas είπε

Προφανώς και δεν έχει όλα τα νέα ΑΑΑ παιχνίδια απ όλες τις εταιρείες τζάμπα.

Απ ότι βλέπουμε όμως , σύντομα θα έχει πολλα ΑΑΑ games από την πρώτη μέρα και ότι βγάζουν τα δεκάδες πλέον studios της ms.

Δεν μιλάμε για αθλητικα/ racing, οποίος παίζει μόνο τέτοια θα την καταβρει με το gamepass γλιτώνοντας πολλά 70αρια που θα έδινε για nba,fifa, manager κλπ.Εγω θα ήθελα και κανένα tennis αλλά δυστυχώς δεν έχει.

αυτος που παιζει το φιφα και το νβα, θα το παρει το σεπτεμβρη οπως παντα...σιγα μην παρει την ανοιξη που θα το βαλει η εα στην υπηρεσια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, xavier said:

ετσι απο περιεργια μπορεις να βγαλεις την ιδια λιστα με φιλτρο 5ετιας και αφαιρωντας τα indies?

Και γιατί να το κάνει αυτό? 

Άντε πες τα πιο παλιά τα έχουμε παίξει όλοι, που δεν ισχύει προφανώς, αλλά τα indies? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ και εγώ ότι τα indies μπορούν να προσφέρουν πολύ ωραίες στιγμές αλλά σε εμένα προσωπικά δεν έχουν το impact των triple A games.Οπως και να το κάνουμε δεν μπορώ να βάλω το celeste ,ίδιο με το ghost of tsushima, το last of us και το forza η το gears.Καλο είναι να υπάρχουν αλλά όσο και να έχω ασχοληθεί με αυτά ,οι αναμνήσεις μου είναι από τους μεγάλους τίτλους.

Μετά την αγορά του Ps5 και στην συνέχεια του Series X το gamepass συνολικά τα σπάει και πλέον μετά από το xbox 360 το Sx έχει γίνει η main κονσόλα μου ,με ένα τεράστιο αλλά...

Παίζει ΤΕΡΑΣΤΙΟ ρόλο ότι δεν είχα ασχοληθεί ποτέ με το game pass στην προηγούμενη γενιά και ερχόμενος από Sony χορτατος από τα exclusives που τα λάτρεψα σχεδόν όλα ,ήρθα στο τεράστιο μπουφέ της Microsoft και από την αρχή του χρόνου πραγματικά έχει πάρει φωτιά καθώς είχα άπειρα games να παίξω.Αυτο το value χάνεται σιγά σιγά καθως δεν είμαι fan όλων των παιχνιδιών και κάποια τα είχα παίξει παλαιότερα.Ανανεωνεται αρκετά γρήγορα και πραγματικά ενθουσιάστηκα με τις ανακοινώσεις του 21 αλλά παίζει ρόλο ότι ήρθα από Ps4.

Αν είχα στην κατοχή μου το pass από την προηγούμενη γενιά τώρα μάλλον δεν θα έπαιζα τίποτα και θα περίμενα το flight simulator ,το hades και το ascent, καθώς εδώ και καιρό θα είχα εξαντλήσει τα παιχνίδια που με ενδιαφέρουν.

Για κάποιον που ήταν ανάποδα και είχε το xbox one ,θα πάθαινε σοκ αν έμπαινε για πρώτη φορά στον κόσμο της Sony,με το collection που δίνει και σε συνδυασμό με τις τσάμπα τιμές που θα έβρισκε όλα τα μεγάλα exclusive.

Εν κατακλείδι στην προηγούμενη γενιά ακόμα και με gamepass η ms που φαινόταν ανέκδοτο και προτίμησα να πάρω switch από το να επενδύσω εκεί.

Τώρα τα πράγματα αλλάζουν και δείχνει πολλά υποσχόμενη και δυστυχώς για την τσέπη μας η κόντρα αναμένεται καυτή και ο σωστός gamer μακροπρόθεσμα οφείλει να έχει και τις δύο κονσολαρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xavier είπε

ετσι απο περιεργια μπορεις να βγαλεις την ιδια λιστα με φιλτρο 5ετιας και αφαιρωντας τα indies?

Θα αφαιρεσω το τροφοδοτικο να δουμε αν φενεται to game pass ακομα στην οθονη🙃

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, George7Byron said:

οι αναμνήσεις μου είναι από τους μεγάλους τίτλους.

Εγώ πάλι μια χαρά αναμνήσεις έχω από τα indies. Είτε λέγεται Hollow Knight, είτε όλα της Supergiant μαζί με το τελευταίο Hades είτε το καταπληκτικό Axiom Verge, το άγνωστο για πολλούς Salt and Sanctuary, το Ori. 

Δεν παίζω όμως καθόλου αθλητικά ή multiplayer παιχνίδια. Γιατί να μην βγάλουμε αυτά? 

Άλλος δεν παίζει καθόλου third person action games και κάπως έτσι ακυρώθηκαν τα μισά και βάλε exclusives του PS. 

Κάποιος άλλος δεν παίζει καθόλου shooters. Έξω και αυτά. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NickTG είπε

Εγώ πάλι μια χαρά αναμνήσεις έχω από τα indies. Είτε λέγεται Hollow Knight, είτε όλα της Supergiant μαζί με το τελευταίο Hades είτε το καταπληκτικό Axiom Verge, το άγνωστο για πολλούς Salt and Sanctuary, το Ori. 

Δεν παίζω όμως καθόλου αθλητικά ή multiplayer παιχνίδια. Γιατί να μην βγάλουμε αυτά? 

Άλλος δεν παίζει καθόλου third person action games και κάπως έτσι ακυρώθηκαν τα μισά και βάλε exclusives του PS. 

Κάποιος άλλος δεν παίζει καθόλου shooters. Έξω και αυτά. 

Νομιζω ειρωνικα το γραφεις αλλα τα πραγματα ειναι ακριβως οπως τα λες. Πολλοι gamers, μεσα σε αυτους και εγω δε παιζουν καποιες κατηγοριες η παιζουν αποκλειστικα καποιες. 

Αυτος ειναι και ο λογος που συνηθως διαφωνουμε μεσα στο φορουμ. Αν εμενα το gamepass μου φαινεται "αδειο" απο games που να θελω να παιξω θα πρεπει να ειναι σεβαστη η αποψη μου οπως επισης και εγω θα πρεπει να σεβαστω αυτους που δε ξερουν τι να πρωτοπαιξουν στο gamepass.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο σε όλα αυτά θα ήταν να ανέβαζε ο καθένας το προφίλ του σε Xbox η ps για να έβλεπαν και οι υπόλοιποι ποιοι υπερβάλουν σε αυτά που γράφουν και ποιοι όχι .

αυτο δεν αναιρεί το γεγονός ότι το gamepass γενικά είναι καλό value .

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, NickTG είπε

Και γιατί να το κάνει αυτό? 

Άντε πες τα πιο παλιά τα έχουμε παίξει όλοι, που δεν ισχύει προφανώς, αλλά τα indies? 

γιατι τα βρισκεις με απο 1 εως 5 ευρω maximum

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Mitroglou7 είπε

 

Αυτος ειναι και ο λογος που συνηθως διαφωνουμε μεσα στο φορουμ. Αν εμενα το gamepass μου φαινεται "αδειο" απο games που να θελω να παιξω θα πρεπει να ειναι σεβαστη η αποψη μου οπως επισης και εγω θα πρεπει να σεβαστω αυτους που δε ξερουν τι να πρωτοπαιξουν στο gamepass.

 

Για σένα μπορεί να είναι άδειο και αυτό είναι σεβαστο. Το να υποστηρίζεις όμως ότι είναι άδειο για όλους δεν στέκει. για το 95% των gamers έχει υλικό. (rpg, shooters, racing , strategy, sports, 1st person, zombie /horror/survival, indie κλπ)

Προφανώς αν δεν υπάρχει το οικονομικό ζήτημα, αγοράζεις ότι θέλεις day1 και έχεις 100% σίγουρο ότι πήρες αυτό που θέλεις. εγώ προσωπικό δεν είμαι βιαστικος και δεν παίζω ποτέ day αλλά τα αγοράζω όταν πέσει η τιμή  τους, άλλωστε δεν αλλάζει τίποτα επι της ουσίας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, The_Judas είπε

 

Για σένα μπορεί να είναι άδειο και αυτό είναι σεβαστο. Το να υποστηρίζεις όμως ότι είναι άδειο για όλους δεν στέκει. για το 95% των gamers έχει υλικό. (rpg, shooters, racing , strategy, sports, 1st person, zombie /horror/survival, indie κλπ)

Προφανώς αν δεν υπάρχει το οικονομικό ζήτημα, αγοράζεις ότι θέλεις day1 και έχεις 100% σίγουρο ότι πήρες αυτό που θέλεις. εγώ προσωπικό δεν είμαι βιαστικος και δεν παίζω ποτέ day αλλά τα αγοράζω όταν πέσει η τιμή  τους, άλλωστε δεν αλλάζει τίποτα επι της ουσίας.

Μα αυτο ακριβως ειπα με εξαιρεση το ποσοστο 95% το οποιο ειναι αυθαιρετο.

Πρεπει να μαθω να σεβομαι εσενα που το βρισκεις γεματο. Και πρεπει ο κοσμος να με σεβεται αν το βρισκω αδειο.


Το πρωτο προσωπο το χρησιμοποιω για διευκολυνση της συζητησης καθως δε το βρισκω προσωπικα ουτε γεματο ουτε αδειο. Ισως στη συνεχεια να γραψω την προσωπικη μου οπτικη για το gamepass καθως τωρα ειμαι απο κινητο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, Mitroglou7 said:

Νομιζω ειρωνικα το γραφεις αλλα τα πραγματα ειναι ακριβως οπως τα λες. Πολλοι gamers, μεσα σε αυτους και εγω δε παιζουν καποιες κατηγοριες η παιζουν αποκλειστικα καποιες. 

Αυτος ειναι και ο λογος που συνηθως διαφωνουμε μεσα στο φορουμ. Αν εμενα το gamepass μου φαινεται "αδειο" απο games που να θελω να παιξω θα πρεπει να ειναι σεβαστη η αποψη μου οπως επισης και εγω θα πρεπει να σεβαστω αυτους που δε ξερουν τι να πρωτοπαιξουν στο gamepass.

Όχι, δεν το λέω ειρωνικά. 

Είναι διαφορετικό λοιπόν να γράψει κάποιος πως για αυτόν μια υπηρεσία ή μια κονσόλα δεν έχει παιχνίδια για αυτούς τους λόγους και διαφορετικό να γράψει πως δεν έχει γενικά. 

3 hours ago, xavier said:

γιατι τα βρισκεις με απο 1 εως 5 ευρω maximum

Ναι, έτσι είναι! :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...