Προς το περιεχόμενο

Console Gaming - Off-topic Συζήτηση


klainmaingr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Mitroglou7 είπε

Πώς ακριβώς κερδίζει η Microsoft αν αγοράσεις το Horizon Zero Dawn για παράδειγμα από το Steam?

Μήπως με τη λογική σου και η Sony κερδίζει από τις πωλήσεις παιχνιδιών στο Xbox επειδή κάποιοι έχουν τηλεόραση Sony?

Ό,τι να'ναι διαβάζουμε εδώ μέσα.

Η σονυ δεν έχει κάποια πατέντα για τα blue ray;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

33 λεπτά πριν, The_Judas είπε

απλά μεγαλώνει το κομμάτι της πίτας και από τους pc gamers που έχουν microsoft windows και δεν θα είναι απαραίτητο να αγοράζουν ps5 για να παίξουν 2-3 exclusives.

Παγκοσμίως πόσα άτομα που ΔΕΝ ΣΚΟΠΕΥΑΝ ή ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ PC θεωρείς ότι αποφάσισαν να αγοράσουν PC επειδή το X ή το Y Sony exclusive θα βγει σε PC? Ελάχιστα.

Άρα η microsoft θα βγάλει από αυτό όσα περίπου βγάζει από εμένα που τώρα ποστάρω στο insomnia από το PC μου σε σχέση με όταν ποστάρω από το iPhone. Δηλαδή καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, The_Judas είπε

win-win για την microsoft.

Θα έχει τα δικά της exclusives σε PC/Xbox θα παίρνει και τα παιχνίδια της sony σε pc με windows.

 

 

47 λεπτά πριν, The_Judas είπε

 

απλά μεγαλώνει το κομμάτι της πίτας και από τους pc gamers που έχουν microsoft windows και δεν θα είναι απαραίτητο να αγοράζουν ps5 για να παίξουν 2-3 exclusives.

 

13 λεπτά πριν, Mitroglou7 είπε

Παγκοσμίως πόσα άτομα που ΔΕΝ ΣΚΟΠΕΥΑΝ ή ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ PC θεωρείς ότι αποφάσισαν να αγοράσουν PC επειδή το X ή το Y Sony exclusive θα βγει σε PC? Ελάχιστα.

Άρα η microsoft θα βγάλει από αυτό όσα περίπου βγάζει από εμένα που τώρα ποστάρω στο insomnia από το PC μου σε σχέση με όταν ποστάρω από το iPhone. Δηλαδή καθόλου.

Και όχι μόνο αυτό στο οικοσύστημα της MS, τα ΑΑΑ βγαίνουν day 1 και gamepass. Η sony θα σου τα βγάζει μετά από 2-3 χρόνια ζητώντας full price σε pc, ενώ θα τα βρίσκεις retail για ps5 μισοτιμής τότε... Με λίγα λόγια τα pc ports είναι συμπλήρωμα/afterthought και όχι το ζητούμενο. Horizon Zero Dawn και Days Gone ήδη έχουν επιβεβαιώσει αυτόν τον κανόνα.

Και προσωπικά δε μπορώ να περιμένω 2 χρόνια για god of war 2 ή bloodborne 2 αν βγει. Για αυτό το σκοπό πήραμε ps5.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, mansa2k είπε

 

Κάποτε θυμάμαι πίστευαν πως η Nintendo θα ακολουθήσει την μοίρα της Sega και θα γίνει multiplatfrom games εταιρία. Τελικά ο χρόνος τα έφερε αλλιώς και οι φάπες πέφτουν σύννεφο.

Ναι αλλά η νιτετο έχει παιχνίδια με budget 120 μύρια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, The_Judas είπε

απλά μεγαλώνει το κομμάτι της πίτας και από τους pc gamers που έχουν microsoft windows και δεν θα είναι απαραίτητο να αγοράζουν ps5 για να παίξουν 2-3 exclusives.

3 exclusives έχει αυτή την στιγμή το Ps5 και δεν έχει κλείσει επίσημα 1χρονο στην αγορα...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομίζω κάποια πράγματα είναι σωστό να λέγονται. Πολλά μπράβο στον Καρπα και την υπόλοιπη οικογένεια των uh για την χθεσινή τους προσπάθεια και τα λεφτά που συγκέντρωσαν. Τα παιδιά παρέδωσαν αποτέλεσμα και δεν έμειναν μόνο στα λόγια. Τα σέβη μου 👏

05-C86090-8-FCF-4-A06-8-F3-C-AE4-A55202-

Επεξ/σία από Lotof
  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lotof είπε

Νομίζω κάποια πράγματα είναι σωστό να λέγονται. Πολλά μπράβο στον Καρπα και την υπόλοιπη οικογένεια των uh για την χθεσινή τους προσπάθεια και τα λεφτά που συγκέντρωσαν. Τα παιδιά παρέδωσαν αποτέλεσμα και δεν έμειναν μόνο στα λόγια. Τα σέβη μου 👏

05-C86090-8-FCF-4-A06-8-F3-C-AE4-A55202-

Από τις ελάχιστες περιπτωσεις ανθρώπων με ήθος μέσα στο χάος των ινφλουενσερ του ίντερνετ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Από τις ελάχιστες περιπτωσεις ανθρώπων με ήθος μέσα στο χάος των ινφλουενσερ του ίντερνετ. 

και η πιο επαγγελματικη δουλεια γενικοτερα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/8/2021 στις 2:40 ΜΜ, Mitroglou7 είπε

Παγκοσμίως πόσα άτομα που ΔΕΝ ΣΚΟΠΕΥΑΝ ή ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ PC θεωρείς ότι αποφάσισαν να αγοράσουν PC επειδή το X ή το Y Sony exclusive θα βγει σε PC? Ελάχιστα.

Βασικά η ίδια ερώτηση μπορεί να γίνει για όσους έχουν PC και δεν σκόπευαν να αγοράσουν PS για να παίξουν τις αποκλειστικότητες. Εκεί έρχεται το gamepass...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάντως το εκανα uninstall στο 5λεπτο. Οκ δεν είναι για εμένα αλλά φαίνεται ότι αρέσει στους περισσότερους και έχει μαζέψει ένα σωρό βραβεία. Να ναι καλά το gamepass πάντως στην δίκη μου περίπτωση 😜

Hades Becomes The Highest-Rated Game of All Time On PS5 and Xbox Series X

Ο ορισμός του next gen τίτλου:

 

Επεξ/σία από Lotof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Κανένας: -

Απολύτως κανείς: -

Ούτε ψυχή επάνω σε αυτό τον πλανήτη ή σε οποιοδήποτε άλλο: -

Μερικοί ράντομ Ιάπωνες που προφανώς έχουν λύσει όλα τα υπαρξιακά τους προβλήματα: 

 

Έξτρα πόντους στο ηχητικό του NDS, η κοπέλα έχει tongue skills.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...