Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτι και να συνδεσεις δε θα εχεις προβλημα, αν και θες μεγαλο stick για τετοια δουλεια (για 720p αρκει ενα 8GB, για τα 1080p θες 16GB γιατι η ταινια μπορει να ειναι ακομα και 12-13GB). Καλυτερα δισκο γιατι το γραψιμο στα περισσοτερα stick κραταει πολυ ωρα (ειναι πιο γρηγορα στο διαβασμα παρα στο γραψιμο)...

Κάνω λάθος που νομίζω οτι στα usb Stick λόγω fat32 υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος των αρχείων (μέχρι 4 Gb);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δοκίμασε κάποιος να βάλει DVD-ROM σε συνδυασμό μ' αυτά τα καβλιτζέκια που δίνεις atapi in και σου βγάζει usb out;

 

Πήρα και γω τέτοιο WD και πήγα να δοκιμάσω με χαλασμένο dvd-rom,ο μλκς εγώ.Οπότε άμα κλείσω για μεσημέρι,θα βρω άλλο και το απόγευμα θάχω ιδίαν άποψη...

 

Χαμενος κοπος... Δεν υποστηριζεται...

 

Κάνω λάθος που νομίζω οτι στα usb Stick λόγω fat32 υπάρχει περιορισμός στο μέγεθος των αρχείων (μέχρι 4 Gb);

 

Δε σε εμποδιζει κανεις να το φορμαρεις σε NTFS (τα Vista το κανουν, στα XP χρειαζεσαι αυτο: http://files.extremeoverclocking.com/file.php?f=197 )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια υπαρχει κανα αλλο προγραμμα (εξισου απλο ομως) το οποιο να κανει dts-->AC3 η σε στερεο εκτος του popcorn γιατι μου βγαζει συνεχεια error στο eac3to.exe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να δουλέψει σωστά το eac3to, πρέπει να βρει εγκατεστημένο στο σύστημα κάποιον DTS decoder. Διάβασε εδώ: http://en.wikibooks.org/wiki/Eac3to/How_to_Use

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ, το eac3to είναι πρόγραμμα command-line. Πού έβαλες τικ; Χρησιμοποιείς κάποιο 3rd party GUI; Τρέξε το από τερματικό, βάσει των παραμέτρων που αναφέρονται στο link που έδωσα πιο πάνω.

 

Επίσης, η τελευταία διαθέσιμη έκδοση αυτήν τη στιγμή είναι η 2.87 και την κατεβάζεις από εδώ. Σιγουρέψου ότι έχεις αυτήν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν το εξεφρασα σωστα.Το αρχικο προγραμμα που χρησιμοποιω ειναι το popcorn audioconvert και αυτο εχει μεσα τον eac3to.Σε αυτο το προγραμμα μου πεταει σφαλμα με μυνημα στο eac3to.exe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς σας αν η Western Digital έχει στα σκαριά media player με ενσωματωμένο σκληρό δίσκο; Κάτι σαν κι αυτό LACIE 301816EK LACINEMA PREMIER HDD USB 2.0 HARD DRIVE 1TB

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.304068

Θα το χτυπούσα το συγκεκριμένο αλλά 1) είναι σχετικά παλιά έκδοση (Απρίλιος 2008), 2) κάτι μου λέει ότι αργά ή γρήγορα θα βγάλει κάτι παρόμοιο και η WD ή κάποιος άλλος.

Δεν έχει πάρει ακόμα το μάτι μου κάτι τέτοιο αλλά ελπίζω να γίνει σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...