Προς το περιεχόμενο

Western Digital HD TV Media Player : O επώνυμος HD Media Player των €100


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά έχω μπερδευτεί λίγο με αυτά τα popcorn που δεν ξέρω και τι είναι.Εγώ που θέλω να βλέπω HD ταινίες(1080p) χωρίς ηχοσυστήματα ή τπτ άλλο, απλό ήχο από την tv, δε μου φτάνει η συσκευή αυτή;

 

Σου φτάνει :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Σε τέτοια μηχανάκια μπορούμε να συνδέσουμε εξωτερικούς χωρίς αυτόνομη τροφοδοσία ή υπάρχει κάποιος περιορισμός?

 

Μπορεις αλλα μπορει καποιοι να μην ειναι συμβατοι (ελαχιστοι)

 

Επίσης το θέμα του dts downmix έχει λυθεί? αποτελεί σημαντική τροχοπέδη αν δεν υπάρχει πολυκάναλος ενισχυτής av...

 

Δεν προκειται να υποστηριχτει με update μαλλον. Ειναι θεμα των χρηματων που κοστιζει η αδεια για το DTS downmix που θα ανεβαζε την τιμη της συσκευης...

Αυτη τη στιγμη μετατροπη του ηχου απο DTS σε AC3 μονο με το popcorn audioconverter (αν θες κρατας και τον αρχικο DTS ηχο). Δεν παιρνει παραπανω απο 5-10 λεπτα το αρχειο και αν θες κανεις και πολλα μαζι με τη μια.

 

 

-----Προστέθηκε 26/12/2008 στις 01 : 12 : 42-----

 

 

Για το update να φανταστώ ότι το usb δεν είναι ανάγκη να είναι άδειο και να περιέχει μόνο τα αρχεία του update έτσι;

 

Καλο ειναι αλλα οχι απαραιτητο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία!!!! Το παρήγγειλα! Για το update να φανταστώ ότι το usb δεν είναι ανάγκη να είναι άδειο και να περιέχει μόνο τα αρχεία του update έτσι;

 

Για περίμενε γιατί νομίζω τα μπέρδεψες. Το popcorn έχει dts downmix, το Western digital όχι. Δηλαδή σε ταινίες με dts ήχο, από τη τηλεόραση θα ακούς τον ήχο μόνο αν έχεις το popcorn ενώ με το western digital μέχρι στιγμής όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου πει πως τα πάει με τα FastForward kai Rewind ? Είναι δηλαδή ομαλό και γρήγορο χωρίς lag? Με ενδιαφέρει κυρίως για xvid αρχεία αλλά πείτε και γα HD.

Επίσης διαβάζω ότι με ελάχιστα 1080p έχει κάποια μικροπροβλήματα αλλά με τα 720p να υποθέσω ότι τα παίζει όλα εύκολα?

 

Ευχαριστώ και για το Review :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου πει πως τα πάει με τα FastForward kai Rewind ? Είναι δηλαδή ομαλό και γρήγορο χωρίς lag? Με ενδιαφέρει κυρίως για xvid αρχεία αλλά πείτε και γα HD.

Επίσης διαβάζω ότι με ελάχιστα 1080p έχει κάποια μικροπροβλήματα αλλά με τα 720p να υποθέσω ότι τα παίζει όλα εύκολα?

 

Ευχαριστώ και για το Review :)

 

me fast forward & rewind μια χαρα ειναι δεν κολλαει καθολου.. & xvid & HD..και τα 1080π και τα 720π τα παιζει πολυ ανετα χωρις προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Η Tv που έχω είναι crt η οποία έχει 3 εξόδους rsa και scart μπορώ να το συνδέσω μέσω των rsa?

 

Και να το συνδέσεις, θα το κάνεις τι; Eλπίζω να μην νομίζεις ότι μπορείς να δεις High Definition εικόνα σε CRT τηλεόραση γιατί δυστυχώς δεν μπορείς.

 

Αν το πάρεις για να βλέπεις XViD στην τηλεόρασή σου, υπάρχουν πολύ φτηνότερες και καλύτερες λύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...