Προς το περιεχόμενο

Facebook και στατιστικά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απλα ειναι κατι για να περναει καπιος την ωρα του..δεν καταλαβαινω γιατι τρελενεστε ετσι...απο τα να μπεις πχ σε ενα ΧΧΧ site καλητερα για μενα να αραξεις μισή ώρα και να πεις 3-4 μαλακιες με καπιον γνωστο σου εκει μεσα...οσο για msn που ειπε ο φιλος πιο πανω δεν εχουν φιλε μου ολοι msn...εγω μιλαω με πολλα φιλαρακια μεσω του chat του fb επειδη δεν εχουν msn!...μην βγενει λοιπον ο καθενας και λεει οτι του κατεβει στο κεφαλι...με την αναλογη χρηση εχει θετικα στοιχεια!

 

Εσυ ποσους ξερεις χωρις msn?!

Εγω τα μονα παιδια που ξερω και δεν εχουν μπει ποτε στην ζωη τους στον msn η skype και γενικα σε chat κτλ ειναι τα παιδια με νοητικη στερηση(και δεν αναφερομαι σε κανεναν προσοπικα!)

Οσο για chat υπαρχουν απειρα αλλα προγραμματα που μπορει να χρεισημοποιησει κανεις και ειναι και πο ασφαλη.Αλλα τι να κανουμε προκειμενου οι περισσοτεροι να ειμαστε μεσα στην μοδα της εποχης θυσιαζουμαι πιο πολλα απο οσα πρεπει.

Οπως και να'χει καθενας κανει τις επιλογες του οπως νομιζει αυτος,αυτο εχει σημασια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπαμαι με τα στατιστικα πραγματικα. Οσοι εχετε βαλει προσωπικα στοιχεια σας εκει μεσα + φωτογραφιες απλα φακελωνετε τον εαυτο σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βρίσκεις παλιούς φίλους και να κρατάς επαφές με γνωστούς, να μαθαίνεις νέα τους κτλ, είναι μια χαρά.

 

Δε χρειάζεται να είναι ούτε πραγματικός φίλος ούτε τέτοιες υπερβολές. Αλίμονο αν οι μόνοι άνθρωποι που θέλαμε να επικοινωνήσουμε στη ζωή μας, ήταν οι πραγματικοί φίλοι (άσε δηλαδή που δεν υπάρχει τρόπος να τους αποκτήσεις αν δεν ασχοληθείς με τους "μη πραγματικούς").

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βρίσκεις παλιούς φίλους και να κρατάς επαφές με γνωστούς, να μαθαίνεις νέα τους κτλ, είναι μια χαρά.

 

Δε χρειάζεται να είναι ούτε πραγματικός φίλος ούτε τέτοιες υπερβολές. Αλίμονο αν οι μόνοι άνθρωποι που θέλαμε να επικοινωνήσουμε στη ζωή μας, ήταν οι πραγματικοί φίλοι (άσε δηλαδή που δεν υπάρχει τρόπος να τους αποκτήσεις αν δεν ασχοληθείς με τους "μη πραγματικούς").

 

Το εθεσα με τετοιον τροπο που ξεχασα τελικα να παραλειψω εκει που ηθελα να καταληξει το ολο θεμα και αυτο ειναι η ασφαλεια που πολυ σωστα ανεφερε ο ArisG88.Φυσικα,δεν μπορουν να ειναι 100-200-1000 ατομα οι πραγματικοι σου φιλοι,αλλα συνηθος οταν ξεκοβεις απο καπου,κοιτας να κανεις νεους φιλους και παρεες και οχι να ψαχνεις για τους παλιους που στην τελικη δεν τα εχεις βρει και με τους περισσοτερους.

Τελος πιστευω κι εγω οτι το θεμα ασφαλεια δεν ειναι τοσο απλο στο fb οσο φανταζονται μερικοι και μαλιστα τον τελευταιο καιρο παρατηρουμε οτι εχει μεσολαβησει ακομη και το fbi σε ορισμενες υποθεσεις εκβιασμου.

Τα προσωπικα δεδομενα πρεπει να παραμενουν παντα οσο πιο προσωπικα γινεται,αυτη ειναι η αποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ ποσους ξερεις χωρις msn?!

Εγω τα μονα παιδια που ξερω και δεν εχουν μπει ποτε στην ζωη τους στον msn η skype και γενικα σε chat κτλ ειναι τα παιδια με νοητικη στερηση

 

Ποσο καλα ξερεις τα παιδια με νοητικη στερηση?και γιατι τα αποκλειης απο κατι εσενα θα σου αρεσε να σε αποκλεισουν απο καπου λογω IQ http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_ell_1_27/09/2008_286398

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μπήκα δοκιμαστικά βρήκα κάποιους παλιούς φίλους και συμμαθητές αλλά όλο αυτό το χαζοχαρούμενο περιβάλλον τίγκα στο spam και στα "apps" μάλλον θα με αναγκάσουν να το κάνω deactivate.H όλη δομή του βασίζεται στο spam.Και κυρίως όλο το site ΣΕΡΝΕΤΑΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το facebook χρειάζεται παραμετροποίηση.

Αν σβήσετε όλα τα applications που σας σπάνε τα νεύρα, απαγορεύσετε στα υπόλοιπα να σας ζαλίζουν με mail, ρυθμίσετε τα private settings για να μην βλέπει το προφίλ σας όποιος να ναι και μια φορά τον μήνα σβήνετε ολα τα ηλίθια requests τότε το facebook μετατρέπεται σε ενα πολύ διασκεδαστικό και ουσιαστικό social networking site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο και μόνο που εκεί μεσα υπάρχουν περίπυο 700.000 Ελληνες αυτο τα λεει όλα, φυσικά το καλό είναι ότι τουλάχιστον μιλάει την γλώσσα μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ δεν έχω φίλους που έχουν πάει στη γουατεμάλα ή στην ονδούρα, πετάγομαι καμιά ώρα με το αμάξι να δω τους συγγενείς μου και αν καποιος έχει σημαντικό να μου πει με παίρνει τηλέφωνο σπίτι (ναι πια είναι δωρεάν οι αστικές κλήσεις). Οσοι φίλοι μου είναι επαρχία το skype μας φτάνει. Οπότε ποιος ο λόγος του facebook. Α ξέχασα να σας πω ότι ακόμα έχω επαφές με παιδιά από γυμνάσιο (πήγαν τεχνικό αυτοί) χωρίς την ανάγκη facespace. Και αυτοί το ίδιο. Μάλλον είμαστε προβληματικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυπαμαι με τα στατιστικα πραγματικα. Οσοι εχετε βαλει προσωπικα στοιχεια σας εκει μεσα + φωτογραφιες απλα φακελωνετε τον εαυτο σας

 

Γιατί να σας φακελώσουμε εμείς όταν μπορείτε να το κάνετε μόνοι σας για εμάς; :-)

 

(FBI assistant) :devil::devil::devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...