Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στα θεματα μου παω, αλλα δεν γνωριζω την διαφορα αναμεσα στα 'θεματα' και στις 'συνδρομες'.

Δεν ξερω αν υπηρχε αυτη η διαφοροποιηση στην παλια εκδοση του φορουμ.

Σε ολα τα φορουμ που συμμετεχω, παντα εχω μια κεντρικη σελιδα ανοικτη, που εχει ολες μου τις συνδρομες.

Οτι με ενδιαφερει τελωσπαντων, ειτε το ξεκινησα εγω το θεμα, είτε καποτε εγραψα ενα μηνυμα, ειτε οχι.

 

Εδω, τι ρολο παιζει η εννοια 'θεματα' και τι ρολο η εννοια των 'συνδρομων'?

 

Η λιστα με τις συνδρομες(που ηταν κρυμμενη αυτη η επιλογη, δεν την εβρισκα πουθενα), ειναι πολυ λειψη τωρα που την βλεπω.

Ωστοσο, δεν εχει πχ το παρον θεμα, που οντως δεν ηθελα να το παρακολουθω πια. Δεν εχει ομως και πολλα αλλα που βλεπω στα 'θεματα'

Τι διαχωρισμος ειναι αυτος? Που ωφελει? Με εχει μπερδεψει πολυ. Ειναι 'πρωτοτυπια' τoυ insomnia?

 

Τα Θέματά μου = Θέματα που έχω συμμετάσχει

Συνδρομές = Θέματα που παρακολουθώ

 

 

Εμένα από χθες που μπηκα μετα απο μερικες μερες με το που παω στην πρωτη σελιδα σε πολλα θέματα μου δειχνει την μισή σελίδα μαυρη και κάνοντας scroll-down δεν αλλάζει κατι το χειρότερο είναι οτι δεν μπορω να διαβάσω το πρώτο ποστ με mozilla αυτο, τωρα στο internet explorer xωρις login μου τα εμφανιζει κανονικα :mellow:

 

Μοιάζει να είναι πρόβλημα με το νέο skin και caching. Δοκίμασε να καθαρίσεις την cache.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα νομιζω πως 2 αγγελιες την εβδομαδα ειναι πολυ λιγες .

 

Ενω 5 ας πουμε νομιζω πως ειναι αρκετες.

Παλιότερα είχε ειπωθεί, αν θυμάμαι σωστά, πως αυτό συμβαίνει γιατί το insomnia προσφέρει τον χώρο των αγγελιών για την διευκόλυνση των (ενεργών) μελών του. Κάτι τέτοιο που λες, ουσιαστικά είναι γι αυτούς που θέλουν να βγάλουν χαρτζιλίκι μέσω των αγγελιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια.....

εδω και μερες ψαχνω αρθρα και tutorials σχετικα με προγραμματισμο και web authoring και καθως εψαχνα σε διαφορα forums και σελιδες σχετικα με το θεμα... σκεφτικα πως θα ηταν καλυτερα να τα ειχα ολα μαζεμενα σε ενα forum που ειμαι και εγω μελος και θα ηταν πιο ευκολο απο το να ακολουθω διαφορα links και να χανομαι μεχρι να βρω κατι καλο...

ετσι εισηγουμε να δημιουργηθει ενα section σχετικα με το θεμα. αλλα αυτο που εισηγουμε ειναι τα tutorials να ειναι σε video και στα ελληνικα... ξερω πως κατι τετοιο ειναι πολυ δισκολο μεχρι να δημιουργιθει και θα χρειαζονται πολλεσ ορες δουλειασ αλλα κατ εμενα θα ειναι πολυ σημαντικο και θα βοηθησει πολους απο εμας που θελουμε να προχωρισουμε στον τομεα και ειμαστε χαμηλου επιπεδου...Επισης κατι τετοιο πιστευω πως θα ανεβασει τη δημοτικοτητα του forum...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει το Wiki γι αυτό το σκοπό, αλλά όπως καταλαβαίνεις το να κάτσει κάποιο μέλος να γράφει άρθρα/tutorials κτλ είναι κόπος και θέλει χρόνο, οπότε δεν είναι εύκολο να γεμίσει με αυτά. Στη καλύτερη κάποιος που έχει όρεξη μπορεί να βρει ξένα άρθρα και να τα μεταφράσει βάζοντας από κάτω και τη πηγή, υποθέτω, αλλά και πάλι θέλει χρόνο και ποιός κάθεται τώρα και για ποιό αντικείμενο από όλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν λεω να κατσει καποιο μελος απο μονο του και να ξεκινησει να γραφει ή να μεταφρασει αρθρα επειδη αυτο δεν θα το δουμε ποτε.....

εγω λεω να οργανωθει απο τα στελεχη του insomnia ετσι θα ωστε να δουμε και μια πιο σιγυρισμενη και οργανομενη δουλεια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν προτείνω στα άρθρα όλα τα σχετικά με την Τοποθεσία και τη δημοσίευση, (αξιολόγηση κ.λπ.), να τα θέσετε στο σχεδιασμό κάτω από τα άρθρα. Υπάρχουν άνθρωποι που ενδιαφέρονται για την είδηση που δημοσιεύεται, αλλά, για διάφορους λόγους, δεν μπορούν να μπουν στην τοποθεσία σας. Οπότε, για να κοινοποιήσουμε το περιεχόμενο, αναγκαζόμαστε και να σβήσουμε όλα τα περιττά για τον παραλήπτη στην αρχή του άρθρου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, είχε ακουστεί ότι θα έχουμε Theme "ίδιο" με του παλιού Insomnia.

Υπάρχει περίπτωση να γίνει πραγματικότητα αυτό; Πλέον για κάποιο λόγο μετά τις αλλαγές, έχω μειώσει δραματικά τις ώρες που βρίσκομαι εδώ μέσα.

 

Πριν για παράδειγμα ήμουν πάντα όταν ήμουν στον υπολογιστή, τώρα κανένα μισάωρο και αυτό για να δω τις ειδήσεις στην αρχική σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει δυνατοτητα να μπει επιλογη ολων για τη διαγραφη των ειδοποιησεων αντι να σβηνεις μονο ανα σελιδα?

για πιο μαζικα delete γλυτωνεις χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει δυνατοτητα να μπει επιλογη ολων για τη διαγραφη των ειδοποιησεων αντι να σβηνεις μονο ανα σελιδα?

για πιο μαζικα delete γλυτωνεις χρονο

Όχι μόνο αυτό, αλλά ενώ έχεις ανοίξει τις ειδοποιήσεις και τις έχεις δει, ενώ έρχονται πχ άλλες 5 νέες, σου δείχνει 5+τις άλλες που έχεις μέσα, δε νιώθει πως τις έχεις ήδη δει. Τουλάχιστον αυτό που λέει ο FarCry θα βοηθούσε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Έψαξα στο φόρουμ και δεν βρήκα κάποιο section που να αφορά στους αυτοματισμούς.

Έτσι εάν όντως δεν υπάρχει, θα πρότεινα να δημιουργηθεί ένα section, ίσως ως υποενότητα του hardware, όπου θα μπορούν να γίνουν συζητήσεις περί πειραμαστισμών και πατεντών που δοκιμάζουμε, απορίες κτλ.

 

Πιστεύω ότι ένα τεχνολογικό φόρουμ χωράει και κάτι τέτοιο και είναι αλήθεια ότι υπάρχουν πολύ ερασιτέχνες αυτοματιστές που θα ενδιαφέρονταν για αυτό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...