Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κανονικά . Έκανα search το "insomnia" κ το έβγαλε ...

 

εμενα δε μου το εμφανιζει. τωρα το κοιταξα :mad:

 

το μονο forum που βγαζει με το insomnia ειναι ενα γερμανικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω το tapatalk σε android και πατάω insomnia μου βγάζει μόνο ένα "Insolvent Insomniacs".

Παιδιά έχετε δίκιο . Τώρα δεν το βγάζει κ δεν ξέρω άπο ποτε Έχει γίνει. Ίσως άπο τότε που βγήκε η νέα έκδοση του ινσομνια για κινητά. Πάντως όταν το είχα ψάξει είχε Κανονικά (νομίζω πριν άπο κανά 2-μηνο)

 

 

Sent from my iPod touch using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εχει ξαναειπωθει κατι παρομοιο στο φορουμ..

Γιατι δεν βαζετε μια προσθετη λειτουργια οπου αν καποιος λυσει το προβλημα ενος topic starter να λαμβανει credits-ποντους απο 1-5 απο τον ιδιο την topic starter αναλογα με το ποσο βοηθησε? Υστερα τα credits θα συσορευονται και θα ειναι εμφανη στο προφιλ του καθενος.

Τετοια λειτουργεια τη συναντας συχνα σε ξενα sites (τυπου wiki-answers,yahoo κτλ).. Ετσι πιστευω θα υπαρξει ενα επιπλεον κινητρο και θα εχουμε περισσοτερες αποψεις σε διαφορα προβληματα.

 

Edit: Βλακεια , εκανα λαθος και ανοιξα νεο θεμα , ας το κανει καποιος merge με το sticky ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι τεχνικά εφικτό.

 

Θα ήθελα να μην παίρνω ειδοποιήσεις, όταν απαντάνε σε μηνύματα μου με παράθεση, άτομα τα οποία έχω ignore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι τεχνικά εφικτό.

 

Θα ήθελα να μην παίρνω ειδοποιήσεις, όταν απαντάνε σε μηνύματα μου με παράθεση, άτομα τα οποία έχω ignore.

Εγω γιατι δεν παιρνω ποτε ειδοποιηση οταν μου κανουν παραθεση?? Μηπως το φτιαχνω απο τα settings?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks a lot :D

Το Personal Notification το καταλαβα αλλα το Inline Notification τι κανει ακριβως?

 

Δεν γράφει Personal Notification, αλλά conversation αν λέμε το ίδιο.

 

Δεν ξέρω ακριβώς τι κάνει. Υποθέτω ότι σε ειδοποιεί με προσωπικό μήνυμα ή κάτι τέτοιο.

 

Το Inline με ειδοποίηση δίπλα από το username, εκεί που υπάρχει το 0.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γράφει Personal Notification, αλλά conversation αν λέμε το ίδιο.

 

Δεν ξέρω ακριβώς τι κάνει. Υποθέτω ότι σε ειδοποιεί με προσωπικό μήνυμα ή κάτι τέτοιο.

 

Το Inline με ειδοποίηση δίπλα από το username, εκεί που υπάρχει το 0.

My bad , conversation!

Αχα ευχαριστω και παλι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως γίνεται να αυξήσετε τον αριθμό των ειδήσεων στο RSS; 10 μόνο ειδήσεις είναι πολύ λίγες για το RSS. Παλιά ήταν 15. Αν και κατά τη γνώμη μου καλύτερα να είναι 20.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον θα πρέπει να διορθωθούν τα permissions για επίτρεψη παράθεσης περισσοτέρων του ενός youtube (και όχι μόνο) video σε ένα Post για να εμφανίζονται σαν video και όχι σαν link.

Οι υπάρχουσες ρυθμίσεις επιτρέπουν μόνο ένα video να φαίνεται ως embeded. Τα υπόλοιπα πρέπει να είναι αναγκαστικά Link (το έπαθα στις ειδήσεις όταν απαντούσα σε ένα thread).

Επίσης, μετά την επικόλληση του youtube link, μετατρέπει τα Embed video σε απλα links όταν κάνουμε προεπισκόπηση και πρέπει να τα κάνουμε edit (τα links) για να αφαιρέσουμε το Link tag προκειμένου να ξαναγίνει το video embed και να μην είναι απλώς ένα link. (όχι και τόσο user friendly αυτό - θέλει διόρθωση / βελτίωση)

 

Επίσης παρατήρησα οτι κατά την διάρκεια πλοήγησης με iphone (πχ.μέσω tapatalk αλλά και insomnia.app) υπάρχει πρόβλημα στα links που παραθέτουν οι χρήστες στα posts τους. Οταν κάνω κλικ για παράδειγμα σε ένα link, το link είναι dead διότι ουσιαστικά δεν χρησιμοποιεί για URL το " URL του Link" αλλά την ονομασία του link που όταν είναι μεγάλη και κουτσουρεύεται (πχ. γίνεται με αποσιωπητικά) δεν δουλεύει σωστά και γίνεται "dead link".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και οι καιροι ειναι δυσκολοι στην αγορα εργασιας θα προτεινα στο Μπλα Μπλα ή ακομα καλυτερα εδω να υπαρξει ενα θεμα επισημασμενο ή μια υποεννοτητα που ο καθενας μας που θα εχει υπ οψιν του μια οποιαδηποτε προσφορα και μονο εργασιας να ενημερωνει ωστε να καποιος ενδιαφερεται να λαμβανει γνωση.

Ειδα στις αγγελιες κατι σχετικο αλλα μονο για ζητηση ειδα να υπαρχει ενδιαφερον.

 

Στην κριση σας ! :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...