Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα 50-60 posts που χρειάζονται βγαίνουν σχετικά εύκολα...μια βδομάδα υπόθεση είναι το πολύ...

 

έστω ότι είσαι thresh βεβαια...:P

 

 

αυτό για τα PNG δεν ισχύει πάντα. έχει σημασία και πόση πληροφορία έχει η εικόνα. αν είναι παράθυρο τότε έχει μικρό μέγεθος αν τραβάς desktop με wallpaper το jpeg νικάει κατά πολύ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσοι αναρωτιέστε για τις υπόλοιπες προτάσεις (ναι, ξέρετε εσείς ποιοί είστε... :P), αυτές καταγράφονται και βλέπουμε τι είναι εφικτό και τι είναι λειτουργικό. Μην περιμένετε μηνύματα αποδοχής ή απόρριψης, πάντως να είστε σίγουροι η διαχειριστική ομάδα διαβάζει τι γράφετε.

 

Ενίοτε συμφωνεί, ενίοτε διαφωνεί. :-)

 

Κι ενίοτε γελάει (με την καλή έννοια πάντα!). :-D

 

:cry: τώρα παίζεις με τον πόνο μας, πιο αόριστη απάνηση δεν μπορούσες να διατυπώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μία πρόταση έχω να κάνω και την απευθύνω τόσο σε μέλη όσο και σε διαχειριστές-μέλη. Το φαινόμενο ανθρώπων που βαριούνται να χρησιμοποιήσουν το search πρέπει να εκλείψει. Είναι waste of bandwidth και κρατάει το φόρουμ πίσω. Και δεν εξαρτάται από τους διαχειριστές αυτό, αλλά από τα μέλη. Δεν γίνεται να γνωρίζεις οτι υπάρχει συγκεκριμένο θέμα με τίτλο VGA Overclocking How To και να απαντάς σε ερώτηση που έχει ήδη απαντηθεί εκεί. Ούτε είναι σωστό καν να τον κατευθύνεις εκεί παίζοντας το ρόλο του search button. Επειδή ο άλλος είναι τεμπέλης (γιατί περί αυτού και μόνο πρόκειται) δεν σημαίνει πως θα βρει και αυτό που θέλει επειδή εδώ συχνάζουν enthusiasts.

 

Αυτό είναι ελληνικό φαινόμενο κυρίως. Έχω κάνει τεμπέλικες ερωτήσεις σε ξένα φόρουμ και είτε με έκραξαν ή το θρεντ δεν απαντήθηκε από κανέναν. Τέλς πάντων δεν έχει σημασία αυτό. Σημασία έχει πως βαρέθηκα να βλέπω κάθε μέρα κι από ένα θέμα με τίτλο " Αλαμπουρνέζικα σε υπότιτλους". Λοιπόν όποιος βλέπει κάτι τέτοιο ας κάνει ένα report και ας αποφεύγει να απαντά εκτός αν είναι για να σαρκάσει. Γνωρίζω πως το φόρουμ απευθύνεται και σε αρχάριους αλλά το google οδήγησε αυτούς τους αρχάριους εδώ και διάβασαν τους όρους στην εγγραφή τους.

 

Κι ένα πολύ γνωστό λινκ για αυτούς που δε σκαμπάζουν:

How to ask questions the smart way

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστό. Από τα fora που παρακολουθώ, στο Linux ειδικά βλέπεις ξανά και ξανά τους ίδιους τίτλους (grub, ubuntu 8.04, kubuntu 8.04) παρ' ότι υπάρχουν τα αντίστοιχα θέματα. Και μάλιστα πέραν του περιττού νέου θέματος, οι τίτλοι είναι της τραγικής κατάστασης "πρόβλημα" "help" "τι συμβαίνει??" κ.ο.κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστό. Από τα fora που παρακολουθώ, στο Linux ειδικά βλέπεις ξανά και ξανά τους ίδιους τίτλους (grub, ubuntu 8.04, kubuntu 8.04) παρ' ότι υπάρχουν τα αντίστοιχα θέματα. Και μάλιστα πέραν του περιττού νέου θέματος, οι τίτλοι είναι της τραγικής κατάστασης "πρόβλημα" "help" "τι συμβαίνει??" κ.ο.κ.

 

Ε αν από αυτά που παρακολουθούμε όλοι κάνουμε κι ένα report, ρίξουμε και μια ξενερωτική απάντηση που και που δεν βλάπτει φαντάζομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε αν από αυτά που παρακολουθούμε όλοι κάνουμε κι ένα report, ρίξουμε και μια ξενερωτική απάντηση που και που δεν βλάπτει φαντάζομαι...

Κρατιέμαι για report (δεν ξέρω αν θα συνεχίσω) αλλά τις μπηχτές προσπαθώ να τις τηρώ ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
έστω ότι είσαι thresh βεβαια...:P

 

τότε σε μερικές ώρες :P

 

Ε αν από αυτά που παρακολουθούμε όλοι κάνουμε κι ένα report, ρίξουμε και μια ξενερωτική απάντηση που και που δεν βλάπτει φαντάζομαι...

 

όταν το κάνω εγώ αυτό μου την λένε και από πάνω... (μπουχούυυ κλαψ λυγμ)

 

http://www.insomnia.gr/forum/showthread.php?t=294360

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όσοι αναρωτιέστε για τις υπόλοιπες προτάσεις (ναι, ξέρετε εσείς ποιοί είστε... :P), αυτές καταγράφονται και βλέπουμε τι είναι εφικτό και τι είναι λειτουργικό. Μην περιμένετε μηνύματα αποδοχής ή απόρριψης, πάντως να είστε σίγουροι η διαχειριστική ομάδα διαβάζει τι γράφετε.

 

Ξερουμε ξερουμε :P

 

:cry: τώρα παίζεις με τον πόνο μας, πιο αόριστη απάνηση δεν μπορούσες να διατυπώσεις

Οντως :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι περί ορθογραφίας, ας δεχτούμε τα από δω και κει ορθογραφικά, θα μπορούσε όμως να είναι απευθείας delete το ρημάδι που δεν μπορώ να καταλάβω ποιος το κάνει:

 

ρήμα

να

το

γράφουν

με

όμικρον

.

.

.

 

το μάτι μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει add-on στον FF για ορθογραφικό έλεγχο όμως :o
ναι ε??? θα το ψαξω...

 

 

-----Προστέθηκε 23/1/2009 στις 02 : 52 : 37-----

 

 

ποταπέ! προσπαθείς έμμεσα να ρήξεις τα ποσοστά του IE e? σκουλήκι!!
καλα κανει...πρεπει να ξεκινησει ολοκλιρη εξτρατια εναντιων του ie..:P:p
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να κανω και εγω μια προταση που μου ηρθε κοιταζοντας αλλα φορουμ.

Τι θα λεγατε να δημιουργηθει ενα φωτογραφικο section η ενα υπο-section στην κατηγορια gadgets που να αφορα ερωτησεις για την φωτογραφια και τον εξοπλισμο της;

Ετσι και αλλιως κατα καθημερινα δημιουργουνται νεα θεματα για το τι φωτογραφικη θα παρει ο καθενας αλλα και αλλα διαφορα περι του θεματος οποτε νομιζω θα ηταν χρησιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...