Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

συμφωνώ απόλυτα με τον magazatora, θα ήταν πολύ καλό να μπει ένας κανόνας για ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ αναγραφή τιμής στις αγγελίες, όπως είναι και στο adslgr.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
τα ποστ που πρεπει να κανεις για να μπορεις να γραφεις σε μια αγγελια

 

τα 50-60 posts που χρειάζονται βγαίνουν σχετικά εύκολα...μια βδομάδα υπόθεση είναι το πολύ...

 

αλλά και να τα κάνεις πρέπει να περιμένεις να περάσουν 6 μήνες από τότε που έκανες register...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ απόλυτα με τον magazatora, θα ήταν πολύ καλό να μπει ένας κανόνας για ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ αναγραφή τιμής στις αγγελίες

 

Δεν συμφωνώ...

 

τα ποστ που πρεπει να κανεις για να μπορεις να γραφεις σε μια αγγελια

 

τι εννοείς; να βγει; πρόσφατα μπήκε και είναι καλό

 

 

-----Προστέθηκε 19/1/2009 στις 01 : 29 : 46-----

 

 

τα 50-60 posts που χρειάζονται βγαίνουν σχετικά εύκολα...μια βδομάδα υπόθεση είναι το πολύ...

 

αλλά και να τα κάνεις πρέπει να περιμένεις να περάσουν 6 μήνες από τότε που έκανες register...

 

το μισό κατάλαβε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δεν συμφωνώ...

 

γιατί όχι? με αυτό τον τρόπο γλυτώνουμε ανούσια pms...

 

βλέπουμε τιμή και αν δεν μας κάνει δεν επικοινωνούμε, όχι τώρα που πρέπει να στέλνουμε pm μόνο και μόνο για να ρωτάμε πόσο κάνει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί όχι? με αυτό τον τρόπο γλυτώνουμε ανούσια pms...

 

βλέπουμε τιμή και αν δεν μας κάνει δεν επικοινωνούμε, όχι τώρα που πρέπει να στέλνουμε pm μόνο και μόνο για να ρωτάμε πόσο κάνει κάτι...

 

Γιατί όπως εγώ πρόσφατα με το macbook που έβαλα ήθελα αν δω τις προθέσεις του άλλου πρώτα... ήξερα ότι το έδινα ακριβά αλλά δεν ήξερα πόσο παζάρι σήκωνα. Θα έβλεπα πρώτα τον κόσμο που θα επικοινωνούσε.

 

Κάποιος που θα έβλεπε ένα χ ποσό δεν θα έμπαινε στον κόπο... ενώ αν επικοινωνούσε κάτι θα κάναμε...

 

Εννοείται ότι δεν μιλάω να γίνει δημοπρασία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Λογικό, μα και ο άλλος θα θέλει να δει τις προθέσεις του πωλητή. Επίσης, με την απουσία ξεκάθαρης τιμής τίποτε δεν εγγυάται στον υποψήφιο αγοραστή πως η αγγελία δε θα εξελιχτεί σε δημοπρασία. Δυστυχώς, αρκετές φορές μου έχουν απαντήσει πωλητές ότι "κάποιος άλλος μου δίνει με pm τόσα, θέλεις να αυξήσεις την προσφορά σου;" Και φυσικά, το τι λέει ο πωλητής μέσω pm εγώ δεν μπορώ να το ξέρω.

 

Το λέω επειδή αναφέρθηκε το συγκεκριμένο mackook, για το οποίο μπορεί να έδινα προσφορά αν υπήρχε ρητή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όπως εγώ πρόσφατα με το macbook που έβαλα ήθελα αν δω τις προθέσεις του άλλου πρώτα... ήξερα ότι το έδινα ακριβά αλλά δεν ήξερα πόσο παζάρι σήκωνα. Θα έβλεπα πρώτα τον κόσμο που θα επικοινωνούσε.

 

Κάποιος που θα έβλεπε ένα χ ποσό δεν θα έμπαινε στον κόπο... ενώ αν επικοινωνούσε κάτι θα κάναμε...

 

Εννοείται ότι δεν μιλάω να γίνει δημοπρασία...

 

Τότε να φτιάξουμε ξεχωριστό θέμα γι αυτούς που θέλουν να κοστολογήσει κάποιος τα προϊόντα τους και να μην μπλέκονται με τις αυτό-καθ'-αυτό αγγελίες,γιατί και χώρο τζάμπα τρώμε και δυσκολεύουμε κάποιον που θέλει να αγοράσει/πουλήσει κάτι.Δίκαιο;

Δεν είμαστε στο Μοναστηράκι,όσο κι αν ορισμένοι θα τόθελαν.

 

Εσύ,ας πούμε,απάντησες σε όλους όσους σου έστειλαν p.m.s;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά και αυτά που λέτε... απλά σας δείχνω ότι καμία φορά υπάρχουν και "αγνές προθέσεις" στο να μην γράφει κάποιος τιμή.

 

Αν εγώ έγραφα τιμή 1200 για το macbook με σκοπό να το δώσω 1100 ούτε οι μισοί δεν θα έκανα προφορά, ενώ αν έγραφα εξ αρχής 1100 θα άρχιζαν από εκεί τα παζάρια...

 

Τεσπά... αν οι πολλοί νομίζουν ότι είναι καλό και εγώ μαζί σας...

 

 

-----Προστέθηκε 19/1/2009 στις 01 : 54 : 00-----

 

 

Τότε να φτιάξουμε ξεχωριστό θέμα γι αυτούς που θέλουν να κοστολογήσει κάποιος τα προϊόντα τους και να μην μπλέκονται με τις αυτό-καθ'-αυτό αγγελίες,γιατί και χώρο τζάμπα τρώμε και δυσκολεύουμε κάποιον που θέλει να αγοράσει/πουλήσει κάτι.Δίκαιο;

Δεν είμαστε στο Μοναστηράκι,όσο κι αν ορισμένοι θα τόθελαν.

 

Εσύ,ας πούμε,απάντησες σε όλους όσους σου έστειλαν p.m.s;

 

Τώρα παραλογίζεσαι και το ξέρεις...

 

Εγώ απάντησα σε όσους έκαναν λογική προσφορά (όπως έγραφα και στην αγγελία)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα παραλογίζεσαι και το ξέρεις...

 

Εγώ απάντησα σε όσους έκαναν λογική προσφορά (όπως έγραφα και στην αγγελία)...

Με συγχωρείς που σ' έφερα στη θέση να με υποβαθμίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Τότε να φτιάξουμε ξεχωριστό θέμα γι αυτούς που θέλουν να κοστολογήσει κάποιος τα προϊόντα τους

 

δεν είναι και άσχημη ιδέα αυτή, ένα section για κοστολόγιση μεταχειρισμένων :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...