Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για ένα καλύτερο site


paredwse

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι πιθανο να εχει προταθει ,αλλα στις αγγελιες να γινονται καταχωρησεις-αρα κ αναζητησεις ανα γεωγραφικη περιοχη,με υποχρεωτικο πεδιο για το χρηστη για αναγραφη της περιοχης του στην αγγελια,.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα έλεγα να αλλάξει το βέλος ανακατεύθυνσης στην κορυφή της σελίδας , που βρίσκεται στο κάτω μέρος.

 

 

insomnia.jpg[

 

να πάει στα άκρα και να ειναι ορατό όλη την ώρα.Στην ουσία να γίνεται scroll μαζί με την σελίδα ώστε να μην χρειάζεται να πάς μέχρι κάτω αν είσαι π.χ στα 3/4 της σελίδας.Να υπάρχει πάντα η επιλογή για πάνω ή κάτω.

Μου έχει τύχει να είμαι σε νήματα όπως π.χ το ''Δείξτε το κουτί σας'' ή ''Φωτογραφίες μονταρισμένων κουτιών'' όπου ο καθένας ποστάρει φωτογραφίες χωρίς spoiler και έτσι υπάρχουν σελίδες με 20-30 φώτο και το scrolling γίνεται κουραστικό..Σαν να μην φτάνεια αυτό αλλά υπάρχουν άλλα τόσα reply και βλέπεις ξανα όλες τις φώτο....Επίσης να προστεθέι και αντίστοιχο για να πάς πάνω.

Επιπλέον όταν πάς σε ένα νήμα και διαλέγεις να πάς παράδειγμα στην τελευταία σελίδα του,να σε πάει αυτόματα στο τελευταίο σχόλιο.Φυσικά αυτό μόνο εαν δεν υιοθετηθεί η παραπάνω πρόταση με τα βελάκια.

Επεξ/σία από Albilosha
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα έλεγα να αλλάξει το βέλος ανακατεύθυνσης στην κορυφή της σελίδας,που βρίσκεται στο κάτω μέρος.

 

Ένα πρόσθετο γι' αυτή τη λειτουργία - υπάρχει για όλους τους βασικούς browsers - που μ' έχει βολέψει αφάνταστα, είναι αυτό. Ρίξε μια ματιά!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πρόσθετο γι' αυτή τη λειτουργία - υπάρχει για όλους τους βασικούς browsers - που μ' έχει βολέψει αφάνταστα, είναι αυτό. Ρίξε μια ματιά!

Όχι δεν υπάρχει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν υπάρχει :P

 

Όντως, δεν πρόσεξα ότι δεν αναφέρεται ο i.e...

 

...απλώς τον έχω διαγράψει απ' το μυαλό μου εδώ και αιώνες!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μπορούσε στην κεντρική σελίδα με τις αγγελίες να τοποθετηθεί λινκ με τους κανόνες δημοσίευσης καθώς και, κυριότερο, συμβουλές για ασφαλείς συναλλαγές? Για παράδειγμα ποια προφίλ να εμπιστευόμαστε (με ποια κριτήρια), αποστολή χρημάτων με αντικαταβολή κλπ. 

Κάποια από τα παραπάνω είναι γραμμένα στο thread για το site αλλά όχι στις αγγελίες όπου θα έπρεπε. Σε αντίστοιχα site  με πολλές αγγελίες οι οδηγίες αυτές είναι must και εμφανώς στην κεντρική σελίδα και είναι κρίμα να λείπουν από το ινσόμνια που έχει τόσο κόσμο.

Επεξ/σία από koliri
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να γίνει μία αλλαγή στις ειδοποιήσεις.

 

Τώρα αν έχεις κάνει συνδρομή σε ένα νήμα/θέμα τότε θα έχεις 1 ειδοποίηση για κάθε απάντηση που γίνεται.

Προτείνω να έχουμε 1 μόνο ειδοποίηση και απλά να προστεθεί στον τίτλο πως μπορεί να υπάρχουν περισσότερες απαντήσεις.

 

παράδειγμα:

Τώρα

ο τάδε απάντησε σε αυτό το θέμα

ο τάδε απάντησε σε αυτό το θέμα

ο τάδε απάντησε σε αυτό το θέμα

η τάδε απάντησε σε αυτό το θέμα

η τάδε έκανε like αυτό το μήνυμά σου

 

Σύνολο 5 ειδοποιήσεις.

 

Μετά

ο τάδε απάντησε σε αυτό το θέμα. Μπορεί να υπάρχουν περισσότερες απαντήσεις.

η τάδε έκανε like αυτό το μήνυμά σου

 

Σύνολο 2 ειδοποιήσεις.

 

Η εικόνα είναι από το gbatemp site/forum.

yfBLLMf.jpg

 

Προφανώς θα είναι μόνο για απαντήσεις σε νήματα/θέματα και, όπως στην εικόνα που παραθέτω, στην περίπτωση που δούμε τις ειδοποιήσεις τότε θα δημιουργηθεί νέα ειδοποίηση για το νήμα/τα νήματα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόταση για καλύτερο site:

Να ανοίξει ξανά το θέμα για το lidl που κλείδωσε ανεξήγητα.

 

Και ένα γενικότερο σχόλιο:

Ειναι απαραίτητο να δείχνετε εμπράκτως οτι προτιμάτε θέματα που ρολάρουν σχετικά καλά χωρίς να χρειάζονται κάθε τρεις και λίγο την βοήθεια της διαχειριστικής ομάδας. Είναι επίσης απαραίτητο να σέβεστε τους τακτικούς συμμετέχοντες σ'αυτά τα θέματα που συζητάνε επι μήνες χωρίς προβλήματα και ανταλλάσουν χρήσιμες πληροφορίες.

 

:-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εχω μονο εγω αυτο το προβλημα αλλα οταν θελω να κανω search στις αγγελιες, μου βγαζει αποτελεσματα απο χθεσινες και σημερινες αγγελιες και οχι των τελευταιων 3 μηνων που θελω εγω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εχω μονο εγω αυτο το προβλημα αλλα οταν θελω να κανω search στις αγγελιες, μου βγαζει αποτελεσματα απο χθεσινες και σημερινες αγγελιες και οχι των τελευταιων 3 μηνων που θελω εγω.

Γενικά υπάρχει ένα πρόβλημα με το search του site όλοι το αντιμετωπιζουμε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα να υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής ονόματος ! Είχα ξανα αναφερθεί σε αυτό το θέμα και πήρα την απάντηση ότι στο μέλλον θα γίνεται να αλλάξει κάποιος χρήστης το όνομα του.Πότε,θα γίνει αυτό ? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πρότεινα να υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής ονόματος ! Είχα ξανα αναφερθεί σε αυτό το θέμα και πήρα την απάντηση ότι στο μέλλον θα γίνεται να αλλάξει κάποιος χρήστης το όνομα του.Πότε,θα γίνει αυτό ? 

 

Προτείνω πάντως η αλλαγή να γίνεται από την διαχείρηση κατόπιν συννενόησης και με πολύ περιορισμένο όριο χρήσης ανά εξάμηνο ξέρω γω. Και δε θέλω γκρίνια, δε θα μας πρήξουν οι αναποφάσιστοι με 74UsernameChange/sec. όπως έγινε σε άλλο φόρουμ και ξώκοιλε εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...