Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ πάντως που αγόρασα πρόσφατα από αμερική αντιστοίχου κόστους δεν πέρασε τελωνείο

 

Aπο ποιο site;

 

Noμιζω πως για το συγκεκριμενο ρολοι, δεν αξιζει το ρισκο παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο ποιο site;

 

Noμιζω πως για το συγκεκριμενο ρολοι, δεν αξιζει το ρισκο παντως.

Δες μήπως μπορείς να το πάρεις από amazon.com και να προπληρώσεις το τελωνείο. Λογικά δεν θα είναι πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το amazon.com με προπληρωμένο φόρο αγόρασα αυτό το Invicta 3044 Grand diver.

invicta_grand_diver_3044.jpg

 

Ήρθε με Aramex χωρίς πρόβλημα.

Λίγα λόγια για το ρολόι. Αν δεν μπορείτε τα βαριά ρολόγια και δεν έχετε μεγάλο χέρι δεν κάνει για σας Είναι και ογκώδης. Φέρει μηχανισμό seiko ΝΗ35Α αυτόματο; και είναι πολύ αξιόπιστος.

Πριν από αυτό είχα το Pro diver 89026OB της ίδιας μάρκας  το οποίο μου το έκλεψαν στην Ομόνοια μαζί με το κινητό. Νόμιζαν ότι είναι Rolex.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Invicta  Pro diver 89026OB είναι πολύ πιο ελαφρύ. Δεν έχει βέβαια καμία σχέση με το seiko 5 military που κάποιος φίλος έβαλε παραπάνω. Για το βάρος μιλάω. Το είχα δυο χρόνια και σε καθημερινή χρήση και ήταν υπέροχο.

Τον τελευταίο καιρό οι τιμές έχουν τσιμπήσει. Το είχα πάρει από Amazon.uk με δωρεάν μεταφορικά τότε που υπήρχαν, και χωρίς τελωνείο αφού ήταν από Ευρωπαϊκή Ένωση. Γύρω στα 85 ευρώ τότε.

Είναι αντίγραφο του Rolex submariner ας πούμε.. Αυτό το κάνουν και άλλες μάρκες. Δεν είναι μαϊμού. Στο πλάι έχει κτυπημένου το Invicta, H citizen ας πούμε αλλάζει λίγο τους δείκτες κτλ.

 

invicta_8926_OB.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες μήπως μπορείς να το πάρεις από amazon.com και να προπληρώσεις το τελωνείο. Λογικά δεν θα είναι πάρα πολύ.

Δυστυχως δεν υπαρχει το συγκεκριμενο. Με βλεπω να το παιρνω μονο αμα αλλαξουν πολιτικη και στελνουν απο ευρωπη, η αρχιζουν και συνεργαζονται με καταστηματα.

 

Το Invicta  Pro diver 89026OB είναι πολύ πιο ελαφρύ. δεν έχει βέβαια καμία σχέση με το seiko 5 military που κάποιος φίλος έβαλε παραπάνω.

 

 

Είναι αντίγραφο του Rolex submariner ας πούμε.. Αυτό το κάνουν και άλλες μάρκες. Δεν είναι μαϊμού.

 

Το εχω παρει το συγκεκριμενο. Για τα λεφτα του και για τον λογο που το πηρα (πιο καθημερινο και casual ρολοι) ειναι εξαρετικο. Δεν εχω μετανιωσει καθολου την αγορα του. Μονο προβλημα ειναι πως ο cyclops καποια στιγμη στο ακυρο εκανε κατι σαν γρατζουνια. Ευτυχως δεν καλυπτει την ημερομηνια, αλλα ειναι λιγο σπαστικο. Κατα τα αλλα, θα το προτεινα σε καποιον που ψαχνει κατι στα +-100 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πράγματι διαβάζω σε διάφορα forum που ασχολούνται με τα ρολόγια ότι ο cyclops είναι πρόσθετος και κολλημένος πάνω στο κρύσταλλο.

Αυτό που λες ξαφνικά...σαν γρατσουνιά ...το λένε και άλλοι. Εμένα δεν μου το παρουσίασε όσο το είχα.

Δεν είναι πρόβλημα όμως. Άλλωστε ένα ρολόι που φοριέται κάποια στιγμή θα γρατσουνιστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι προφανως δεν το συζηταμε οτι θα μαζεψει γρατζουνιες. Αν και για τη χρηση που κανω και τα χτυπηματα που εχει φαει, το τζαμι καλα κρατει, σε αντιθεση με τα προσφατα αλλαγμενα τζαμακια σε omega και rolex που εχω, τα οποια μαζευουν γρατζουνιες με το παραμικρο.  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από αυτό είχα το Pro diver 89026OB της ίδιας μάρκας  το οποίο μου το έκλεψαν στην Ομόνοια μαζί με το κινητό. Νόμιζαν ότι είναι Rolex.

 

 

τι ωρα; σχεδον παντα εχει αστυνομια ή εκεί ή στα 10 μέτρα

και κυκλοφορουσα ανετος τοσο καιρο με το καλο μου ρολόι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και old article (2016)

 

 

Watch Worn By Steve Jobs In Iconic 1984 Photo Of Apple Founder With First Mac, Just Sold At Auction

 

 

sj2.jpg?ixlib=rails-1.1.0&fit=crop&ch=Wi

 

 

 

$42.500 for a quartz....  :-D

 

 

 

https://www.hodinkee.com/articles/a-quartz-seiko-worn-by-steve-jobs-in-that-iconic-picture-of-jobs-with-the-first-macintosh

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα το πράσινο τελικά. Θα ανεβάσω φωτογραφία όταν έρθει.

 

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

από που αγόρασες?

Το Invicta  Pro diver 89026OB είναι πολύ πιο ελαφρύ. Δεν έχει βέβαια καμία σχέση με το seiko 5 military που κάποιος φίλος έβαλε παραπάνω. Για το βάρος μιλάω. Το είχα δυο χρόνια και σε καθημερινή χρήση και ήταν υπέροχο.

Τον τελευταίο καιρό οι τιμές έχουν τσιμπήσει. Το είχα πάρει από Amazon.uk με δωρεάν μεταφορικά τότε που υπήρχαν, και χωρίς τελωνείο αφού ήταν από Ευρωπαϊκή Ένωση. Γύρω στα 85 ευρώ τότε.

Είναι αντίγραφο του Rolex submariner ας πούμε.. Αυτό το κάνουν και άλλες μάρκες. Δεν είναι μαϊμού. Στο πλάι έχει κτυπημένου το Invicta, H citizen ας πούμε αλλάζει λίγο τους δείκτες κτλ.

 

invicta_8926_OB.jpg

 

Μεταξύ του Invicta  Pro diver 89026OB και του SEIKO Link.png Site: SNZF17K1 ποιο θα επιλέγατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...