Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Eνα καλο και φθηνο καινουριο κινητο σημερα (πχ motorola moto g) κοστιζει 150 ευρω περιπου.

 

Απο ρολογια επειδη δεν εχω ιδεα..

Τα καλα και φθηνα ρολογια ποσο κοστιζουν περιπου;

 

Στα κινητα οι ακριβες εταιριες (που ισως φτιαχνουν και φθηνα προιοντα) ειναι η apple, samsung, htc, lg, κτλ. και φθηνα προιοντα φτιαχνει η alcatel.

 

Στα ρολογια ποιες εταιριες/μαρκες ειναι οι αντιστοιχες ακριβες και φθηνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβες: IWC, Audemars Piguet, Hublot, Panerai. Omega, Rolex, Patek Philippe, Lange and Sohne και πολλες αλλες. Μιλαμε για ρολογια απο 4-5 χιλιαρικα και πανω. Συλλεκτικες εκδοσεις κοστιζουν πολυ παραπανω απο ενα σπιτι. Πολυ ακριβο σπορ.

 

Σε λογικες τιμες (300-400€) για το μεσο Ελληνα μπορεις να βρεις αξιοπρεπη ρολογια απο γιαπωνεζικες εταιρειες. Seiko,Citizen, Casio. Εκει θα βρεις επισης και ειδικα μοντελα που πλησιαζουν ή και ξεπερνουν το χιλιαρικο.

 

Σε μεσαια κατηγορια μπορεις να κοιταξεις Oris, Hamilton αντε και κανα Tag Heuer.

 

Εγω εχω ενα σκυλι Seiko skx009 των 160€ απο ebay τα τελευταια 5 περιπου χρονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικες τιμες για τον μεσο Ελληνα δεν νομιζω να ειναι τα 300 ευρω. Με 150 το ΠΑΡΑ πολυ, τι παιρνω?

Στην ομονοια νοτιοανατολικα εχει ενα μαγαζι με ρολογια, διπλα απο σταση, που τα περισσοτερα εχουν 5 ευρω.

Το σκυλι που πηρες απο ebay Ποσο το εχουν στα κανονικα μαγαζια;

 

Bασικα δεν φοραω ρολογια, αλλα βλεπω οτι ειναι πολυ στη μοδα. Βλεπω κατι πιτσιρικια να φορανε κατι γκουμπουτσες, και λεω μπας και χανω τιποτα?

 

Εχω δυο ρολογια τα οποια δεν τα φοραω επειδη δεν με βολευουν στον καρπο, να εχω ξενο πραγμα στο καρπο, η αισθηση δηλαδη.

Το μπλε εχει φωσφορουχες λεπτομεριες, μου αρεσει ειναι νεανικο, το αλλο μου το ειχε δωσει ο πατερας μου απο την εποχη του, δουλευει με την κινηση μονο, αλλα μου φαινεται οτι ειναι για παππουδες.

 

rol_1.jpg

 

rol.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ρολογια τοιχου φορεμενα στο χερι ειναι μοδα και θα περασει. Κατι 50mm και πανω δεν καταλαβαινω πως δεν ενοχλουν.

Θα προτεινα κατι κλασσικο, ενα diver στα 42mm δε θα βγει ποτε εκτος μοδας. Το ρολοι που φοραω εγω απο Ελλαδα παιζει γυρω στο 300αρι, τουλαχιστον οταν ειχα κοιταξει. Ειναι αυτο

SKX009J1.jpg

 

Ριξε μια ματια και στο Orient Mako, ειναι αξιοπιστο και ομορφο ρολοι. Ebay παιζει στο 100αρικο, Ελλαδα δεν εχω ιδεα.

$(KGrHqZ,!qwFIyW1(ybeBSShKekouw~~60_57.J

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ώρα θες να κοιτάς βρε φίλε,οχι της φυλακής τα κάγκελα...έστω και περίτεχνα...

Έχω αλλάξει πολλά ρολόγια και πάντα κατέληγα με γρατζουνισμένο τζάμι. Με αυτό ησύχασε το κεφάλι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την ώρα θες να κοιτάς βρε φίλε,οχι της φυλακής τα κάγκελα...έστω και περίτεχνα...

το πρώτο ρολόι χειρός κανονικής παραγωγής της GP το 1880 για το γερμανικό ναυτικό

296665.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εταιρία TRIWA την ξέρει κανείς; Είδα 2 ρολογάκια από αυτή και μου γυαλίσανε:

http://triwa.com/en/watches/lomin/monocrome-rubber-lomin

http://triwa.com/en/outlet/blue-chevron-lomin

 

Πως σας φαίνονται;; Πιο πολύ το πρώτο μου αρέσει, αλλά και το δεύτερο ωραίο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα απο 6χρονια με ενα swatch, αλλαξα επιτέλους ρολοι με το απο κάτω, δωρο απο τον αδερφό για την γιορτή μου :P Δεν ξερω λεπτομέρειες για το συγκεκριμένο, αλλα ξερω οτι μαρεσει υπερβολικα :) 

 

ZZOTn2f.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...