Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ευχαριστώ για τις προτάσεις αλλα χθες έπιασα με την κοπέλα μου μία κουβέντα για ρολόγια (και καλα για το Tommy που πουλάω τώρα) και μέσες άκρες μου είπε οτι δεν μπορεί να καταλάβει γιατι ο κόσμος φοράει ρολόγια κτλ κτλ. (ένα εκατομύρριο πράγματα τους έσουρε). Που σημαίνει οτι ξαναβγαίνω στο ψάξιμο... :(

 

Υ.Γ. Μάλλον θα την πάω κανα τριήμερο κάπου κοντά να τελειώνω.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά ευχαριστώ για τις προτάσεις αλλα χθες έπιασα με την κοπέλα μου μία κουβέντα για ρολόγια (και καλα για το Tommy που πουλάω τώρα) και μέσες άκρες μου είπε οτι δεν μπορεί να καταλάβει γιατι ο κόσμος φοράει ρολόγια κτλ κτλ. (ένα εκατομύρριο πράγματα τους έσουρε). Που σημαίνει οτι ξαναβγαίνω στο ψάξιμο... :(

 

Υ.Γ. Μάλλον θα την πάω κανα τριήμερο κάπου κοντά να τελειώνω.

Καμιά δωροκάρτα από κατάστημα που της αρέσει πάρτης και άσε να διαλέξει μόνη της :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τις προτάσεις αλλα χθες έπιασα με την κοπέλα μου μία κουβέντα για ρολόγια (και καλα για το Tommy που πουλάω τώρα) και μέσες άκρες μου είπε οτι δεν μπορεί να καταλάβει γιατι ο κόσμος φοράει ρολόγια κτλ κτλ. (ένα εκατομύρριο πράγματα τους έσουρε). Που σημαίνει οτι ξαναβγαίνω στο ψάξιμο... :(

 

Υ.Γ. Μάλλον θα την πάω κανα τριήμερο κάπου κοντά να τελειώνω.

Χαχαχ τί τραβάτε κι εσείς τ'αγόρια!

 

Ή κάνε της δώρο ticket για συναυλία αγαπημένου της συγκροτήματος. Πάρε και για σένα ένα να πάτε παρεούλα ε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Βρήκα ένα ρολόι casio edifice που φόραγα πολύ παλία και θέλει λίγο περιποίηση ο μπρασελές. Τί κάνω? Το πάω κάπου και αν ναι, με τί κόστος περίπου?

 

post-182562-0-78015200-1429270066_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

δεν ξέρω, αλλά ρώτησα και φτιάχνεται (μου είπαν τουλάχιστον) με κανα 20άρικο αν θέλω.

 

Για την ώρα έκανα παραγγελία (για κάθε μέρα, ώρα, ντύσιμο κλπ) ένα casio ef-546d-1a1v . Αφού δοκίμασα διάφορα casio edifice και δεν με τρέλανε κανένα και σε μαγαζία δεν τα βρήκα για δοκιμή όλα όσα edifice ήθελα, είπα να πάρω αυτό (δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά απο review, φωτογραφίες και βίντεο του που είδα, πρέπει να είναι οκ). Θα δείξει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω, αλλά ρώτησα και φτιάχνεται (μου είπαν τουλάχιστον) με κανα 20άρικο αν θέλω.

 

Για την ώρα έκανα παραγγελία (για κάθε μέρα, ώρα, ντύσιμο κλπ) ένα casio ef-546d-1a1v . Αφού δοκίμασα διάφορα casio edifice και δεν με τρέλανε κανένα και σε μαγαζία δεν τα βρήκα για δοκιμή όλα όσα edifice ήθελα, είπα να πάρω αυτό (δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά απο review, φωτογραφίες και βίντεο του που είδα, πρέπει να είναι οκ). Θα δείξει.

Ωραιο απλο και για πολλα γουστα

Καλοριζικο να σου ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Για την ώρα έκανα παραγγελία (για κάθε μέρα, ώρα, ντύσιμο κλπ) ένα casio ef-546d-1a1v . Αφού δοκίμασα διάφορα casio edifice και δεν με τρέλανε κανένα και σε μαγαζία δεν τα βρήκα για δοκιμή όλα όσα edifice ήθελα, είπα να πάρω αυτό (δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά απο review, φωτογραφίες και βίντεο του που είδα, πρέπει να είναι οκ). Θα δείξει.

 

 

Δύσκολα τα πράγματα με το ef-546d-1a1v. Ενώ το έδειχνε διαθέσιμο το κατάστημα από το οποίο το έκανα παραγγελία (μίλησα εχθές μαζί τους μου είπαν ότι φαίνεται να έχουν ένα τεμάχιο διαθέσιμο), σήμερα που μίλησαμε πάλι, μου είπαν ότι μάλλον δεν το έχουν τελικά και να περιμένω για μια τελευταία αναζήτηση τους μπας και... Δεν ξέρω τι έχει γίνει με αυτό το μοντέλο. Γενικά Ελλάδα δεν το έχει κανείς. Και το ef-546d-7av που είναι το ίδιο ρολόι αλλά σε άσπρο, ένα άλλο μαγαζί το λέει διαθέσιμο αλλά τους πήρα τηλέφωνο (μήπως πάω και το δω) και τελικά δεν το είχανε... 
 
Τι να πω... Μάλλον αμα δεν το έχει τελικα το κατάστημα που έχω κάνει την παραγγελία, θα ψάξω για κάτι άλλο ή θα το πάρω από έξω από Σιγκαπούρη ή Χονγκ κονγκ που το βρίσκω στο ebay, αλλά θα κάνει κάποιο καιρό και θα ήθελα να έχω ρολόι πιο σύντομα. Από ευρωπαικό ebay το βρήκα στη Γαλλία (που λογικά δεν θα αργήσει) αλλά κοστίζει πιο ακριβά και από όσο το έδιναν στην Ελλάδα (120 Ελλάδα, 80 Σιγκαπούρη ή Χονγκ κονγκ, 165 Γαλλία).
 
Καμία άλλη ιδέα στο που μπορώ να το βρω και να μου έρθει γρήγορα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, μιας και μίλησα και με την Casio για το edifice ef-546d-1a1v (αφού κανένα μαγαζί στην Ελλάδα δεν το είχε σε όσα έψαξα και μίλησα μαζί τους, ακόμα και αν το έδειχναν σε απόθεμα) που με ειδοποίησε ότι δεν υπάρχει το ρολόι και ούτε θα ξαναέρθει στην Ελλάδα (είναι και παλίο μοντέλο), βγήκα σήμερα μια βόλτα μπας και έχει μέινει ξεχασμένο κανένα σε κανα μαγαζί στο κέντρο. Δεν βρήκα κάτι αλλά στη βόλτα μου έπεσα σε ένα Seiko, μου άρεσε και το πήρα.

 

 

post-182562-0-95307200-1431038098_thumb.jpg

post-182562-0-88784300-1431038107_thumb.jpg

post-182562-0-10618600-1431038120_thumb.jpg

post-182562-0-99505800-1431038129_thumb.jpg

post-182562-0-78806000-1431038139_thumb.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχε φέρει ο πατέρας μου απο το εξωτερικο ενα seiko sq 100 γνησιο εννοειτε και το έχω ακόμα σφραγισμένο δεν το φόρεσαν ποτε.λέω να το πουλησω ποσο να το δώσω;

 

Φωτο απο το ρολόι δεν έβαλα γιατί είναι σφραγισμένο στο κουτί του με το ταμπελακι του

(Για να μην ανοίγω θέμα το εβαλα εδώ επειδή αφορα τα ρολογιού..για δώστε καμια γνώμη)

post-210891-0-20275300-1431367421_thumb.jpg

post-210891-0-57877600-1431367456_thumb.jpg

post-210891-0-66916500-1431367463_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...