Προς το περιεχόμενο

ρολόι χειρός: τί φοράτε/ποιο θα θέλατε?


ΦΡΑΝΤΣΕΣΚΑ ΣΑΝΤ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια οσοι ψαχνετε για ρολοι,ριξτε μια ματια στα Seiko(Και σε αλλες μαρκες εννοειται,απλα εγω για Seiko κοιταζω) στο Ebay.Υπαρχουν αρκετοι αξιοπιστοι powersellers και λογω της ισοτιμιας της λιρας οι τιμες σε σχεση με ελληνικο online μαγαζι παιζουν περιπου στο μισο!

 

Παραδειγμα αυτο : http://cgi.ebay.co.uk/LATEST-SEIKO-VELATURA-KINETIC-DIRECT-DRIVE-SRH003P1_W0QQitemZ370138350136QQcmdZViewItemQQptZUK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL?hash=item370138350136&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1301|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

 

Σε ελληνικο μαγαζι(online,δεν εκανα τον κοπο να ρωτησω σε κανονικο μαγαζι) εχει 900 ευρω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δε φοραω ρολοι γιατι το θεωρω περιττο. Νομιζω πως τωρα πια εχει ξεφυγει απο το ρολο του χρηστικου αντικειμενου και για μενα συγκαταλεγεται στα κοσμηματα (εξ ου και το περιττο). Αν, ομως, αποφασιζα ποτε να φορεσω, θα διαλεγα καποιο της Diesel. Εχουν πολυ ομορφα σχεδια κατα την ταπεινη μου αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραδειγμα αυτο : http://cgi.ebay.co.uk/LATEST-SEIKO-VELATURA-KINETIC-DIRECT-DRIVE-SRH003P1_W0QQitemZ370138350136QQcmdZViewItemQQptZUK_Jewelery_Watches_Watches_MensWatches_GL?hash=item370138350136&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1301|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

 

Σε ελληνικο μαγαζι(online,δεν εκανα τον κοπο να ρωτησω σε κανονικο μαγαζι) εχει 900 ευρω!

 

πολυ καλο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε φοραω ρολοι πανω απο μια 10ετια πλεον.

Αν φορουσα, θα επελεγα ενα vintage SEIKO που εχω, απο τα πρωτα digital των 70s, βαρυ, αλλα μινιμαλ.

Θυμιζει αυτο που ειχε ο Snake Plissken στην πρωτη ταινια [Carpenter]. :P

 

Δεν εχω φωτο προχειρη, αλλα βρηκα ενα προσφατο design βασισμενο στο original

seik001ef5.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

 

Πολυ ομορφο, απλο, λιτο, απεριτο και ακριβο ..... καθως και ΧΕΙΡΟΠΟΙΗΤΟ ?

 

Αν το εχεις να το χαρεις

 

 

Απο τις ΚΟΡΥΦΑΙΕΣ εταιριες παγκοσμιως αν οχι η κορυφαια ......

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 10:14 ----------

 

εγω τα ρολογια δεν τα εχω για καλα η για καθημερινα

 

 

εχω ........

 

ΟMEGA constelation του 80's δωρο απο την γιαγια μου

 

ΤISSOT κουρδιστο και αυτοματο παμπαλαιο απο τον πατερα μου (καμια φορα το φοραω)

 

δικα μου ρολογια (τα εχω αγορασει εγω)

 

1. REIMONT WEIL PARSIFAL μισο μισο με ζαφειρια στα κουμπια (υπεροχο κομματι) χρονογραφος του 93'

 

2. MONTBLANC MEISTERSTUK AUTOMATIC CHRONOGRAPH του 2001

 

3. ROLEX SUBMARINER μισο μισο με μπλε πλακα (ο πρωην ερωτας της ζωης μου) του 2003 (απο τοτε δεν το εχω βγαλει σχεδον ποτε απο το χερι μου !!!!!)

 

το ονειρο μου ειναι η αποκτηση ενος εκ των..........

 

1. ROLEX DAYTONA (μισο - μισο)

 

2. CARTIER (με φασεις της σεληνης) (μισο - μισο)

 

3. Vacheron Constantin OVERSEAS COSMOGRAPH (ατσαλινο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παιδια εχω ενα αυτοματο timex..φρεσκο φρεσκο..αλλα μαλλον με επιασαν κοροιδο γιατι το πηρα 240..http://www.timex.com/gp/product/B000UQ0YTQ/sr=1-2/qid=1241162198/ref=sr_1_2/179-7065930-1310206?ie=UTF8&m=A1S5XB33AHYRMX&n=238519011&timexBrand=core

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταία φορά που φορούσα ρολόι πήγαινα σχολείο (συγχρονισμένο στο δευτερόλεπτο με το κουδούνι... τα γνωστά).

 

Από τότε δε μου χρειάστηκε για κανένα λόγο. Περί μούρης κτλ τα έχω όλα γραμμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...