Προς το περιεχόμενο

Δεν σταμάτησα σε μπλόκο!


savvvas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα παιδιά!

για να μην πολυλογώ, μου έκαναν σήμα να σταματήσω, και εγώ έφυγα.

μάλλον είδαν τις πινακίδες μου.

τι γίνεται τώρα?

μπορεί να την γλυτώσω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators
καλημέρα παιδιά!

για να μην πολυλογώ, μου έκαναν σήμα να σταματήσω, και εγώ έφυγα.

μάλλον είδαν τις πινακίδες μου.

τι γίνεται τώρα?

μπορεί να την γλυτώσω??

 

Aν δεν έχουν δει τις πινακίδες σου, ναι.

Αν τις έχουν δει και τις έχουν καταγράψει, όχι. Είναι ποινικό αδίκημα να μην συμμορφώνεσαι σε σήμα αστυνομικού οργάνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παιδιά!

για να μην πολυλογώ, μου έκαναν σήμα να σταματήσω, και εγώ έφυγα.

μάλλον είδαν τις πινακίδες μου.

τι γίνεται τώρα?

μπορεί να την γλυτώσω??

Μπράβο από τι βλέπω ξέρουμε τον κοκ απέξω και ανακατωτά έτσι?

τι να πώ μετά κατηγορούμε την αστυνομία..........οτι δεν κάνει σωστα την δουλειά της....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δεν έχουν δει τις πινακίδες σου, ναι.

Αν τις έχουν δει και τις έχουν καταγράψει, όχι. Είναι ποινικό αδίκημα να μην συμμορφώνεσαι σε σήμα αστυνομικού οργάνου.

 

Κι αν ισχυρισθείς οτι δεν αντιλήφθηκες το σήμα του αστυνομικού?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παιδιά!

για να μην πολυλογώ, μου έκαναν σήμα να σταματήσω, και εγώ έφυγα.

μάλλον είδαν τις πινακίδες μου.

τι γίνεται τώρα?

μπορεί να την γλυτώσω??

 

 

σου εχω μια καλυτερη λυση.

πηγενε το αυτοκινητο σε καποιο δρομο και σπασε το τζαμι.

μετα κανε δηλωση στην αστυνομια οτι σου κλεψανε το αυτοκινητο.... :devil:

 

ο κοσμος να γυρισει αναποδα δε μπορουν να σε κατηγορησουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aledjo αν έχει περάσει χρόνος, δεν έχει σημασία να το κάνει. Θα επιβαρύνει την θέση του.

 

Αλλά μου αρέσει που την έχετε όλοι την λύση έτοιμη.

 

Και μετά λέτε πως η Ελλάδα πάει κατα διαόλου, αφού κανείς δεν σέβεται τους νόμους και δεν έχει τον στοιχειώδη ανδρισμό και φιλότιμο, να παραδεχτεί το λάθος του και τις συνέπειες αυτού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου εχω μια καλυτερη λυση.

πηγενε το αυτοκινητο σε καποιο δρομο και σπασε το τζαμι.

μετα κανε δηλωση στην αστυνομια οτι σου κλεψανε το αυτοκινητο.... :devil:

 

ο κοσμος να γυρισει αναποδα δε μπορουν να σε κατηγορησουν

 

αναλυσε το λιγο αυτο.

 

 

σου κλεψανε το αμαξι και το βρηκες με σπασμενο τζαμι; (σιγα μην το πιστεψουν)

 

το παρατας καπου, σπας το τζαμι και το καταγγελνεις; (και μεχρι να το βρουν, αν το βρουν, τι κανεις;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα ρε παιδια, σε μπλοκο δε σταματησε.... δε σκοτωσε κανεναν και εξαφανιστηκε.

δε λεω να το κανουμε ολοι αυτο, εγω ουτε σε στενακι που απαγορευεται δε παω.

 

η αρχη μου ειναι η εξης: μη κανεις οτιδηποτε που εχει μικρο αποτελεσματα, μπες κατευθιαν στα βαθια.

τι να το κανεις αν παραβιασεις ενα απογορευτικο.... σημασια εχει να παρανομησεις για κατι που αξιζει περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλυσε το λιγο αυτο.

 

 

σου κλεψανε το αμαξι και το βρηκες με σπασμενο τζαμι; (σιγα μην το πιστεψουν)

 

το παρατας καπου, σπας το τζαμι και το καταγγελνεις; (και μεχρι να το βρουν, αν το βρουν, τι κανεις;)

 

δε μπορουνε να σε κατηγορησουν επειδη δε σε πιστεψαν...

 

αν μετα απο αυτο που εκανε, πηγενε στο παραταγε καπου και το εσπαγε και μετα πηγενε να πει οτι του κλεψανε το αυτοκινητο, τοτε κανεις δε μπορουσε να τον ακουμπησει.

αλλοστε που ξερουν αυτοι ποιος οδηγουσε? αν ειδαν τη πινακιδα θα βρουν σε ποιον ανηκει το αυτοκινητο.

δηλαδη αν το ειχε παρει το αυτοκινητο η γυναικα του ή ο γιος του ποιον θα κυνηγουσαν? φυσικα αυτον που ειναι γραμμενο το αυτοκινητο.

 

τωρα μετα απο τοσες ωρες που εχουν περασει, οντως ειναι πιο δυσκολο να το κανεις αυτο αλλα και παλι δε μπορουν να σου κανουν και πολλα.

αν το παρατησεις καπου σπασμενο και πεις οτι στο κλεψανε, λες οτι το ειχες παρκαρει μακρια απο το σπιτι σου και δε το χρειαστηκες για πολλες μερες και οταν ηθελες να το χρεισημοποιεις δε το βρηκες εκει.... τι θα σου πουνε?

ισα ισα που μπορει να υποστηριξεις οτι ΓΙ"ΑΥΤΟ δε σταματησε ο οδηγος του αυτοκινητου σου επειδη φοβηθηκε μη τον πιασουν.... B)

αποτυπωματα? θα ψαξουν για αποτυπωματα? και τι θα βρουνε? τα αποτυπωματα του ιδιοκτητη?? χαχαχα

 

:devil: τρελα αν πουλησεις δε μπορει κανει να σου κανει τιποτα αφου δεν εχουν αποδειξεις.

 

ΟΜΩΣ εδω κολαει το ποστ που εκανα πριν. αξιζει ολη αυτη η ιστορια, ο χρονος, ο κοπος, και τα λεφτα που θα χαλασεις για ενα προστιμο?

καλυτερα να ταιριαζε αν εκανες κατι πιο σοβαρο οπως πχ μια ληστεια στη τραπεζα....:X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορουνε να σε κατηγορησουν επειδη δε σε πιστεψαν...

 

αν μετα απο αυτο που εκανε, πηγενε στο παραταγε καπου και το εσπαγε και μετα πηγενε να πει οτι του κλεψανε το αυτοκινητο, τοτε κανεις δε μπορουσε να τον ακουμπησει.

αλλοστε που ξερουν αυτοι ποιος οδηγουσε? αν ειδαν τη πινακιδα θα βρουν σε ποιον ανηκει το αυτοκινητο.

δηλαδη αν το ειχε παρει το αυτοκινητο η γυναικα του ή ο γιος του ποιον θα κυνηγουσαν? φυσικα αυτον που ειναι γραμμενο το αυτοκινητο.

 

τωρα μετα απο τοσες ωρες που εχουν περασει, οντως ειναι πιο δυσκολο να το κανεις αυτο αλλα και παλι δε μπορουν να σου κανουν και πολλα.

αν το παρατησεις καπου σπασμενο και πεις οτι στο κλεψανε, λες οτι το ειχες παρκαρει μακρια απο το σπιτι σου και δε το χρειαστηκες για πολλες μερες και οταν ηθελες να το χρεισημοποιεις δε το βρηκες εκει.... τι θα σου πουνε?

ισα ισα που μπορει να υποστηριξεις οτι ΓΙ"ΑΥΤΟ δε σταματησε ο οδηγος του αυτοκινητου σου επειδη φοβηθηκε μη τον πιασουν.... B)

αποτυπωματα? θα ψαξουν για αποτυπωματα? και τι θα βρουνε? τα αποτυπωματα του ιδιοκτητη?? χαχαχα

 

:devil: τρελα αν πουλησεις δε μπορει κανει να σου κανει τιποτα αφου δεν εχουν αποδειξεις.

 

ΟΜΩΣ εδω κολαει το ποστ που εκανα πριν. αξιζει ολη αυτη η ιστορια, ο χρονος, ο κοπος, και τα λεφτα που θα χαλασεις για ενα προστιμο?

καλυτερα να ταιριαζε αν εκανες κατι πιο σοβαρο οπως πχ μια ληστεια στη τραπεζα....:X

 

Έχεις χάσει τελείως την έννοια της σοβαρότητας.... (αν και αμφιβάλλω οτι την κατείχες ποτέ....)

Πρέπει οπωσδήποτε δηλαδή να καλύψει μια μαλακία με μια άλλη έτσι?

Εκτός αν γράφεις απλά για να γράφεις...οπότε λυπάμαι πραγματικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Κι αν ισχυρισθείς οτι δεν αντιλήφθηκες το σήμα του αστυνομικού?

Δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις ως δικαιολογία την έλλειψη προσοχής σου. Είναι ανάλογο της άλλης δικαιολογίας: "Δεν ήξερα ότι απαγορευόταν...".

 

Anyway, η απάντηση είναι "Kακώς δεν αντιλήφθηκες το σήμα του αστυνομικού. Μήπως κατά τον ίδιο τρόπο δεν αντιλαμβάνεσαι και πεζούς; Ή άλλα οχήματα;". Η τεταμένη προσοχή είναι υποχρέωση που επιβάλλεται (και) από τον ΚΟΚ. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...