Προς το περιεχόμενο

Δεν σταμάτησα σε μπλόκο!


savvvas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομιζω οτι δειχνει ηλιθιοτητα αυτο που εκανε αλλα απροσεξια. :P

 

ΣΟΣ παιδιά!

Είχε σήμερα μπλόκο' date=' και ενας μπάτσος μου έκανε σημα να σταματήσω.

επειδή [b']δεν έχω ουτε δίπλωμα[/b] και ουτε και κράνος, έφυγα!

μάλλον πρέπει να είδε τις πινακίδες μου.

 

τι θα γίνει τώρα? θα στείλουν κανένα χαρτί στο πατέρα μου, κανένα δικαστήριο, ή τίποτα?

 

Από myphone.gr

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2649733#post2649733

 

Αυτό όμως, δείχνει ηλιθιότητα. No offence.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Αν σε σταματησουν στην εθνικη οδο σημαινει οτι ηδη εχεις κανει παραβαση και θα φας κληση για υπερβολικη ταχυτητα.

Δεν σταματανε αυτοκινητα σε εθνικη οδο για απλο ελεγχο οπως μεσα στις πολεις. Οποτε δεν τιθεται ζητημα επικινδυνοτητας εκει.

 

edit: Αν οδηγας μηχανακι και δε φορας κρανος ουτε εχεις διπλωμα, τοτε σταματας στο μπλοκο. Τρως προστιμο για το κρανος και σου βαζουν δικασιμη για το διπλωμα. Αν μεχρι να γινει το δικαστηριο εχεις βγαλει διπλωμα τοτε νομιζω εισαι οκ.

 

Αν δε σταματησεις στο μπλοκο ειναι ασχημα τα πραγματα νομιζω, αλλα δε ξερω ποσο ασχημα. Ισως να ειναι μερικες χιλιαδες ευρω παραπανω. Αν δε σου κρατησαν τις πινακιδες εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μα αδερφέ κι εσύ...

Είσαι που είσαι σούμπιτος για το γεντικουλέ, χωρίς δίπλωμα, ούτε κράνος: Βγάλε και τη ρημάδα την πινακίδα, να σαι κομπλέ. Τι την αφήνεις; Ηθελες να φαίνεται το μόνο νόμιμο πράγμα πάνω σου μήπως;

 

Και, οκ, είσαι ινδιάνος, έχεις πινακίδα στο άλογο, μαγκιά σου, γράφεις και στ @@ σου τους σερίφηδες στο μπλόκο, ε, σήκω και μια σούζα όταν περνάς για να μη τη δούν καημένε.

Την κάνεις που την κάνεις την καγκουριά, κάντην ολοκληρωμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα παιδιά!

για να μην πολυλογώ, μου έκαναν σήμα να σταματήσω, και εγώ έφυγα.

μάλλον είδαν τις πινακίδες μου.

τι γίνεται τώρα?

μπορεί να την γλυτώσω??

 

Απ ότι κατάλαβα δεν έχεις δίπλωμα. Ανεύθυνο εκ μέρους σου να βγαίνεις στον δρόμο χωρίς άδεια. Έτσι γίνονται τα ατυχήματα. Βέβαια δεν φταις εσύ. Απλά δεν υπάρχει η κατάλληλη παιδεία από το σχολείο. Από εκεί και πέρα να εύχεσαι να μην σου στείλουν γράμμα ή σε επισκευθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σένα φίλε θα σου πω… αν έκανες αυτό που σου είπε ο aledjo θα την έβγαζες καθαρή.

 

ευτυχως βρεθηκε ενας να καταλαβει...

αλλα για το κανεις αυτο θελεις @@

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να δώ ειλικρινά πως θα έσπαγε το τζάμι σε μοτοσυκλέτα.Να μου πείς μπορεί να είναι καμία street με τζάμι μπροστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ο τόπικ στάρτερ δεν μας είπε τί ώρα έγινε και κυρίως αν έχει δίπλωμα...

 

Γιατί για να τα χρεώσει στον αδερφό του παει να πεί οτι δεν τον νοιάζει το πρόστιμο αλλα να μην πάει αυτός κατηγορούμενος....

 

Μήπως το είδες το μπλόκο αλλα δεν σταμάτησες επειδή φοβήθηκες?

 

(Μπορεί να είμαι και πολύ καχύποπτος!!!)

 

το πέτυχες! αυριο θα πάω για δίπλωμα. πανικοβλήθηκα όταν τους είδα! ουτε κράνος είχα ούτε τίποτα!ειναι αποφαση 3 δευτερολέπτων! τελικά έφυγα!

 

 

-----Προστέθηκε 18/1/2009 στις 11 : 47 : 56-----

 

 

παιδιά, καλά όλα αυτά που λέτε.

το θέμα όμως είναι, το τι θα κάνω αν με φωνάξουν.

Αν εσείς(ή το παιδί σας) είσασταν στην θέση μου, τι θα κάνατε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε αμέσως να βγάλεις δίπλωμα, αν και δεν θα καταφλερεια κάτι γιαρί η ημερομηνία θα είναι πιο μετά το συμβάν.... Και να προσεύχεσαι να είσαι κολόφαρδος.

 

Τώρα αν ήταν οκ τα χαρτιά του μηχανακίου, δεν θα φονάξουν εσένα αλλά τον ιδιοκτήτη του.

 

 

ΥΓ: Μπορεί να είσαι και κόλος, γιατι είναι πιο μικρές οι πιθανοτητες να μπόρεσαν να διακρίνουν την πινακίδα σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εσείς(ή το παιδί σας) είσασταν στην θέση μου, τι θα κάνατε?

 

Αν ήμουν εγώ,θα το βούλωνα και θα έτρωγα το όποιο πρόστιμο,γιατι όπως και να το κάνω,όποια ηλίθια και ανώριμη δικαιολογία βρώ πάλι θα φταίω!Και δέν μιλάμε για ένα, αλλά για σωρεία παραπτωμάτων (ανύπαρκτο δίπλωμα-άνευ κράνους-μή συμμόρφωση σε σήμα αστυνομικού)

 

Αν ήταν το παιδί μου/αδερφός μου,θα του έσπαγα τα μούτρα (και τον τσαμπουκά),γιατί σήμερα μπορεί απλά να "έγραψε" στα αποτέτοια του τον αστυνομικό...αύριο μπορεί να χτυπήσει άνθρωπο και να τον εγκαταλείψει με την ίδια ευκολία.

Μετά θα αναλάμβανα και την ευθύνη,αφού το μηχανάκι είναι στο όνομά μου όπως και να το δείς οφείλω να καλύψω τον αδελφό/υιό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά, μετά απο πόσοο χρονικό διάστημα στέλνουν χαρτί? μέσα σε μια εβδομάδα ή μπορεί να έρθει και μετά απο κάνα δύο μήνες??? (να ξέρω πότε θα ησυχάσω!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι για πολλές κλωτσές τελικά, όπως και ο αδερφός σου που σου δίνει το μηχανάκι του την στιγμή που δεν έχεις δίπλωμα.

Και δεν το λέω αυτό, επειδή δεν σταμάτησες στους μπάτσους , αλλά για τον λόγο που ανέφερε και ο Tenshi, οτι άμα χτύπαγες κάποιον στο δρόμο σε αυτά τα "3 δευτερόλεπτα" που θα διαρκούσε η σκέψη σου (γιατί μετά υπερθερμένεται ο εγκέφαλος και κάνει restart φαντάζομαι) θα έπερνες την απόφαση να εγκαταλήψεις το θύμα στην ασφαλτο είμαι σίγουρος γι'αυτό.

 

 

Τι να καταλάβει κανείς ρε κουταμάρα aledjo?

@@ δεν χρειάζονται οταν κάνεις μαλακίες, προκειμένου να καλύψεις άλλες μαλακίες.

@@ χρειάζονται για να είσαι άντρας και να αναλαμβάνεις τις ευθύνες των πράξεων σου. Εκεί ξεχωρίζει ο άντρας.

Τα έχεις λίγο μπερδεμένα στο μυαλό σου μου φαίνεται... αλλά δεν περίμενα κάτι περισσότερο απο σένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πέτυχες! αυριο θα πάω για δίπλωμα. πανικοβλήθηκα όταν τους είδα! ουτε κράνος είχα ούτε τίποτα!ειναι αποφαση 3 δευτερολέπτων! τελικά έφυγα!

 

 

-----Προστέθηκε 18/1/2009 στις 11 : 47 : 56-----

 

 

παιδιά, καλά όλα αυτά που λέτε.

το θέμα όμως είναι, το τι θα κάνω αν με φωνάξουν.

Αν εσείς(ή το παιδί σας) είσασταν στην θέση μου, τι θα κάνατε?

 

 

ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΑΣ (σβηνω τα μπινελικια για να μην το σβησουνε γιατι θελω να το δεις)

 

Ευχομαι να στα γραψανε ολα και να σε τρεχουνε μεχρι τα 40 σου.Απο καρδιας ομως!Κατι τετοια παιδακια βγαινουν στο δρομο και σκοτονουν τον κοσμακη...Τραβα σκοτωσου μονος σου.

 

και ξαναλεω

ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΑΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...