Προς το περιεχόμενο

Need For Speed: Shift


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 731
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Διαφωνω. Προσωπικα το Shift το θεωρω 1000 φορες καλυτερο απο το arcade Grid. Δοκιμασε το και θα πειστεις!!!

 

Tα εχω και τα 2 στο PC μου αυτη τη στιγμη που μιλαμε. Σαν συνολο το Grid ειναι καλυτερο. Αν ηθελα απλα realistic παιχνιδι τοτε το GTR2 ειναι οτι καλυτερο υπαρχει ετσι και αλλιως ασχετα αν ειναι παλιο. Απλα το Shift πιανει μια μεση λυση με καλη οδηγηση γενικα αλλα δεν εχει κατι που να το διαχωριζει οπως το Grid και το GTR2.

 

Σαφως και ειναι καλο, απλα οχι τοσο καλο οσο το Grid. Αποψη μου παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα εχω και τα 2 στο PC μου αυτη τη στιγμη που μιλαμε. Σαν συνολο το Grid ειναι καλυτερο. Αν ηθελα απλα realistic παιχνιδι τοτε το GTR2 ειναι οτι καλυτερο υπαρχει ετσι και αλλιως ασχετα αν ειναι παλιο. Απλα το Shift πιανει μια μεση λυση με καλη οδηγηση γενικα αλλα δεν εχει κατι που να το διαχωριζει οπως το Grid και το GTR2.

 

Σαφως και ειναι καλο, απλα οχι τοσο καλο οσο το Grid. Αποψη μου παντα.

 

Φυσικα και σεβομαι την αποψη σου. Απλα το καταπληκτικο με το shift ειναι οτι συνδιαζει τρομερο - αληθοφανη χειρισμο (μηχανη GTR γαρ) , με τα μεχρι τωρα καλυτερα γραφικα. Για να ειμαι ειλικρινης ποιο πολυ ευχαριστηθηκα - για μενα ρεαλιστικη - οδηγηση με το shift παρα με το Gtr2 (με τιμονιερα παντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω ρε παιδες. Ισως το εχετε αναφερει αλλα δεν μπορω να δω 60+ σελιδες.

 

Εμενα απο την αρχη ειχε προβλημα το SHIFT. Low fps κλασικα. Τελος παντων επειδη ειχαν πει οτι θα βγαλουν patch που να διορθωνει αυτη την κατασταση στις ΑΤΙ (4850 εχω εγω) το αφησα και περιμενα.'

 

Τελος παντων με τον καιρο εγω ειχα κανει και ενα format (απο Windows 7 RC 64bit σε RTM 64bit)

και περιμενα να βγει το patch μαζι με του 9.11 Catalyst Drivers. Βγαινουν και τα δυο λοιπον, βαζω τους catalyst, βαζω το game περναω και τα patch. Μπαινω στο game, ολα τρεχανε full. 50+ FPS σε 1680χ1050 2χΑΑ ολα high εκτος απο shadows νομιζω στο medium.

 

Λεω οπ, εδω ειμαστε, το φτιαξανε.

 

Μετα απο ενα 4ωρο καψιματος το κλεινω.

 

Τεσπα την αλλη μερα, πηγα να συνεχισω το καψιμο. Αμ δε....

 

Freezare μετα την πρωτη Loading Screen. Ψαχνω στο Internet και δοκιμασα τα παρακατω, ΧΩΡΙΣ αποτελεσμα.

 

Κλεισιμο Firewall/Antivirus. Εισαγωγη του SHIFT.EXE sto DEP. Εισαγωη του SHIFT στα exceptions tou Firewall. Δοκιμη των 9.9, 9.10 Drivers. Αλλαγη τριων εκδοσεων (δεν θυμαμαι ποιων) των PhysX drivers. Αλλαξα το ονομα του SHIFT (λογο TWIMTBP). Δεξι click στα properties και Disable τα: Visual Themes, Desktop Composition, dsiplay scaling on high DPI desktop. Run As administrator. Αλλαγη του Compatibility Mode σε Vista (ολα τα SP), XP (ολα τα SP), Windows 2000, Windows NT, Windows 95.

 

Ισως ξεχασα να αναφερω μερικα, αλλα σίγουρα τα δοκίμασα ΟΛΑ.

Προ ημερων (λογο αλλαγης hardware) ξαναεκανα format αλλα ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ :(

 

Και ερχεται τωρα το uber/super κουλο. Αν βαλω Compatibility Mode σε windows 98/Me

 

Παιζει κανονικοτατα χωρις να κολαει σε κανενα Loading Screen, ομως δουλευει μονο ο ενας πυρηνας απο τον CPU και η GPU δουλευει max 30-45%. Που σημαινει σερνετε απειρα (<20 FPS).

 

Δεν ξερω εχω αγανακτησει με το παιχνιδι, και ηθελα πολυ να το λιωσω γιατι μου αρεσε.

 

Any Ideas?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eν ωρα παιχνιδιου αλλαξε 2-3 αναλυσεις και μετα ξαναγυρνα στην κανονικη σου. Επισης φροντισε να μην εχεις αναμενα φιλτρα και απο την καρτα και απο το παιχνιδι γιατι προκαλει τρελο γονατισμα. Δοκιμασε και πες τι γινεται γιατι εμεις με ΑΤΙ και τελευταιο patch δεν εχουμε προβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μερικά mods για το Shift. Καλύτερα textures, LOD και HDR rendering ;)

 

NFS: Shift mods - More details, better textures and HDR Redering

In our tests several graphics mods were able to convince. The modder BettleatWar1988 doesn't only offer a modification for higher details on cars at a higher distance (LOD Tweak), but also a high-res texture pack for rides. Therein the default textures are resized from 1024 x 1024 pixels to 4096 x 4096. Although this needs more video memory it also improves the reflections. But if you have a graphics card with only 512 MiByte VRAM you might run into a problem. You can find the textures that you need t replace in the folder ...\NFS Shift\vehicles\textures. We recommend that you backup all files before you start modifying.

 

Another mod delivers enhanced HDR Rendering and better Shader effects. But in our tests we weren't able to spot immense differences.

 

http://www.pcgameshardware.com/aid,702083/Need-for-Speed-Shift-Better-graphics-with-texture-mods-LOD-tweaks-and-HDR-Rendering/Practice/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

PCGamesHardware Edition Mod για το Shift

 

PC Games Hardware has already reported about a lot of modifications for several games. Among them had also been the Need for Speed: Shift mod by BeetleatWar1977 which were able to convince many gamers due to their improvements. Now the modder finished a special project for PC Games Hardware: An individually adjusted modification.

 

Logged in PCGH users can download the modification at the end of the page. The mod delivers several changes. To use it please follow the instructions explained in the article Need for Speed: Shift - Better graphics with texture mods, LOD tweaks and HDR Rendering. With the special PCGH Edition Shift will be upgraded with the following features:

 

• Modified HDR: Limitations related to the consoles have been removed (the original uses the dynamic range between 16 and 235)

• LOD: Has been annulled for almost all situations

• Draw distance is increased

• SSAO works with twice as much samples

• Motion Blur: High setting modified (more samples and adjusted distribution)

• Some features (like Environment Mapping and Parallax Effect) have been reactivated

• The generation of shadows has been adjusted (additional shadows on certain objects)

• Enhanced SSAO: Screen Space Ambient Occlusion is used for additional objects (the original doesn't use full screen SSAO)

• The number of possible particle effects and the related draw distance has been increased

• The filter options of the Shaders has been adjusted

 

http://www.pcgameshardware.com/aid,704233/Need-for-Speed-Shift-Better-graphics-with-PCGH-Edition-Mod/Practice/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Need for Speed Shift – Ferrari DLC Pack Coming Up

 

A Ferrari-themed download content pack for Need for Speed Shift will be released later this month, bringing many sought-after Ferraris and a new tier in career mode to Slightly Mad Studio’s popular first title.

 

Even though this pack hasn’t been officially announced yet, the Major Nelson podcast spilled the beans earlier today, revealing that ten Ferrari’s will be making their way into Shift, coming with new archivements and new events for the game’s career mode.

 

Need for Speed Shift Ferrari DLC Pack Car List (το DLC λογικά θα περιλαμβάνει συνολικά 10 Ferrari)

 

- Ferrari FXX

- Ferrari F430

- Ferrari F50 GT

- Ferrari California

 

The pack is planned to be released later this month, keep in mind that this is leaked info for now and the information might change once an official announcement is there.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ρε παιδια εχω κανει εγκατασταση το nfs shift εχω καρτα γραφικων ati firegl v5600 512mb εως 2g και μολισ ξεκιναει το παιχνιδι μου βγαζει κατι γραμμεσ στα γραφικα, μολισ αρχιζει ο αγωνασ με πεταει εξω και μου γραφει οτι η εφαρμογη συναντησε ενα προβλημα και θα τερματιστει, εχω windows 7 ram 4g εκανα εγκατασταση τα drivers τησ καρτας ξανα υποστυριζει pixel shader 3.0, τι να κανω?

Επεξ/σία από kostacurtas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω ενα προβλημα με το παιχνιδι .....πριν λιγες μερες εβαλα τα windows 7 στο pc μου και εγκατεστησα το παιχνιδι..μολις κανω την πρωτη πιστα και την τελειωνω μπαινω στους αρχικους αγωνες,,μολις την κανει loading κολαει εκει περα και δεν ανοιγει!!

 

οποιος μπορει ας βοηθησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Έκανα ένα μοιραίο λάθος πριν από λίγο.

Το gaming PC μου δεν το έχω καθόλου συνδεδεμένο στο ίντερνετ. Παρόλα αυτά, στην εποχή του Wi-Fi και των win7, το να συνδεθείς είναι παιχνιδάκι. Έφαγα λοιπόν την πετριά να κάνω register το NfS μου. Τί το ήθελα; 35 χρονών γαϊδούρι, πρώτη φορά μπαίνω σε περιβάλλον multiplayer και φοβάμαι ότι έφαγα ΤΟ κόλλημα!..

Δεν θα ησυχάσω αν δεν φτάσω πρώτος στην κατάταξη! Καλά λένε ότι οι γεροντοέρωτες είναι οι χειρότεροι!!! :lol:

Γιοοοοοοούργιαααα!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

To pack που ανεφερε ο kostacurtas ειναι για xbox σωστα?Γιατι νομιζω οτι δεν υπαρχουν καθολου extra προσθηκες για PC :rolleyes: ή υπαρχουν και εχω μαυρα μεσανυχτα ??

Βρε Voodooman μπορεις σε παρακαλω να μου πεις η να μου δειξεις ενα guide για το πως θα παιζω και εγω online ? εκανα register το προιον μου απ'οσο θυμαμαι αλλα μετα εχασα τη μπαλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...