Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

O level31 τα εφτυσε απο τις 00:00 περιπου και σερνομαι στο πατωμα.

Παντως nick ειμαι απο τα ατομα που ανεκαθεν δεν ειχαν προβλημα με την forthnet (αγια παρασκευη)

και ΝΑΙ απο 16mbps ειμαι στα 11.5mbps μεσα σε 3 χρονια,

ε και?? εφοσον ξερω οτι η αποσταση μου απο το dslam εινα αυτη που ειναι

και το max που μπορω να πιασω ειναι 16.

Ξερω οτι με τον καιρο ηρθαν κι'αλλοι στην forthnet στην περιοχη μου, οποτε τι θα γινοταν? θα επεφτεεε..

Κατεβαζω με 1.1-1.2mb/s ΚΑΙ σε torrent.

Οπως και πριν 3 χρονια δηλαδη.

Πλεον το ποση ταχυτητα πιανουμε εχει καταντησει να ειναι ανταγωνιστικο παιχνιδι.

ΝΑΙ το ping μου απο 80 σε USA ΚΑΙ Germany στο Call of duty 4 εχει φτασει στα 220 (στις καλες του 180)

αλλα μιλαω μονο για το βραδυ γιατι μονο τετοιες ωρες παιζω..!

ΝΑΙ, συχνα πυκνα τις ωρες αιχμης και τα σαββατοκυριακα σερνομαστε μαζικα

αλλα ευτυχως δεν εχει πεσει ποτε το ιντερνετ. Μονο μια φορα για λιγη ωρα.

 

Γιατι να φυγω?

Ολα αυτα δεν με επηρεαζουν σε βαθμο να τραβηξω τα μαλλια μου.

Ισα ισα ξερω οτι αυτο δεν προκειται να αλλαξει στην κακομοιρη αυτη χωρα

και σε κανεναν ISP εκτος απο τον ΟΤΕ.

Ο σιχαμενος ο ΟΤΕ ζηταει ακομα παγιο.

Αν ειναι δυνατον...

Σταθερος μεν, ακριβος δε.

Οποιος θελει ας τον πληρωνει, εγω δεν θελω.

Την δουλεια μου την κανω με τον εναλλακτικο παροχο.

Alternative και ετσι.. mwahaha :rolleyes:

 

Τελος παντων,

απλα βαρεθηκα να διαβαζω topic και posts τυπου: @$#^%#$ forthnet.

Αφου δεν θα αλλαξει κατι γιατι δεν παιρνεις τα κουβαδακια σου και σε αλλο ISP?

Αφου οι τυποι ειναι βλακες και δεν μπορουν να υποστηριξουν το bandwidth τι καθεσαι και γκρινιαζεις non stop?!? (<--δεν ειρωνευομαι, το πιστευω)

Σοβαρα!

 

Θα μου πεις τωρα, τι μιλας εσυ αφου δεν εχεις νιωσει την forthnet στα ''καλα της''.

 

Ε, αν την νιωσω στο πετσι μου θα φυγω τρεχοντας.

Δεν θα ποσταρω #@$^%& σε forums..

 

Y.Γ μην σκεφτει κανεις οτι εχω ερωτευτει την forthnet και κανω ετσι.

χεστηκα αν λεγετε forthnet, hol, on...

:-)

 

αα! δεν μιλαω σε σενα προσωπικα nick.εννοειτε αυτο!

Με αφορμη το post σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εσενα δηλ ρε φιλε δεν σε πειραζει που πληρωνεις ένα προιον αλλά στην παραγματικοτητα δεν το εχεις ,δεν ανταποκρίνεται ουτε στα λεφτα του;..παρε παραδειγμα ρε φιλε ενα φθηνο αυτοκινητο που χαλαει συνεχεια και σε ωρες που πραγματικα το χρειαζεσαι...Αυτο δεν σου την σπαει; καθεσαι δηλ και λες αααα δεν πειραζει μωρε πηρα zastava επειδη δεν γουσταρω να τα δωσω στην Audi....;

Οταν μια εταιρεια πουλαει ενα προιον και μαλιστα διαδιδει οτι ειναι φθηνη και καλη με αριστες υπηρεσεις εκτιθεται και ειναι ανακολουθη με ολα αυτα που γινονται στην Forthnet ολο αυτο τον καιρο...Και μπορει εσυ το ιντερνετ να το εχεις για παπαριες τι θα πει Power user ταινεις παιχνιδια κτλ κτλ , μερικοί το έχουν ως εργαλειο δουλειας και εκει να δεις τι ωραια που ειναι και πως σου ερχεται να πεταξεις μια πετρα στο πρωτο καταστημα 4νετ.

Χαμηλο κοστος -->>Χαμηλης ποιοτητας προιοντα αυτη ειναι η 4νετ αλλά μην μου το παιζεται εεε μωρε ενταξει δεν γουσταρω τον πΟΤΕ και ωραιοποιείτε την κατασταση οτι δεν τρεχει και τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O level31 τα εφτυσε απο τις 00:00 περιπου και σερνομαι στο πατωμα.

Παντως nick ειμαι απο τα ατομα που ανεκαθεν δεν ειχαν προβλημα με την forthnet (αγια παρασκευη)

και ΝΑΙ απο 16mbps ειμαι στα 11.5mbps μεσα σε 3 χρονια,

ε και?? εφοσον ξερω οτι η αποσταση μου απο το dslam εινα αυτη που ειναι

και το max που μπορω να πιασω ειναι 16.

Ξερω οτι με τον καιρο ηρθαν κι'αλλοι στην forthnet στην περιοχη μου, οποτε τι θα γινοταν? θα επεφτεεε..

Κατεβαζω με 1.1-1.2mb/s ΚΑΙ σε torrent.

Οπως και πριν 3 χρονια δηλαδη.

Πλεον το ποση ταχυτητα πιανουμε εχει καταντησει να ειναι ανταγωνιστικο παιχνιδι.

ΝΑΙ το ping μου απο 80 σε USA ΚΑΙ Germany στο Call of duty 4 εχει φτασει στα 220 (στις καλες του 180)

αλλα μιλαω μονο για το βραδυ γιατι μονο τετοιες ωρες παιζω..!

ΝΑΙ, συχνα πυκνα τις ωρες αιχμης και τα σαββατοκυριακα σερνομαστε μαζικα

αλλα ευτυχως δεν εχει πεσει ποτε το ιντερνετ. Μονο μια φορα για λιγη ωρα.

 

Γιατι να φυγω?

Ολα αυτα δεν με επηρεαζουν σε βαθμο να τραβηξω τα μαλλια μου.

Ισα ισα ξερω οτι αυτο δεν προκειται να αλλαξει στην κακομοιρη αυτη χωρα

και σε κανεναν ISP εκτος απο τον ΟΤΕ.

Ο σιχαμενος ο ΟΤΕ ζηταει ακομα παγιο.

Αν ειναι δυνατον...

Σταθερος μεν, ακριβος δε.

Οποιος θελει ας τον πληρωνει, εγω δεν θελω.

Την δουλεια μου την κανω με τον εναλλακτικο παροχο.

Alternative και ετσι.. mwahaha :rolleyes:

 

Τελος παντων,

απλα βαρεθηκα να διαβαζω topic και posts τυπου: @$#^%#$ forthnet.

Αφου δεν θα αλλαξει κατι γιατι δεν παιρνεις τα κουβαδακια σου και σε αλλο ISP?

Αφου οι τυποι ειναι βλακες και δεν μπορουν να υποστηριξουν το bandwidth τι καθεσαι και γκρινιαζεις non stop?!? (<--δεν ειρωνευομαι, το πιστευω)

Σοβαρα!

 

Θα μου πεις τωρα, τι μιλας εσυ αφου δεν εχεις νιωσει την forthnet στα ''καλα της''.

 

Ε, αν την νιωσω στο πετσι μου θα φυγω τρεχοντας.

Δεν θα ποσταρω #@$^%& σε forums..

 

Y.Γ μην σκεφτει κανεις οτι εχω ερωτευτει την forthnet και κανω ετσι.

χεστηκα αν λεγετε forthnet, hol, on...

:-)

 

αα! δεν μιλαω σε σενα προσωπικα nick.εννοειτε αυτο!

Με αφορμη το post σου...

 

μα τι λεει???:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσενα δηλ ρε φιλε δεν σε πειραζει που πληρωνεις ένα προιον αλλά στην παραγματικοτητα δεν το εχεις ,δεν ανταποκρίνεται ουτε στα λεφτα του;..παρε παραδειγμα ρε φιλε ενα φθηνο αυτοκινητο που χαλαει συνεχεια και σε ωρες που πραγματικα το χρειαζεσαι...Αυτο δεν σου την σπαει; καθεσαι δηλ και λες αααα δεν πειραζει μωρε πηρα zastava επειδη δεν γουσταρω να τα δωσω στην Audi....;

Οταν μια εταιρεια πουλαει ενα προιον και μαλιστα διαδιδει οτι ειναι φθηνη και καλη με αριστες υπηρεσεις εκτιθεται και ειναι ανακολουθη με ολα αυτα που γινονται στην Forthnet ολο αυτο τον καιρο...Και μπορει εσυ το ιντερνετ να το εχεις για παπαριες τι θα πει Power user ταινεις παιχνιδια κτλ κτλ , μερικοί το έχουν ως εργαλειο δουλειας και εκει να δεις τι ωραια που ειναι και πως σου ερχεται να πεταξεις μια πετρα στο πρωτο καταστημα 4νετ.

Χαμηλο κοστος -->>Χαμηλης ποιοτητας προιοντα αυτη ειναι η 4νετ αλλά μην μου το παιζεται εεε μωρε ενταξει δεν γουσταρω τον πΟΤΕ και ωραιοποιείτε την κατασταση οτι δεν τρεχει και τιποτα...

 

Καλα ολες τα ιδια λενε, αριστες υπηρεσιες κτλ. μην τρελενεσαι.

Το παραδειγμα σου ηταν λιγο αστοχο για μενα..

Θα συμφωνησω οτι αν χρησιμοποιει καποιος το ιντερνετ ως εργαλειο δουλειας, τοτε γελαω με forthnet,

αλλα σορρυ κιολας

αν ξερεις τα χαλια της και ξερεις οτι θα σου κοστισει στην δουλεια σου

αν πεφτει συνεχεια το inet η παει σαν την κοτα, γιατι φευγεις απο την σταθεροτητα του οτε????

 

Προσωπικα δεν ωραιοποιω τιποτα.

Ξερω τα δεδομενα μου και κρινω οτι στην παρουσα φαση η forthnet με συμφερει και με καλυπτει σ'αυτα που ζηταω.

 

@bladerunner : trollαρεις ασυστολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Καλα ολες τα ιδια λενε, αριστες υπηρεσιες κτλ. μην τρελενεσαι.

 

πάντως αυτό το θέμα με το κόψιμο οπτικών ινών και την πτώση κυκλωμάτων εξωτερικού με το παραμικρό μόνο η Forthnet το έχει. Από τον Ιούλιο μέχρι τώρα πρέπει να έχουν κοπεί χαλαρά 5 φορές οπτικές ίνες εντός Ελλάδας.

 

Επίσης το παιδί που έχει στήσει αυτό http://smoke.narfhosting.net/cgi-bin/smokeping.cgi έχει μετρήσει από τέλη Ιουνίου έως τέλη Αυγούστου 30κατι πτώσεις κυκλωμάτων με εξωτερικό από τη Forthnet, για τον Σεπτέμβριο προσθέτεις κι άλλες. Εντός 2 μηνών σε καλοκαιρινή περίοδο που έχει και μια λάσκα είναι τραγικό να συμβαίνει κάτι τέτοιο, σε αντίθεση με άλλους που δεν πέρασαν καν τις 3-4 πτώσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως αυτό το θέμα με το κόψιμο οπτικών ινών και την πτώση κυκλωμάτων εξωτερικού με το παραμικρό μόνο η Forthnet το έχει. Από τον Ιούλιο μέχρι τώρα πρέπει να έχουν κοπεί χαλαρά 5 φορές οπτικές ίνες εντός Ελλάδας.

 

Επίσης το παιδί που έχει στήσει αυτό http://smoke.narfhosting.net/cgi-bin/smokeping.cgi έχει μετρήσει από τέλη Ιουνίου έως τέλη Αυγούστου 30κατι πτώσεις κυκλωμάτων με εξωτερικό από τη Forthnet, για τον Σεπτέμβριο προσθέτεις κι άλλες. Εντός 2 μηνών σε καλοκαιρινή περίοδο που έχει και μια λάσκα είναι τραγικό να συμβαίνει κάτι τέτοιο, σε αντίθεση με άλλους που δεν πέρασαν καν τις 3-4 πτώσεις...

 

Και να φανταστείς θεωρείται αν δεν κάνω λάθος η δεύτερη καλύτερη μετά από hol...:devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελος παντων,

απλα βαρεθηκα να διαβαζω topic και posts τυπου: @$#^%#$ forthnet.

Αφου δεν θα αλλαξει κατι γιατι δεν παιρνεις τα κουβαδακια σου και σε αλλο ISP?

Αφου οι τυποι ειναι βλακες και δεν μπορουν να υποστηριξουν το bandwidth τι καθεσαι και γκρινιαζεις non stop?!? (<--δεν ειρωνευομαι, το πιστευω)

Σοβαρα!

 

Δεν θα ποσταρω #@$^%& σε forums..

 

 

Solution μην διαβαζεις topic και posts τυπου: @$#^%#$ forthnet. Δεν σε υποχρεωσε κανεις.Καποιοι εχουν μπει σε 12 μηνο και δεν μπορουν να αλλαξουν αν δεν πληρωσουν προστιμο.

 

p.s Απο 14 οταν πρωτομπηκα με εχουν παει στα 7 αλλα το χειριστο ειναι οτι το streaming ειναι πιο αργο απο θανατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωπα ρε μεγαλε σιστα,ευτυχως που εισαι εσυ και μας ανοιγεις τα ματια οτι δεν θα πιασουμε ποτε πραγματικο 24αρι.

Γιατι εγω νομιζα οτι δεν παιζει ρολο ουτε η γραμμη,ουτε η αποσταση απο το dslam,ουτε οι πριζες,ουτε ο οροφος,τιποτα.

Πιστευα οτι με το που βαλω το ρουτερ θα χτυπησω 24αρι,ευτυχως που ηρθες και μας ειπες την αληθεια για αυτοσυγκρατηση.

Λοιπον,στα σοβαρα τωρα,απο την πρωτη στιγμη ενω πληρωνω για 24 μπαινω σταθερα με 9...

εδω και πολλα χρονια και με τρελο θορυβο.

Ενταξει,δεν ελεγα τιποτα αλλα αλλο να πληρωνεις 24 και να μπαινεις μια ζωη με 9 και αλλο να μην εχεις ιντερνετ εδω και κανα μηνα με διαρκη disconnects και ταχυτητες που μου θυμισαν το καλο 1997.

 

και η ανοχη εχει τα ορια της,ειδικα οταν σου λενε οτι εμεις δεν εχουμε κανενα προβλημα,φταιει το ρουτερ σου,μαλλον θελει αλλαγη,χαλασε.

χαχααχαχαχααχ

ουστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χουμε πει πολλάκις αυτό ωρέ. Πληρώνουμε ως 24. Αυτό λέει το συμβόλαιό, αυτό λένε οι διαφημίσεις, αυτό συμβαίνει παντού στον κόσμο.

Έχει αρκετά θέματα η forthnet αλλά όχι ότι φταίει και γι αυτό :>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χουμε πει πολλάκις αυτό ωρέ. Πληρώνουμε ως 24. Αυτό λέει το συμβόλαιό, αυτό λένε οι διαφημίσεις, αυτό συμβαίνει παντού στον κόσμο.

Έχει αρκετά θέματα η forthnet αλλά όχι ότι φταίει και γι αυτό :>

 

 

ειπε κανεις το αντιθετο???

καταλαβες αυτο που εγραψα παραπανω ωρε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς όσους έχουν Forthnet Double Play :

Είναι τόσο σημαντικά για εσάς τα τηλέφωνα στο εξωτερικό και τα 4€ παραπάνω που ζητάει ο ΟΤΕ για το ίδιο πρόγραμμα και κάθεστε ακόμη με την Forthnet;

 

Με Forthnet ήμουν στα 5Mbit και Ping 3-4 φορές μεγαλύτερα

 

959536420.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

εθνικές κλήσεις και ψηφιακές ευκολίες όπως πχ η αναγνώριση κλήσης που χρεώνει ξεχωριστά ο ΟΤΕ...

 

τσκ τσκ τσκ, μα και εσύ speedtest.net όταν έχουμε το qspeedtest του parsifal? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...