Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

ο mr Karavagos στο adslgr πριν από μερικές μέρες πέταξε κάποιες σπόντες ότι πάει να γίνει κάτι με GR-IX και Forthnet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ναι γιατί η "κυρία" θέλει να την πληρώνουν οι άλλοι εναλλακτικοί για να τους κάνει την τιμή να συνδεθεί μαζί τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι γιατί η "κυρία" θέλει να την πληρώνουν οι άλλοι εναλλακτικοί για να τους κάνει την τιμή να συνδεθεί μαζί τους...

 

Ναι ρε και αυτο το διαβασα νομιζω, τι σοι @α@αρι@ ειναι αυτο? Το ευνοητο θα ηταν να παει τρεχοντας. Κατι παιζει με τη μοιρασια της πιτας που δεν το γνωριζουμε μαλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια, ακουστε τι εγινε! Ειμουν στην forthnet απο το 2002 με μια διακοπη απο το 2004-2006. Πριν 4-5 μηνες διεκοψα καθως δεν γινοταν να αλλο τα χαλια με το Internet. Εκανα διακοπη και ολα κομπλε. Ηρθε και ενας τελευταιος λογαριασμος με μαλιστα -1.94 ευρω που βεβαια δεν ασχοληθηκα και δεν τα πηρα! Σημερα λοιπον μου η Νομικη Ομαδα Αθηνων μου εστειλε μια επιστολη οτι χρωσταω στην Forthnet 217,63 ευρω τα οποια με τους τοκους εχουν γινει 224,16!!! Τρελαμενος παιρνω τηλ στην Forthνet και τους ρωταω απο που προκυπτουν αυτα τα 217,63 ευρω... Η κοπελα μετα απο πολυ ψαξξιμο βρισκει μονο τα 159 τα οποια ειναι 3οις απληρωτοι λογαριαμσοι απο το 2007!!!! Δηλαδη σημερα θημηθηκαν οτι τους χρωσταω απο το 2007. Τα αλλα δεν τα εβρισκε και περιμενω mail της.

Και τωρα ρωταω:

 

1) Γιατι τοσο μα τοσο καιρο δεν μου τα ζητησε αυτα τα λεφτα και τα θυμηθηκε μετα την διακοπη?

2) Αν εκανα διακοπη το 2015 θα μου τα ζηταγαν τοτε για το 2007???

3) Γιατι τοσο καιρο που ημουν στην εταιρια (2007-2008-2009) δεν μου τα εστελναν σε ενα λογαριασμο σαν χρεωστικο υπολοιπο?

4) Πως να αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας τωρα? Πως ειναι δυνατον να κραταω αρχειο με αποδειξεις απο το 2007????

 

Σας παρακαλω και ιδιαιτερα καποιος νομικος αν μπορει να μου δωσει καμια συμβουλη πως να χειριστω το θεμα γιατι ενταξει και τα λεφτα δεν ειναι λιγα αλλα και ειναι και το γαμωτο στην μεση...

 

ΥΓ: Τονιζω οτι ειναι απληρωτοι κανονικοι λογαρισμοι και οχι καποιο penalty για προωρη διακοπη η κατι αλλο.

ΥΓ2: Ειναι απιθανο να μην εχουν πληρωθει γιατι ειμαι πολυ τυπικος σε αυτα.

ΥΓ3: Ειπαν οτι προσπαθουσαν να επικοινωνησουν μαζι μου σε εναν αριθμο κινητου αλλα δεν απαντουσα... Ομως στην διακοπη μου εστειλαν sms οτι πραγματοποιηθηκε και την διευθυνη μου την ξερουν (αφου εστελναν του λογαριασμους) οποτε μπορουσαν να κανουν κατι νωριτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αν κανεις ενα search εδω και στο adslgr.com θα βρεις δυστυχως μπολικα αντιστοιχα topic για την forthnet.Eιναι κατι σαν παγαια τακτικη της.Γι αυτο ολοι κρατανε πια τις αποδειξεις απο πληρωμες στην forthnet για πολυυυυ καιρο,για τετοιες περιπτωσεις.

Νομικα εχουν το δικαιωμα να σου ζητησουν αποδειξη καποιων χρονων πριν(δεν σου λεω αριθμο καθως δεν θυμαμαι ακριβως,αλλα δυστυχως ισχυει και εχουν βρει κολπο να τα παιρνουν ετσι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) :) Κουράγιο. Εγώ παιδευόμουν 2 μήνες μέχρι να βγάλω άκρη κ ευτυχώς είχα κρατήσει αποδείξεις, email κλπ. Μέχρι και οτι είχα κάνει κατάθεση σε λογαριασμό που δεν υπάρχει μου είχαν πει....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...