Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ έκανα αίτηση για ΟΤΕ και στα τσακίδια η Forthnet. Απο 14Μbit που είχα οταν έβαλα έπεσε σταδιακά στα 12 και πριν από ενα μήνα στα 7.

Στείλανε τεχνικό και μου λενε εχει θόρυβο η γραμμή και θα καλεσουμε τεχνικους ΟΤΕ να το δούνε.Το είδανε και πάλι τίποτα.Μετά μου λένε το attenuation ειναι μεγάλο και τους λέω δεν μετακινήθηκε το σπίτι μου ούτε και το κέντρο του ΟΤΕ.

Αντίο Forthnet που δεν μπορούσες να κάνεις ούτε ενα βιντεακι stream απο youtube σε ώρες αιχμής!!!:-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά γνωρίζει κανείς να μου πει;

Έχω φορητό accer aspire 5530 περίπου 15 μήνες και χάλασε το τροφοδοτικό του.που είναι 19v και 3,42aber Επειδη ζω στη Λαρισα μου είπανε για να αγοράσω άλλο θα κάνει 15 εργασιμες μέρες να το παραλάβω γιατί το φέρνουν από εξωτερικό.Αντι αυτού μου προτείνανε ένα άλλο το οποιο είναι 19 v και 3.5 aber.Το αγόρασα γιατί είχε τα μισά λεφτά ,35 ευρω ενώ της εταιρείας είχε διπλάσια και θα αργούσε ...Κυρίως αυτό με επηρέασε...Λέτε να έχω προβλήματα , έχουν μια μικρή διαφορά στα aber . Ξέρει κανεις να μου πει αν αυτό επηρεάσει τον υποπλογιστή μου, Θα ήμουν ευγνωμων:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα Update στο χαζο-router μου (USR 9108). Είχε Firmware του 2006.

Έβαλα το τελευταίο του 2008, αλλά beta και έχει να κάνει αποσύνδεση από τότε που έκανα το Update. Είναι 3+ μέρες, μπορεί και παραπάνω.

Δεν θα έπρεπε κανονικά να μου αλλάξει ο παροχέας Ip? Κάθε πότε αλλάζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα Update στο χαζο-router μου (USR 9108). Είχε Firmware του 2006.

Έβαλα το τελευταίο του 2008, αλλά beta και έχει να κάνει αποσύνδεση από τότε που έκανα το Update. Είναι 3+ μέρες, μπορεί και παραπάνω.

Δεν θα έπρεπε κανονικά να μου αλλάξει ο παροχέας Ip? Κάθε πότε αλλάζει?

 

Έχω φτάσει και στις ~20 μέρες... Και σταμάτησε το σερί λόγω ΔΕΗ :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι φευγεις ετσι χωρις να πεις ενα αντιο ενα γεια?

Επειδη θα εχεις καλυτερο ιντερνετ απο αυτο που σου προσφερει η forthnet?

Ασε που δεν σε καλεσαν...ακάλεστος πας... :-D:-D:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα ετιση φορθνετ για νεα γραμμη ιντερνετ και μου εστιλαν μηνυμα για να τσεκαρω το αδσλ στατους αλλα δεν μου εστηλαν το αριθμο. εγω τσεκαρισα το αδσλ στατους με το γειτονικο αριθμο και λεει

26/03/2010 11:48 To αίτημά σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση.

23/03/2010 10:32 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

23/03/2010 10:32 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

23/03/2010 10:32 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

ειναι λογικο αυτο? λετε να βαλουν το ιντερνετ στο γειτονικο αριθμο? please help!

 

---------- Προσθήκη στις 21:25 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:21 ----------

 

Ειμαι συνδρομιτης 7 μηνες τωρα στο ιδιοκτητο της forthnet στο Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ!

Απο μηνα σε μηνα το ping στα παιχνιδια ανεβαινει τοσο που να παιζεις βλεποντας καρε!!!!πχ(cod4 σε Ελληνικο server και ωρες αιχμης δλδ 10 το πρωι με 12 το βραδυ ping 200-350)

Ελεος.........Απο τοτε που εχουν κανει το ιδιοκτητο τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο, καλα δεν βλεπουν οτι οι συνδρομητες ειναι πολοι και το συστημα εχει κλαταρει????

Και το κακο δεν σταματαει μονο σε games, μια σελιδα την ανοιγει σε 2 λεπτα,ενα video στο youtube 2:27m θελει 5 λεπτα να περιμενεις και παλι ΕΛΕΟΣ!!!!

Μετα απο τηλ. μου στα κεντρικα στη Αθηνα μου ειπαν πως γνωριζουν το προβλημα στην κρητη αλλα μεχρι εκει........

Γνωριζει κανεις κατι?????η ειμαστε ξεχασμενοι στο χαρτι??????

 

εκανα ετιση φορθνετ για νεα γραμμη ιντερνετ και μου εστιλαν μηνυμα για να τσεκαρω το αδσλ στατους αλλα δεν μου εστηλαν το αριθμο. εγω τσεκαρισα το αδσλ στατους με το γειτονικο αριθμο και λεει

26/03/2010 11:48 To αίτημά σας επαναπροωθήθηκε στον ΟΤΕ για υλοποίηση.

23/03/2010 10:32 Αποστολή αίτησης προς ΟΤΕ

23/03/2010 10:32 Ολοκλήρωση δέσμευσης καλωδίωσης (βρόχου) στον ΟΤΕ

23/03/2010 10:32 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet

ειναι λογικο αυτο? λετε να βαλουν το ιντερνετ στο γειτονικο αριθμο? please help!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μια φορά φτάνει έλεος! διπλό post και σε άλλο topic, ποιος ο λόγος?

 

ποιο γειτονικό αριθμό? πρέπει να ρωτήσεις τι αριθμό θα έχει η νέα γραμμή για να checkάρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...