Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Πως γινεται στην κομοτηνη με conn-x 8αρα οταν παιζω online warcraft να μη με πεταει ποτε, ενω στην Αθηνα με 24αρα forthnet να με πεταει τουλαχιστον 1 φορα την ημερα; Ελεος πια με αυτα τα Dc!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

διαφορετικός ISP, διαφορετικό BBRAS, διαφορετικό DSLAM, διαφορετική καλωδίωση, διαφορετικό ΚΑΦΑΟ, διαφορετικός χαλκός γενικότερα...

 

θες και άλλα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιπτωση μας θα ηταν αρκετο να ελεγες μονο διαφορετικος ISP!!!!!! :cry:

Το προβλημα στο Ηρακλειο και μαλλον σ'ολη την Ελλαδα παραμενει (1 μηνα τωρα laaaaaaaaaaaag),

Τα μεγαλια κεφαλια εκει στην forthnet το εχουν παρει χαμπαρι?? και αν

ναι τι στον διατανο κανουν????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν μια βδομάδα στο κέντρο του Βόλου δούλευε ικανοποιητικά. Εδώ και μια βδομάδα :

download speed 25k

upload speed 80k

Αυτά τα θαύματα μόνο στην Forthnet γίνονται.

Ήρθε στο σπίτι η τεχνική στήριξη. Μετά από 10 λεπτά "ιατρικής εξέτασης " οι μεγαλογιατροί της forthnet πήραν το καπελάκι τους κι έφυγαν αφήνοντάς με να πιστεύω πώς το πρόβλημα θα λυθεί σύντομα. Πέρασε μια βδομάδα και οι ταχύτητες βελτιώθηκαν:

download speed 30k :confused:

upload speed 90k :confused:

Και να φανταστείτε ότι το router κλειδωμένο στα

download speed 23005k

upload speed 1020k

Τώρα τους περιμένω να έρθουν να μετρήσουν την γραμμή του ΟΤΕ.:lol::lol::lol:

 

Α!! Ξέχασα να σας πω. Πουλάω ένα παλιό 56 modem σε καλή τιμή (έχω 2). Όποιος ενδιαφέρεται ξέρει που θα με βρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου φένεται τελευταία συνδέθηκαν πολλοί (ειδικά μέσω 2play) και χάσανε την μπάλα!!

Όσο δέν αναβαθμίζουν το δίκτυο σε οπτική ίνα... καήκαμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Oσο δέν αναβαθμίζουν το δίκτυο σε οπτική ίνα... καήκαμε!

 

wait...wat?

 

 

όλοι οι ISP με οπτικές ίνες παίζουν μέχρι το dslam, από εκεί και πέρα είναι με χαλκό...τι εννοείς να αναβαθμίσουν με οπτική ίνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγνωστης στο TROKTIKO:

 

"Είμαι ένας κατά γενική ομολογία ευχαριστημένος χρήστης από την Forthnet. Όπως είχατε αναφέρει και εσείς στο blog σας πριν κάποιο καιρό ανέβηκε ο GR-IX server και έτσι τα δεδομένα του ελληνικού internet δεν χρειάζεται πια να δρομολογούνται μέσω Φρανκφούρτης. Το θέμα στην όλη ιστορία είναι ότι....

 

 

για να δει ο τελικός χρήστης κάποια διαφορά πρέπει να διασυνδέονται και οι πάροχοι μεταξύ τους. Όπως μπορεί να δει κανείς εδώ (http://www.gr-ix.gr/services/peering-matrix.shtml) η Forthnet έχει επιτρέψει την διασύνδεση μόνο με τον ΟΤΕ και με κανέναν από τους εναλλακτικούς παρόχους. Και ερωτώ εγώ, γιατί κύριοι της Forthnet ταλαιπωρείτε τους πελάτες σας; Από τη στιγμή που υπάρχει ο GR-IX πρέπει τα δεδομένα να στέλνονται μέσω Level3 ή Seabone και τα ping να είναι στα ύψη; Η ΕΕΤΤ δεν μπορεί να παρέμβει γι'αυτό;"

 

"μπραβο του ανθρωπου..... νομιζω τα ειπε ολα μεσα σε μια παραγραφο!!!!!!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναγνωστης στο TROKTIKO:

 

"Είμαι ένας κατά γενική ομολογία ευχαριστημένος χρήστης από την Forthnet. Όπως είχατε αναφέρει και εσείς στο blog σας πριν κάποιο καιρό ανέβηκε ο GR-IX server και έτσι τα δεδομένα του ελληνικού internet δεν χρειάζεται πια να δρομολογούνται μέσω Φρανκφούρτης. Το θέμα στην όλη ιστορία είναι ότι....

 

 

για να δει ο τελικός χρήστης κάποια διαφορά πρέπει να διασυνδέονται και οι πάροχοι μεταξύ τους. Όπως μπορεί να δει κανείς εδώ (http://www.gr-ix.gr/services/peering-matrix.shtml) η Forthnet έχει επιτρέψει την διασύνδεση μόνο με τον ΟΤΕ και με κανέναν από τους εναλλακτικούς παρόχους. Και ερωτώ εγώ, γιατί κύριοι της Forthnet ταλαιπωρείτε τους πελάτες σας; Από τη στιγμή που υπάρχει ο GR-IX πρέπει τα δεδομένα να στέλνονται μέσω Level3 ή Seabone και τα ping να είναι στα ύψη; Η ΕΕΤΤ δεν μπορεί να παρέμβει γι'αυτό;"

 

"μπραβο του ανθρωπου..... νομιζω τα ειπε ολα μεσα σε μια παραγραφο!!!!!!"

 

Η μόνη λύση για μένα είναι(αν και γνωρίζω ότι θα ταλαιπωρηθώ) να διακόψουν ΟΤΕ και Grent την σύνδεση μαζί μας, και μετά αφήστε τα τσακάλια που ζητάνε λεφτά για την διασύνδεση μαζί τους, να ψάχνονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε μέρα γύρω στις 8 με 9 το βράδυ με αποσυνδέει και συγχρονίζει από τα 5,5mbit/1mbit, στα 1,5mbit/300kbits.

Αυτό γίνεται πολλούς μήνες τώρα!

Λες και έχω ραντεβού με τον χαμηλό συγχρονισμό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...