Προς το περιεχόμενο

Forthnet ADSL - Ελεος!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόνο εγώ είμαι ευχαριστημένος δηλαδή από forthnet ? 2 χρόνια συγχρονίζω στις 22.000 και ποτέ δεν είχα disconnect :P

 

Και σκέφτομαι να την αλλάξω αλλά δεν υπάρχει κάτι ποιο φθηνό ακόμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Super Moderators

ευχαριστημένος από τον συγχρονισμό και τα 0 DCs είμαι και εγώ, ΑΛΛΑ από τo browsing και γενικότερα latency/pings ασφαλώς και όχι...εκεί η Forthnet είναι από τις χειρότερες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι ένα θέμα .Αλήθεια τη είναι αυτό που παίζει ρόλο στο browsing ? Πολλές φορές κατεβάζω με 2mbit αλλά σε browsing youtube κτλ αργεί .

Και έχω προσέξει σε ένα φίλο μου που έχει 2mbps conn-x και στο browsing είναι γρηγορότερος .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

πιταρισμένα κυκλώματα (με εξωτερικό) της Forthnet και χάλια routing...

 

σε αυτό το μπούκωμα συμβάλει και το γεγονός ότι επικοινωνεί με όλους τους ελληνικούς ISPs (εκτός ΟΤΕ & ΕΔΕΤ) μέσω εξωτερικού αντί μέσω GRIX (εσωτερικού)...

 

πχ αν θες να "στείλεις" κάτι σε κάποιον που είναι στην HOL το "πακέτο" βγαίνει Φρανκφούρτη και ξαναέρχεται Ελλάδα, έτσι η κίνηση του εσωτερικού επιβαρύνει τα κυκλώματα εξωτερικού όχι μόνο της Forthnet αλλά και των υπολοίπων ελληνικών ISPs (εκτός ΟΤΕ & ΕΔΕΤ)

 

γιατί δεν συνδέεται με τους άλλους μέσω GRIX? γιατί θέλει να την πληρώνουν για να τους αφήσει να συνδεθούν με αυτή...τρομάρα της!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιταρισμένα κυκλώματα (με εξωτερικό) της Forthnet και χάλια routing...

 

σε αυτό το μπούκωμα συμβάλει και το γεγονός ότι επικοινωνεί με όλους τους ελληνικούς ISPs (εκτός ΟΤΕ & ΕΔΕΤ) μέσω εξωτερικού αντί μέσω GRIX (εσωτερικού)...

 

πχ αν θες να "στείλεις" κάτι σε κάποιον που είναι στην HOL το "πακέτο" βγαίνει Φρανκφούρτη και ξαναέρχεται Ελλάδα, έτσι η κίνηση του εσωτερικού επιβαρύνει τα κυκλώματα εξωτερικού όχι μόνο της Forthnet αλλά και των υπολοίπων ελληνικών ISPs (εκτός ΟΤΕ & ΕΔΕΤ)

 

γιατί δεν συνδέεται με τους άλλους μέσω GRIX? γιατί θέλει να την πληρώνουν για να τους αφήσει να συνδεθούν με αυτή...τρομάρα της!

 

Δηλαδή όλοι οι υπόλοιποι ISPs στην Ελλάδα επικοινωνούν με grix εκτός της forthnet ?

Καλά το ότι θέλει να την πληρώνουν ασχολίαστο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=219547&postcount=1

 

εδώ θα βρεις πληροφορίες για το πόσο bandwidth έχει ο καθένας με εξωτερικό και το ποιος είναι συνδεδεμένος με ποιον μέσω GRIX

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου εφτανε το lag τωρα εχω και αποσυνδεσεις.......

5 μερες αυτο το στορυ.........Εκει που ειχα μια καθε 4 μερες τωρα εχω 4

καθε μερα......

Αλλος απο Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ εχει το ιδιο προβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου εφτανε το lag τωρα εχω και αποσυνδεσεις.......

5 μερες αυτο το στορυ.........Εκει που ειχα μια καθε 4 μερες τωρα εχω 4

καθε μερα......

Αλλος απο Ηρακλειο ΚΡΗΤΗΣ εχει το ιδιο προβλημα?

 

και μενα ρε φιλε τωρα τελευταια μου κανει πολλα κολπα

αλλα ως εδω ηταν, βαρεθηκα και αυριο παω για αλλα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σέρνετε ασύστολα τις τελευταίες ώρες ή είναι μόνο πρόβλημα δικό μου?Έκλεισε και το gamato να δω τη δικαιολογία έχουν τώρα...

 

τελευταιες μερες οχι ωρες... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μετά από 1 χρόνο που συγχρόνιζα στα 8,5mbps ξαφνικά εδώ και 5 μέρες έχω πέσει στα 5,5 και έχω φρικάρει! Εκεί που κατέβαζα από server 1 χρόνο με 1,1ΜΒ/s τώρα έχω πέσει στα 700kb και μου έχει σπάσει τα νεύρα. Πήρα forthnet και μου έκανε κάτι παπαριές ελέγχους της γραμμής αλλά δεν άλλαξε τίποτα! έλεος με τους αλήτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά εδώ ακόμα ένας απελπισμένος με την κόλο forthnet!

Το πρόβλημα μου είναι ότι κάθε μέρα θα φάω 2-3 disconnects , από ταχύτητες δεν έχω πρόβλημα χρονίζω στα 20mb/s αλλα το θέμα είναι ότι δεν είναι σταθερή η γραμμή και στα mmorpg που παίζω όταν τρώω DC καταλαβαίνετε είναι σπαστικό.

 

Έχω το economy πακέτο μονο internet 24mb/s δεν με ενδιαφέρουνε τα τηλεφωνα.

 

μετά από τηλεφωνα....συνεργεία...από αθηνα..(εγώ μένω λάρισα) , ήρθε k τεχνικός σπίτι...λέει ότι χρειάζεται ένα μηχάνημα ""Analizer"" για να δει την γραμμή μου....και ότι αυτό δεν το έχουνε, είναι άλλο τμήμα τις forthnet και τέτοιες "παπατζες"...

 

για να μην τα πολυλογώ , προτείνεται κάποιον άλλο πάροχο βρε παιδιά ?? το ξέρω όλοι σκατά είναι μονο ο Οτε αξίζει αλλα τι με συμφέρει να πάρω από οτε?

γιατί πληρώνω 24euro το μηνα για 24mb/s γραμμή και δεν θέλω να ξεφύγω πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια 8αρα στον ΟΤΕ και περιμενεις μεχρι να αναβαθμιστει καποια στιγμη λογικα σε 24αρα. Για σενα θα ειναι ο,τι καλυτερο λογικα για Online gaming, παντα συμφωνα με μαρτυριες χρηστων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...