Προς το περιεχόμενο

Τί project φτιάχνετε;


ntaryl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα

Θα ηθελα εδω σε αυτο το post να πει ο καθενας μας

Tι project δημιουργει αυτη την στιγμη και σε τι Γλωσσα .

Ξεκιναω απο μενα.

Διαφορα μικρα κομματια κωδικα τα οποια βασιζονται σε Hooking .

 

ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 102
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλησπέρα.

Φτιάχνω συνήθως web applications. Ουσιαστικά πρόκειται για web sites με δυναμικές σελίδες.

Όπως συνήθως συμβαίνει στην Ελλάδα ασχολούμαι με τα πάντα από το Α ως το Ω (application architecture+design+programming, database architecture+design+programming, interface design+implementation, κτλ)

Περιβάλλον MSSQL, .NET, silverlight κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ φτιάχνω ένα πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας(η τουλάχιστον προσπαθώ). Το γράφω σε C# και στηρίζεται στο Microsoft XNA και κατ' επέκταση στο DirectX(για λόγους ταχύτητας με όποια θετικά και αρνητικά έχει αυτό) για το rendering των layer. Το blending των layer υλοποιείται μέσω Pixel Shaders όπως και μάσκες και διάφορα realtime effects. Επίσης έκατσα και έφτιαξα δικά μου controls ώστε να έχει την εμφάνιση που θέλω εγώ και όχι αυτή που έχουν τα controls των windows. Αν καταφέρω ποτέ να το ολοκληρώσω θα το postάρω εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xxmm Έχω ένα σορό από projects :

Ένα tool που θα παρακολουθεί επικοινωνία προγραμμάτων με το δίκτυο ,στην ουσία θα εμφανίζει όλες τις ανοιχτές ports και τα processes που τις άνοιξαν . Ο χρηστης θα διαλέγει ένα process και θα μπορεί να παρακολουθεί την επικοινωνία του ,επίσης θα μπορεί να επεξεργάζεται τα δεδομένα που στέλνει δέχεται και να ακυρώνει την επικοινωνία - για την επεξεργασία έφτιαξα ένα hex editor το οποιο θα μπει στο sniffer μου.

 

Το sniffer κάτι παρόμοιο με το ethereal με δυνατότητα επεξεργασίας και αποστολής πακέτων - είναι σχεδόν έτοιμο θέλει να ενσωματώσω το hex editor που και αυτό είναι έτοιμο .

 

Ένα σύστημα chat το οποιο είναι έτοιμο αλλα θέλω να ενσωματώσω λειτουργία επικοινωνίας μέσω webcam ανάμεσα σε πολλούς clients ταυτόχρονα για λόγο αυτόν βασικά έφτιαξα και τον ανιχνευτή κίνηση που σας έδειξα κάποια στιγμή ,λέω να κόβω κάποια κομμάτια από εικόνα και να στέλνω μονο τις αλλαγές - ακόμα είμαι στην θεωρία .

 

Ένα project για την σχολη μου - μια βλακεία για διαχείριση λογαριασμών μιας τράπεζας . Δεν το ξεκίνησα ακόμα αλλα βαριέμαι απίστευτα να το κάνω .

 

 

Μια lib - UDPServer που έχασα των πηγαίο κώδικα και τώρα πρέπει να το ξαναγράψω - το άρχισα σήμερα αύριο θα είναι έτοιμη μάλλον .

 

Όλα αυτά σε C++ .

 

 

 

Χάχα ολόκληρη έκθεση . :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το νέο site της Στρατιωτικής Σχολής Ευελπίδων, μιας και είμαι φαντάρος εκεί τι να κάνω τρελό χώσιμο αλλά δεν γίνεται και αλλιώς, θα το δείτε σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν project φτίαχνω ένα εορτολόγιο το οποίο έχει σαν επιπλέον λειτουργία αποστολή μηνυμάτων μέσω web2sms και e-mail. Τα εργαλεία που θα χρησιμοποιησω είναι τα εξής:

  • Για γλώσσα προγραμματισμού C++.
  • Για βάση δεδομένων mySQL και MySQL++ lib.
  • Για την αποστολή μηνυμάτων την SFML lib.
  • Και για το user interface Win32API.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Εγώ ασχολούμαι με Compact .Net Framework σε C# αυτό τον καιρό. Ετοιμάζω ένα πρόγραμμα παραγγελιών για καφέ, εστιατόρια, κλπ.. ( τελική εργασία μεταπτυχιακού)

 

Παράλληλα, πειραματίζομαι με osCommerce.

Αυτά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Εγώ ασχολούμαι με Compact .Net Framework σε C# αυτό τον καιρό. Ετοιμάζω ένα πρόγραμμα παραγγελιών για καφέ, εστιατόρια, κλπ.. ( τελική εργασία μεταπτυχιακού)

 

Παράλληλα, πειραματίζομαι με osCommerce.

Αυτά :)

Και εγώ φτιάχνω ένα τέτοιο αλλά όχι για μεταπτυχιακό. Περιττό να σου πω πόσο κοστίζει στην αγορά, ελπίζω να μην το φτιάχνεις δωρεάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ φτιάχνω ένα τέτοιο αλλά όχι για μεταπτυχιακό. Περιττό να σου πω πόσο κοστίζει στην αγορά, ελπίζω να μην το φτιάχνεις δωρεάν.

 

Δείτε ένα που έκανα εγώ.

 

http://www.e-paketo.gr

 

Κάντε log με demo & demo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@StavrosD

Το να το χρεώσω στο πανεπιστήμιο, νομίζω δεν γίνεται :)

Το πρόγραμμα δεν είναι λογικής client-server.

Κάθε pda έχει επάνω ένα xml με τα δεδομένα κ στέλνει εκτυπώσεις σε εκτυπωτή μέσω wifi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...