Προς το περιεχόμενο

Προσφορα Vodafone


ArisG88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Παιδιά κανενά νέο για αυτή τη βδομάδα? Συνεχίζει η προσφορά των 300e σε vodafone ή cosmote? Αν κανείς ξέρει ας απαντήσει.

 

Για vodafone μέχρι και σήμερα. Έτσι μου είπαν. Πριν 5 λεπτά γύρισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μεσημέρι πήγα πλαίσιο όπου και εκεί ισχύει η προσφορά της Βρόντα μέχρι σήμερα. Μου είπε λοιπόν η τύπισσα οτι πρέπει να κάνω νέα σύνδεση με πάγιο >30 Ευρώ. Μετά όμως απο την πάροδο τριών μηνών μπορώ να κάνω αλλαγή του προγράμματος σε κατάστημα της Βόντα π.χ. μπορώ να επιλέξω το πάγιο των 20 Ευρώ, δηλ. να γλυτώσω 90 Ευρώ για τον πρώτο χρόνο (30-20=10 Ευρώ Χ 9 μήνες=90 Ευρώ). Ενα ενα τα λένε οι π@@στηδες! Αυτό στα υπόψιν αυτών που έκαναν χρήση της προσφοράς.

Τελικά δεν πήρα τίποτα γιατί το nokia 5800 είχε εξαντληθεί και υπήρχε μόνο στο πλαίσιο του Ψυχικού (τρέχα γύρευε). Ποιός ξέρει, μπορεί να μου βγήκε και σε καλό (βλ. τις κριτικές για το 5800).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ένα πράγμα δεν κατάλαβα σε όλα αυτά

 

γιατί δεν έγινε καμία διαφήμιση; δεν το είπαν πουθενά;

 

γνωστός μου πήγε στο κατάστημα και ήταν χειρόγραφη η προσφορά;!

 

μπορείτε εσείς να εξηγήσετε γιατί τέτοια μυστικοπάθεια;

 

για να μην το μάθει ο ανταγωνισμός; είναι δυνατόν να μην το μάθει; δηλαδή περίμεναν να μην γραφτεί πουθενά;

 

ειλικρινά δεν το κατάλαβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

simossays ίσως γιατί δεν άντεχαν οικονομικά να το διαφημίσουν παντού όπως την προηγούμενη φορά. Ειδικά στη vodafone που το ξεκίνησε αυτή την φορά, από ότι μου είπαν, στοίχισε πάρα πολλά χρήματα η τωρινή ιστορία με τις επιδοτήσεις.

 

Αλλά όπως γράφεις και στο πόστ σου:

 

...δηλαδή περίμεναν να μην γραφτεί πουθενά;

 

Αυτό ακριβώς περίμεναν (edit: εννοώ να γραφτεί παντού). Μέσα σε μια μέρα είχε γίνει ήδη γνωστό. ;) Μέσω internet (forums, blogs, κτλ...) και από στόμα σε στόμα. Και το είδε και ο ανταγωνισμός και το ακολούθησε γιατί είδαν τις αιτήσεις φορητότητας να έρχονται με το τσουβάλι. Αρχικά η wind και στην συνέχεια η cosmote η οποία το διαφήμισε κιόλας (ίσως γιατί άντεξε οικονομικά να το κάνει ή επειδή έδωσαν το πράσινο φως πολύ αργά και δεν είχε άλλη επιλογή). Πάντως η vodafone είχε προβάδισμα 2-3 ημέρων καθώς ο κόσμος δεν το είδε στην τιβι, αλλά πήγαινε από εκεί και ρωτούσε λεπτομέρειες (και τσιμπούσαν άμεσα την φορητότητα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

simossays ίσως γιατί δεν άντεχαν οικονομικά να το διαφημίσουν παντού όπως την προηγούμενη φορά. Ειδικά στη vodafone που το ξεκίνησε αυτή την φορά, από ότι μου είπαν, στοίχισε πάρα πολλά χρήματα η τωρινή ιστορία με τις επιδοτήσεις.

 

βασικά δεν βγήκε ούτε καν από το τμήμα PR

 

αν έστελναν ένα δελτίο τύπου στα media, αυτό δεν θα είχε κόστος, άρα δεν είναι μόνο θέμα κόστους...

 

μια τέτοια μεγάλη προσφορά την επικοινωνείς, τουλάχιστον με τζαμπέ δελτίο τύπου, αλλά αυτοί νέκρα... περίεργο ε;

 

καλά αν πίστευαν (σε μια εταιρεία όπως η Vodafone που κυνηγάει νεανικό κοινό), ότι στην εποχή του ίντερνετ, των forum και των blog, ότι δεν θα έγραφε κανείς γι'αυτό, πραγματικά πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ... :rolleyes: κάποιος πρέπει να τους ενημερώσει για τη νέα εποχή :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά το ανάποδο είπα απλά δεν είχα σωστή διατύπωση στο ποστ μου, αν και το εξήγησα στην συνέχεια. Ότι περίμεναν να εξαπλωθεί μέσω των forums, blogs κτλ. χωρίς να χρειαστεί διαφήμιση. ;)

Απλά χωρίς σχετικό link στο site τους και διαφήμιση ανάγκασαν τον κόσμο να πηγαίνει από τα καταστήματά τους. Και τους τσίμπησαν πριν προλάβει ο ανταγωνισμός να αντιδράσει. ;)

Το ίδιο λέμε. :-)

 

Έκανα και edit το προηγούμενο ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καντε λιγο υπομονη,σε δυο τρεις μηνες βγαινουν πολλα smartphones,οποτε οι τιμες θα παρουν την κατιουσα και πιστευω οτι θα υπαρξουν πολλες προσφορες στο αμεσο μελλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σχέση με τα μοντέλα και τις εταιρίες κινητών η προσφορά, μην μπερδεύεσαι... με τις εταιρίες τηλεπικοινωνίας που σφάζονται έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...