Προς το περιεχόμενο

Skype App για iPhone


memtsas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μοοοοολις κατεβασα το Skype app για iPhone και iPod Touch. πολυ ωραια η εφαρμογη και απο ποιοτητα ηχου δεν εχανε πολυ. το μονο προβλημα που διαπιστωσα ειναι οτι τα Earphones με remote και mic που θελει για να δουλεψει το πραμα ειναι συμβατα με 2ης γενιας iPod Touch και iPhone μονο και οχι με 1st generation iPod Touch. βλακεια!!

 

υπαρχει κανενας τροπος software να ξεκλειδωσει κανεις το line-in που ουτος η αλλως υπαρχει στο 1st generation iPod Touch και ειναι κλειδωμενο????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ΄χει γυρίσει τ' άντερα η ιστορία με το Ipod touch 1g και το μικρόφωνο. Δεν μπορώ να βάλω το shazam, τώρα με το skype δουλειά δεν γίνεται... Κάτι έχει πάρει το μάτι μου για ένα macally ivoice iii αλλά είναι ολόκληρη γκουμούτσα.

 

Έχει κανείς άλλος να προτείνει τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ πως και δεν διαμαρτυρήθηκαν οι εταιρείες να διαγραφεί το Skype γιατί μπορείς να κάνεις δωρεάν τηλέφωνα, όπως έκαναν και με ένα πρόγραμμα που έστελνε free sms..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι εταιρείες δεν μπορούν να κάνουν και πολλά, ευτυχώς!

Στην αντίστοιχη περίπτωση της ΝΟΚΙΑ διαμαρτυρήθηκαν αλλά νομίζω δεν κατάφεραν απαγόρευση.

Anyway, τα πράγματα διαγράφονται ενδιαφέροντα γιατί στο μέλλον από ότι φαίνεται με ένα απλό data πακέτο το οποίο θα κάνει το πολύ 20 ευρώ θα τα κάνουμε όλα και με φλατ χρέωση!

Ίσως κάτι τέτοιο περάσει και στα σταθερά οπότε από 40 ευρώ για το κλασσικό 2play θα πέσουμε στα 20 ευρώ ή λιγότερο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εταιρίες διαμαρτυρήθηκαν ήδη (δηλαδή η AT&T) και πέτυχαν αυτό που ήθελαν.

Το πρόγραμμα έχει περιορισμό στα τηλεφωνήματα μόνο με σύνδεση wifi. Με σύνδεση 3G μόνο chat.

 

edit. Άρθρο που μόλις δημοσιεύτηκε στο 9to5mac αναφέρει ότι με fw 3.0 το skype δουλεύει και σε δίκτυο 3G :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και ανοιχτηκε ειδικο θεμα το ξαναγραφω

 

οσοι εχουν το κινητο τους jailbroken και αντιμετωπιζουν προβλημα με το skype ας ανοιξουν το cydia και να κανουν update το mobile substrate και θα διορθωθει!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εταιρίες διαμαρτυρήθηκαν ήδη (δηλαδή η AT&T) και πέτυχαν αυτό που ήθελαν.

Το πρόγραμμα έχει περιορισμό στα τηλεφωνήματα μόνο με σύνδεση wifi. Με σύνδεση 3G μόνο chat.

 

edit. Άρθρο που μόλις δημοσιεύτηκε στο 9to5mac αναφέρει ότι με fw 3.0 το skype δουλεύει και σε δίκτυο 3G :-)

 

Το δοκίμασα και σε καμία περίπτωση δε συγκρίνεται με το wifi που είναι απίστευτη. Είχε αρκετά κολλήματα.

 

Και μόλις το κλείδωσαν στη beta 2 του iPhone 3.0 :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκίμασα και σε καμία περίπτωση δε συγκρίνεται με το wifi που είναι απίστευτη. Είχε αρκετά κολλήματα.

 

Και μόλις το κλείδωσαν στη beta 2 του iPhone 3.0 :-)

 

και εγώ το δοκιμασα το μ εσημεράκι, αξιόλογο αλλα όχι τέλειο, μετά από 5 λεπτά ομιλίας κράσαρε.

Δοκίμασει κανεις με σύνδεση 3G να μας πει πόσα mb γράφει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ το δοκιμασα το μ εσημεράκι, αξιόλογο αλλα όχι τέλειο, μετά από 5 λεπτά ομιλίας κράσαρε.

Δοκίμασει κανεις με σύνδεση 3G να μας πει πόσα mb γράφει;

 

ας μας πει καποιος και χωρις 3g κατω απο gsm ποσα kb γραφει για ομιλια 1 λεπτου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...