Προς το περιεχόμενο

Ολυμπιακός


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τζινο καλα τα λες

αλλα θελουμε και δεξι μπακ

Ο Παντος δεν ειναι για σοβαρα ματς

Αριστερα κουτσοβολευομαστε με Ντομι Λεοναρντο εστω και Ζεβλα

Ενα σεντερμπακ νομιζω οτι βρισκεις σχετικα ευκολα και φτηνα

Επιθεση θελουμε 2 παικταραδες

Ο Ντιογκο δεν ειναι ακομα αυτος που πρεπει

Στη θεση του Τζολε δυσκολο να βρεις παικταρα επιπεδου Γκαλετι

Για το Μπελουτσι δεν ξερω αν φταιει το συστημα αλλα στα 80 απο τα 90 λεπτα ειναι χαμενος

Ο Ζαιρι ξερει μπαλλαρα αλλα ειναι κι αυτος προβληματικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 16,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Δεν θα μας φτάσετε ποτέ!

 

Είναι πολλοί οι λόγοι που κάνουν τον Ολυμπιακό να ξεχωρίζει από τους υπόλοιπους ελληνικούς συλλόγους. Φυσικά τα τρόπαια του και οι διακρίσεις του σε όλα τα αθλήματα, σε ομαδικό και ατομικό επίπεδο είναι ένας από τους λόγους. Ένας άλλος, όμως και πολύ σημαντικός είναι η σχέση που έχει αυτή η ομάδα με τον κόσμο της. Το καμάρι του Πειραιά και ολόκληρης της Ελλάδας βρέθηκε γι' ακόμα μία φορά στην κορυφή του ποδοσφαίρου. Μαζί με την ομάδα μας στην κορυφή είναι και ο κόσμος, ο οποίος συμπαραστέκεται με πράξεις και όχι με λόγια στους παίκτες. Οι επίσημες υποχρεώσεις στο Καραϊσκάκη ολοκληρώθηκαν και ο Ολυμπιακός είναι η πρώτη ομάδα σε εισιτήρια, αφού έκοψε 380.527 στα 15 εντός έδρας ματς. Πολύ πίσω έχει αφήσει τον πολυμετοχικό, την Κλάψα και τον ΜΠΑΟΚ, ενώ το φοβερό είναι ότι με την παρουσία του γέμισε κι άλλα γήπεδα της χώρας.

 

Τα πράγματα είναι απλά. Όταν κάποιοι έχουν χάσει τον δρόμο για το γήπεδο, εμείς δεν θέλουμε να φύγουμε από 'κει. Για τους περισσότερους γαύρους το Καραϊσκάκη είναι το δεύτερο σπίτι τους. Εκεί βρίσκουμε τους φίλους μας, πίνουμε τον καφέ μας, τις μπύρες μας και πανηγυρίζουμε για την αγαπημένη μας ομάδα. Αυτό είναι το σπίτι μας και το δείχνουν και οι αριθμοί. Ο πρωταθλητής Ελλάδας είναι η μοναδική ομάδα που το γήπεδο είναι σε κάθε ματς γεμάτο. Είναι το μόνο γήπεδο στο οποίο οι παίκτες αγωνίζονται μπροστά σε κόσμο και όχι σε άδεια καθίσματα.

 

Οι επίσημες υποχρεώσεις της ομάδας μας στο φαληρικό γήπεδο ολοκληρώθηκαν και ρίξαμε μία ματιά στα εισιτήρια που έκοψαν οι τέσσερις πρώτοι της βαθμολογίας. Φυσικά ήταν φανερό ότι είμαστε πρώτοι, αλλά θέλαμε να διαπιστώσουμε και την διαφορά. Έχουμε και λέμε λοιπόν. Σε 15 εντός έδρας ματς ο Ολυμπιακός έκοψε 380.527 εισιτήρια, δηλαδή ο μέσος όρος είναι 25.368. Πάμε πιο κάτω και στον δεύτερο ΜΠΑΟΚ. Του απομένει ακόμα ένα εντός έδρας παιχνίδι κόντρα στον Πανσερραϊκό, αλλά για να μας φτάσει θα πρέπει να παίξει τέσσερις φορές. Μέχρι τώρα έχει κόψει 233.949 εισιτήρια με μέσο όρο 16.711. Αυτοί μπορεί να έχουν και την δικαιολογία ότι από την πολύ Μαλαματίνα χάνουν την είσοδο.

 

Συνεχίζουμε με τον πολυμετοχικό και εδώ είναι τα ωραία. Θυμάστε όλοι το περασμένο καλοκαίρι που μας τρέλαναν γιατί ο κόσμος τους θα επιστρέψει στο γήπεδο. Ε, ναι λοιπόν περίπου 100.000 εισιτήρια λιγότερα από τον Ολυμπιακό έχετε κόψει. Έχουν ακόμα ένα εντός έδρας παιχνίδι με τον ΟΦΗ, αλλά δεν μας φτάνουν ποτέ. Ο ενωμένος πολυμετοχικός, λοιπόν, έχει κόψει 281.486 εισιτήρια με τον μέσο όρο στα 20.106. Μην ξεχνιόμαστε ότι το ΟΑΚΑ είναι και μεγαλύτερο σε χωρητικότητα από το Καραϊσκάκη και τα 60.000 απ' αυτά τα έχετε κόψει στο μεταξύ μας παιχνίδι. Πάμε και στην κακομοίρα την Κλάψα, η οποία ολοκλήρωσε τις εντός έδρας υποχρεώσεις της με 235.560 εισιτήρια και μέσο όρο 15.704.

 

Θέλετε κι άλλα; Μετρήσαμε, λοιπόν τα εισιτήρια που έκοψαν όλες οι ομάδες που υποδέχτηκαν τον Ολυμπιακό, αλλά και τους άλλους τρεις. Και εκεί πρώτοι είμαστε, αφού στα 14 εκτός έδρας παιχνίδια που έχουμε δώσει έχουν κόψει σύνολο οι αντίπαλοι 195.106 εισιτήρια. Στα εκτός του πολυμετοχικού έχουμε 148.770, της Κλάψας 155.750 και του ΜΠΑΟΚ 127.437.

 

Δηλαδή δεν φτάνει που γεμίζουμε το Καραϊσκάκη γεμίζουμε και τα δικά σας τα γήπεδα. Ρε μήπως να παίζει μόνος του ο Ολυμπιακός σε αυτό το πρωτάθλημα. Πρώτος παντού ο Θρύλος με τον κόσμο στο πλευρό του, ο οποίος είναι ο δωδέκατος παίκτης της ομάδας μας…

 

www.gavros.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συμφωνώ να γίνει ένα πρωτάθλημα να παίζει μόνος του ο Ολυμπιακός.

 

Μπας και στρώσει και το κανονικό πρωτάθλημα... ο νοών νοήτω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ συμφωνώ να γίνει ένα πρωτάθλημα να παίζει μόνος του ο Ολυμπιακός.

 

Μπας και στρώσει και το κανονικό πρωτάθλημα... ο νοών νοήτω...

 

Εγώ πάλι θα έλεγα να γίνουν και οι υπόλοιπες ομάδες λίγο ποιο ανταγωνιστικές μπας και δούμε λίγο μπαλα. Δεν λέει σε μια χώρα να υπάρχει μόνο μία ομάδα που την παλεύει. Καταντάει βαρετό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι θα έλεγα να γίνουν και οι υπόλοιπες ομάδες λίγο ποιο ανταγωνιστικές μπας και δούμε λίγο μπαλα. Δεν λέει σε μια χώρα να υπάρχει μόνο μία ομάδα που την παλεύει. Καταντάει βαρετό.

 

όντως πρέπει να γίνουν όλες οι ομάδες ανταγωνιστικές.

και το πόσο τραγικοί είμαστε φαίνετε στην ευρώπη που η αεκ αποκλείστικε απο την ομόνοια, ο γαύρος απο την ανόρθωση και την σεντ ετιεν, ο άρης απο κάτι κροάτες κοκ

μόνο ο Παναθηναϊκός πέρασε πρώτος στον όμιλο του τσ. λιγκ περνώντας και 2 προκριματικούς πιο πριν αλλα και πάλι η διαφορά ποιότητας με το βιλαμπάχο ήταν αξεπέραστη ακόμα και για την φανέλα και τον κόσμο που στην ουσία έδωσε τις προκρίσεις μέχρι εκεί :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, μπορεί να παίζει ο Ολυμπιακός στην Ελλάδα που είναι ανταγωνιστικός, και να παίζουμε οι υπόλοιπες ομάδες στην Ευρώπη, που είμαστε πιο ανταγωνιστικές (για κάποιους λόγους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χεχε, το ξέρω ότι υπερβάλλω, αλλά δεν μπορώ ν' ακούω και ότι ο Ολυμπιακός στην Ελλάδα είναι μια ταχύτητα πάνω και άλλες τέτοιες υπερβολάρες.

 

Στα πρωταθλήματα που υπάρχουν ομάδες που είναι "κάποιες ταχύτητες πάνω", αυτό είναι ολοφάνερο. Δεν κερδίζουν συνεχώς με ένα γκολ διαφορά και με το ζόρι. Αυτά είναι παιχνίδια που κρίνονται στο όριο και αν συνυπολογίσεις την κακή (προσοχή, δε λέω ευνοϊκή) διαιτησία που δεδομένα υπάρχει, τότε αυτές οι νίκες με διαφορά ενός τέρματος, αποκτούν ακόμα μικρότερη αξία.

 

Δε λέω ότι μέσα απ' αυτό θα μπορούσε να πάρει πρωτάθλημα ο οποιοσδήποτε και σίγουρα το παίρνει άξια φέτος ο Ολυμπιακός, αλλά για να βγει κάποιος να πει ότι καμία ομάδα δεν μπορεί να χτυπήσει τον Ολυμπιακό, θα πρέπει ο Ολυμπιακός να κερδίζει α-ν-ε-τ-α, κάτι που δε συμβαίνει.

 

Απλά δείτε τι έκτασης νίκες κάνουν οι ομάδες που έχουν διαφορά ταχύτητας σε Αγγλία, Ισπανία, Γαλλία, Γερμανία (αφήνω έξω την Ιταλία, γιατί κι αυτοί έχουν διαιτητικά προβλήματα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοίτα... ένα "κάτι" παραπάνω είναι κατ εμε... τώρα επίπεδο είναι αυτό, κλίκ είναι, σκαλοπάτι είναι... κάτι είναι πάντως.

Σίγουρα δεν παίζει την μπάλα της Μπαρτσας ούτε το λες ελκυστικό αλλά ξεχωρίζει στην σούμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το παρόν αρχίστε τα βουντού και τα ευχέλαια για τον τελικό κυπέλου μπας και δεν παίξουν καλά οι Γκελέτι και ΣΙΑ και δεν πάρουμε το νταμπλ και φέτος. Mία πιο αποτελεσματική λύση βέβαια είναι να αλλάξετε ομάδα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε καλο δρομο ειμαστε, ακουγεται οτι δεν θα ανανεωσει ο πατσα, οτι σταματαει ο αντζας και μαλλον φευγει και ο ντομι. Απο αυτους μονο ο αντζας αξιζει, αλλα και αυτος παει 33 και αφου δεν θελει αλλο δεν μας χαλαει.

 

Ολα αυτα ειναι ακρως θετικα ΑΝ βεβαια βρεθουν αξιολογοι αντικαταστατες. Για τον τζερεμι ματιε (μαθιου τον ξερω εγω) απο την τουλουζ που λενε, μακαρι να ερθει. Κλισε και ασοβαρο το ξερω (αν και ομαδα της πρεμιερ πληρωνει την Sprots interactive για acces sto data της), αλλα συμφωνα με το fm ειναι ΚΟΡΥΦΗ, ακομα και ο μισος παιχτης να ειναι απο οτι δειχνει ειναι αρκετος. Εμενα ειναι το αριστερο μπακ μου εδω και 5 σεζον :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτος και καλύτερος ο Ολυμπιακός κέρδισε και το Μαρούσι (80-70) στο ΣΕΦ, πέτυχε το ιστορικό ρεκόρ στην Α1 με 25 νίκες και μόλις μια ήττα στο πρωτάθλημα! Με το απόλυτο πλεονέκτημα στην έδρας τους, οι παίκτες του Παναγιώτη Γιαννάκη είναι πανέτοιμοι για τα πλέι-οφ αλλά και για την κατάκτηση του πρωταθλήματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν Χρόνια πολλά σε όλους.

Χριστός ανέστη.

 

Εναν προπονητή έχουμε βρει που τον αποδεχόμαστε όλοι και θα μας βγει το λάδι μέχρι να υπογράψει!!! Οι άλλοι βγαίνουν τρίτοι και ούτε λογος για τον Χικ τεν κατε και εμείς πάμε να βγάλουμε τα μάτια μας μόνοι μας!!!

Ελεος πια. Δωσε του προπονητή οτι θέλει να τελειώνουμε

 

 

Εγώ δεν τον πάω τον Παλαβέρδε πάντως.

Έχω την εντύπωση ότι παίρνει ένα κάρο λεφτά χωρίς λόγο και δεν έχει κάνει τίποτα περισσότερο σε σχέση με τον Τάκη.

Μούφα οι παίχτες που έφερε (και με πολλά λεφτά για να πάρει κι αυτός τη μίζα του), δεν μελετά καθόλου τους αντιπάλους με αποτέλεσμα χάλια στα εκτός έδρας στην Ελλάδα, και χειρότερα στην Ευρώπη όπου δεν ξεπεράσαμε τη μετριότητα.

Δεν κράτησε την ομάδα σε καλό αγωνιστικό επίπεδο μετά τα Χριστούγεννα με αποτέλεσμα το φιάσκο με τη Σεντ Ετιέν...

 

Αν δεν ήταν όλοι οι άλλοι τόσο χάλια σίγουρα θα είχαμε πρόβλημα..

 

Εγώ συμφωνώ να γίνει ένα πρωτάθλημα να παίζει μόνος του ο Ολυμπιακός.

 

Μπας και στρώσει και το κανονικό πρωτάθλημα... ο νοών νοήτω...

 

Και τι θα κερδίσεις ρε manuel? Αν φύγει και ο μονόφθαλμος από το βασίλειο των τυφλών θα κουτουλάτε όλοι ο ένας με τον άλλον.

 

Είσαι ευχαριστημένος από το θέαμα της ομάδας σου φέτος?

Από τον Άρη? Τον ΠΑΟΚ ? Την ΑΕΚ ? Τον ΠΑΟ ?

 

Πλάκα κάνουμε? Έχω όρεξη εγώ ως γαύρος να πληρώνω διαρκείας και να βλέπω προπονήσεις από το Δεκέμβριο και μετά, επειδή όλοι είναι για τα μπάζα?

 

Η ομάδα μου φταίει για αυτό?

Από τις πιο καλές ομάδες που είδα στο Καραϊσκάκη ήταν ο Εργοτέλης φέτος, και κάπως ο Πανιώνιος. Αυτό τα λέει όλα.

 

Και τους πιτσιρικάδες που έβαλε την προηγούμενη αγωνιστική με τη Λάρισα.

Αλλά και πάλι, προπονήσεις βλέπω και στου Ρέντη αν θέλω, χωρίς να έχω δώσει και 6 κατοστάρικα για διαρκείας.

 

Στα πρωταθλήματα που υπάρχουν ομάδες που είναι "κάποιες ταχύτητες πάνω", αυτό είναι ολοφάνερο. Δεν κερδίζουν συνεχώς με ένα γκολ διαφορά και με το ζόρι. Αυτά είναι παιχνίδια που κρίνονται στο όριο και αν συνυπολογίσεις την κακή (προσοχή, δε λέω ευνοϊκή) διαιτησία που δεδομένα υπάρχει, τότε αυτές οι νίκες με διαφορά ενός τέρματος, αποκτούν ακόμα μικρότερη αξία.

 

Δε λέω ότι μέσα απ' αυτό θα μπορούσε να πάρει πρωτάθλημα ο οποιοσδήποτε και σίγουρα το παίρνει άξια φέτος ο Ολυμπιακός, αλλά για να βγει κάποιος να πει ότι καμία ομάδα δεν μπορεί να χτυπήσει τον Ολυμπιακό, θα πρέπει ο Ολυμπιακός να κερδίζει α-ν-ε-τ-α, κάτι που δε συμβαίνει.

 

Απλά δείτε τι έκτασης νίκες κάνουν οι ομάδες που έχουν διαφορά ταχύτητας σε Αγγλία, Ισπανία, Γαλλία, Γερμανία (αφήνω έξω την Ιταλία, γιατί κι αυτοί έχουν διαιτητικά προβλήματα).

 

Όταν από τον Οκτώβριο είσαι +9 και στην πράξη , έχει τελειώσει το πρωτάθλημα τι περίμενες να γίνει ?

Φέτος είδα το λιγότερο ανταγωνιστικό πρωτάθλημα που έχω δει ποτέ.

Παίξαμε πολύ ωραία μπάλα μέχρι το Νοέμβρη και μετά τελειώσανε όλα.

 

Αυτό δεν δικαιολογεί όμως το κακό θέαμα από όλες τις ομάδες. Και δεν φταίει ο Ολυμπιακός για αυτό.

Δεν πηγαίνανε όλοι για πρωτάθλημα, αλλά τα χάλια ήταν μαύρα για τις περισσότερες ομάδες.

 

Όσο για τη διαιτησία, προηγμένες χώρες είναι αυτές που δεν ασχολούνται με αυτήν, και που απαγορεύουν δηλώσεις παραγόντων και παιχτών σχετικά με αυτήν.

Και δεν έχουν εκπομπές 2 ωρών με αμφισβητούμενες φάσεις επειδή δεν έχουν τί άλλο να δείξουν...

 

Τέρμα κι ο Γκαγκάτσης , να δούμε τι άλλη πιπίλα θα βρεθεί του χρόνου...

 

Θα φταίνε τίποτα εξωγήινοι που θα είναι τσιράκια του Κόκκαλη.

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 19:23 ----------

 

Πρώτος και καλύτερος ο Ολυμπιακός κέρδισε και το Μαρούσι (80-70) στο ΣΕΦ, πέτυχε το ιστορικό ρεκόρ στην Α1 με 25 νίκες και μόλις μια ήττα στο πρωτάθλημα! Με το απόλυτο πλεονέκτημα στην έδρας τους, οι παίκτες του Παναγιώτη Γιαννάκη είναι πανέτοιμοι για τα πλέι-οφ αλλά και για την κατάκτηση του πρωταθλήματος

 

Το ρεκόρ αφορά την οργάνωση του πρωταθλήματος όπως είναι τώρα (με playoffs - playout κλπ.).

Και η αξία του είναι ΜΗΔΕΝΙΚΗ..

Όταν το πρωτάθλημα παίζεται μεταξύ δύο, και έχεις μια ήττα από τον άλλο διεκδικητή , σίγουρα δεν είναι για να κοκορεύεσαι.

 

Στο τέλος ξυρίζουν τον γαμπρό.

Και μπορεί φέτος να ήμασταν ένα σκαλί πιο πάνω από πέρσυ, και να κερδίσαμε παιχνίδια που άλλες χρονιές χάναμε, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πήραμε και την κούπα.

 

Αν ισχύσει και φέτος ο νόμος της έδρας, τότε θα το πάρουμε, αλλά αυτό δεν είναι σίγουρο, ούτε οι αδελφοί Γκόλουμ έχασαν ξαφνικά τα κουμάντα στο μπάσκετ...

Άσε που νομίζω ότι ο βάζελλος είναι ακόμα καλύτερος από εμάς, συνολικά σαν ομάδα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν από τον Οκτώβριο είσαι +9 και στην πράξη , έχει τελειώσει το πρωτάθλημα τι περίμενες να γίνει ?

 

Το λογικό.

 

Δηλαδή από τη στιγμή που μια ομάδα είναι μια ταχύτητα πάνω από τις άλλες και δεν έχει άγχος για το αποτέλεσμα, να ρίχνει 3άρες και 4άρες, όπως κάνουν οι ομάδες που είναι μια ταχύτητα πάνω από τις άλλες. Εκτός αν δεν είναι.

 

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος από την ομάδα μου, τα πήγε πολύ καλά φέτος, συνδύασε και θέαμα και αποτελέσματα και γενικά μ' αρέσει το ότι κάθε χρόνο βλέπω ανοδική πορεία σε όλα τα επίπεδα. Τα λέω και στο τόπικ Καφενείο των φιλάθλων. Το μόνο που μπορώ ν' απαιτήσω από την ομάδα μου, είναι να κάνει λογικά θετικά βήματα. Και αυτό συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...