Προς το περιεχόμενο

ΠΑΟΚ


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλα τωρα διακρινω μια κουραση στην ομαδα, πρεπει και ο μουσλι να παρει μπρος να εχει τα πανω του για τα playoff...

 

 

btw ο γκαρσια θα παιξει αυριο ετσι;

 

Ο Musli κάηκε το παλικάρι. Απο τα πολλά ουισκάκια στη Ν. Κρήνη και τις γκόμενες σέρνεται :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

O Garcia παίζει αύριο ναι, και διάβασα πως θα ξεκινήσει Αναστασάκο, και πολύ καλά θα κάνει κατά την γνώμη μου. Το παλικάρι έπαιξε 6-7 αγώνες και έβαλε γκολ που δώσαν βαθμούς (Αστέρα εντός, Πανσερραϊκό έξω, Εργοτέλη εντός...) Για μένα παρά τα χρόνια του είναι ποιοτικός ποδοσφαιριστής !

 

Για τα playoff, θα είχαν σημασία αν ήταν όπως στην Σκοτία και την Ολλανδία. Δηλαδή να συμμετέχει και ο πρώτος της βαθμολογίας, και οι βαθμοί που θα πάρουν απ'τα playoff, απλά να προστίθενται στην βαθμολογία της κανονικής διάρκειας..!

 

Ο Ζlatan, δεν κάηκε καθόλου, μετά το σακάτεμα από την Λάρισα δεν έχει βρει τον ρυθμό του. Από του χρόνου θα τον ξαναδούμε όπως πρώτα (αν μείνει)... Και γι'αυτό που ειπώθηκε, για γκόμενες στην Κρήνη κι έτσι, μια φορά μόνο έχει έρθει στο Alila με την γυναίκα του και την κόρη του..! Ήμουν παρών και βγήκαμε και φωτογραφία (την οποία πήρε μαζί του το φορμάτ....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Musli κάηκε το παλικάρι. Απο τα πολλά ουισκάκια στη Ν. Κρήνη και τις γκόμενες σέρνεται :-D

 

Kι εγω που νομιζα οτι εφταιγαν το βαρυ προγραμμα και ο τραυματισμος.:-D

 

Πιστευω ειναι και ψυχολογικο το θεμα. Μ' ενα γκολακι θα παρει τα πανω του, γι' αυτο καλα κανει ο Σαντος και τον βαζει. Εκτος απ' αυτο, και μονο που ειναι εκει να κυνηγησει και να σπασει τη μπαλα κανει καλυτερη την ομαδα κι ας μη σκοραρει.;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΤ1 θα μας δειξει. Μαλλον με Αναστασακο θα παμε επιθεση μιας και ο Μουσλι εκτος απο τιμωρια τραυματιστηκε στην προπονηση. επισης απουσιαζουν Αραμπαντζης , Κοντρερας, Μ. Αντωνιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στον τελικό κυπέλλου πάει η ΑΕΚ και ο ΟΣΦΠ, τότε μένουν και οι 2 θέσεις UEFA για τα playoff, ε; Άρα θα πάει ο πρώτος προκριματικά ch.l. και οι 2 επόμενοι UEFA, και η Λάρισα intertoto...

 

Απ' όσο θυμάμαι, καταργήθηκε σε κάποια φάση το intertoto.

 

Still, θεωρείς πως η Λάρισα θα βγει δεδομένα τελευταία; Εγώ δεν το νομίζω να σου πω την αλήθεια. Είχε εξαιρετική πορεία φέτος. Με τις προσθήκες Metin και Γιαννακόπουλου μάλιστα, ανέβηκε ακόμα περισσότερο και έχει και μεγάλο βάθος πάγκου, πχ στις ίδιες θέσεις με Γιαννακό και Metin έχει Parra, Guela, Ilic, ενδεκαδάτους παίχτες δηλαδή, αλλά και Κυριάκο. Μόνη αδυναμία της ομάδας είναι η άμυνα, αλλά ο Νταμπίζας συνήθως σκυλιάζει στα δύσκολα. Ο ΠΑΟΚ αντίθετα, αν δεν παίζει ο Γκαρσία έχει μεγάλο πρόβλημα στο κέντρο (παιχταράς ο μπαγάσας, το συμμαζεύει πάντα) και δεν έχει σε καμία περίπτωση αντίστοιχο βάθος στον πάγκο του. Αν λείψουν παίχτες κλειδιά (Μουσλίμοβιτς), δεν υπάρχουν αντικαταστάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' όσο θυμάμαι, καταργήθηκε σε κάποια φάση το intertoto.

 

Still, θεωρείς πως η Λάρισα θα βγει δεδομένα τελευταία; Εγώ δεν το νομίζω να σου πω την αλήθεια. Είχε εξαιρετική πορεία φέτος. Με τις προσθήκες Metin και Γιαννακόπουλου μάλιστα, ανέβηκε ακόμα περισσότερο και έχει και μεγάλο βάθος πάγκου, πχ στις ίδιες θέσεις με Γιαννακό και Metin έχει Parra, Guela, Ilic, ενδεκαδάτους παίχτες δηλαδή, αλλά και Κυριάκο. Μόνη αδυναμία της ομάδας είναι η άμυνα, αλλά ο Νταμπίζας συνήθως σκυλιάζει στα δύσκολα. Ο ΠΑΟΚ αντίθετα, αν δεν παίζει ο Γκαρσία έχει μεγάλο πρόβλημα στο κέντρο (παιχταράς ο μπαγάσας, το συμμαζεύει πάντα) και δεν έχει σε καμία περίπτωση αντίστοιχο βάθος στον πάγκο του. Αν λείψουν παίχτες κλειδιά (Μουσλίμοβιτς), δεν υπάρχουν αντικαταστάτες.

 

Guela και Ilic δεν έχουν προσφέρει τίποτα φέτος. Metin, ντάξει, ποιότητα. Σε μας για κέντρο: εκτός από Garcia, υπάρχουν οι Veron, Sorlin, Mπαλάφας, Ηλιάδης, Ιvic. Με εξαίρεση τον Ηλιάδη, όλοι οι άλλοι είναι αξιοπρεπέστατοι. Επίθεση, πέρα από Muslimovic, υπάρχουν Bakayoko, Αναστασάκος, Αθανασιάδης. Έχουν σκοράρει και οι 4 φέτος μια και ο Zlatan απουσιάζει σχετικά συχνά. Δεν πιστεύω πως δεν έχουμε βάθος. Η Λάρισα δεν νομίζω πως έχει πολλές ελπίδες δεδομένου ότι με τα τωρινά δεδομένα θα ξεκινήσει 2 βαθμούς κάτω από τον 3ο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοκληρώθηκε η προετοιμασία της ομάδας για τον εκτός έδρας αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής της Superlieague. Από την αποστολή αποκλείστηκε ο Zlatan Muslimovic, ο οποίος υποβλήθηκε σε μαγνητική τομογραφία, που έδειξε ότι υποφέρει από θλάση α’ βαθμού στους προσαγωγούς.

 

Ο Fernando Santos μετά το τέλος της προπόνησης ανακοίνωσε την αποστολή, την οποία απαρτίζουν οι εξής 19 ποδοσφαιριστές.

 

Χαλκιάς, Γλύκος, Αναστασάκος, Ηλιάδης, Κωνσταντινίδης, Λάκης, Μαλεζάς, Μπαλάφας, Χούτος, Bakayoko, Bizera, Conceicao, Garcia, Ivic, Lino, Sorlin, Sznaucner, Veron, Vieirinha.

 

paokfc.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...