Προς το περιεχόμενο

τι θα γινει με αυτην την αλλεργια?


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο φαρμακειο παλι, physiomer normal... μου ξεστουμπωνει το 2κιλο της μυξας καθε πρωι (αν ειμαι κρυομενος η κατι) για πλακα... τσουζει λιγο γιατι ειναι αλατονερο αλλα κανει δουλεια! Καπου στα 8€ η τιμη του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ξερω ρε συ τις αλλεργιες μου απλα ειπα να ρωτησω μηπως δεν ειναι νορμαλ να βγαινει αιμα, ωστε να λεγα του αλλεργιολογου να μου γραφε κανα χαπι Instead...

 

Αν δεις και συνεχίζεται του λες να σου γράψει άλλο, μπορεί να σε πειράζει το συγκεκριμένο ( μου έχει τύχει εμένα με άλλο σπρέυ ).

 

Βtw μπήκα και στο club αυτών με αλλεργικό άσθμα, τι μαστούρα είναι αυτή με τα χάπια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις και συνεχίζεται του λες να σου γράψει άλλο, μπορεί να σε πειράζει το συγκεκριμένο ( μου έχει τύχει εμένα με άλλο σπρέυ ).

 

Βtw μπήκα και στο club αυτών με αλλεργικό άσθμα, τι μαστούρα είναι αυτή με τα χάπια...

Τους πρωτους μηνες μετα ο οργανισμος σου θα τα μαθει και δεν θα εχει την ιδια παρενεργεια...ποια περνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος με απαλλάξει απο την !@#%#@% υγμορίτιδα του χαρίζω το σπίτι μου! Δεν την παλευω αλλο! :-(

 

Εχω πάρει οτι αντιβίωση υπάρχει , εχω καταντήσει πρεζάκι απο τα σπρει (τα οποια σταμάτησα λόγω φαρμακευτικής ρινήτιδας) , αλλα καθε λίγο επιστρέφει και δεν μπορώ να κάνω τίποτα!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντισταμινικα παιρνεις;

 

σημερα εφοδιαστικα με φυσιολογικο ορο για την μυτη, δευτερο μπουκαλακι σπρει και τεχνητα δακρυα για την φαγουρα στα ματια. επισης με βοηθαει πολυ να πλενω τακτικα το προσωπο μου μεσα στην μερα πχ καθε 3-4 ωρες. Το καλο ξεσκονισμα και σφουγγαρισμα στο σπιτι βοηθαει επισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιρνω (xozal) αλλα οτι εχω δοκιμασει απο αντισταμινικα , σπρει , ορους , αλατονερο κλπ είναι παροδικό... μετα απο λιγο ξανα τα ιδια!

Φαγουρα (ευτυχως) δεν εχω, μονο τραγικο μπουκωμα , πονοκεφαλους και χαλια υπνο λογω μπουκωματος!

 

Θα δοκιμάσω και καλιέργεια και ο θεος βοηθός...αν δεν πετύχει και αυτό θα σπάσω τη μυτη μου μηπως και στρωσει ετσι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιρνω (xozal) αλλα οτι εχω δοκιμασει απο αντισταμινικα , σπρει , ορους , αλατονερο κλπ είναι παροδικό... μετα απο λιγο ξανα τα ιδια!

Φαγουρα (ευτυχως) δεν εχω, μονο τραγικο μπουκωμα , πονοκεφαλους και χαλια υπνο λογω μπουκωματος!

 

Θα δοκιμάσω και καλιέργεια και ο θεος βοηθός...αν δεν πετύχει και αυτό θα σπάσω τη μυτη μου μηπως και στρωσει ετσι :P

 

κοιτα τα αντισταμινικα για να κανουν δουλεια πρεπει να τα παιρνεις συνεχεια. την ανοιξη σου εμφανιζεται η ιγμοριτιδα η την εχεις ολο τον χρονο; εγω καθε χρονο ειμαι επι 3 μηνες με αντισταμινικα για να την παλεψω. φετος κοιμαμαι με το σπρει για την μυτη διπλα μου γτ ξυπναω την νυχτα απο την ασφυξια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως είναι ολο το χρόνο.. ηρεμω για μισο μηνα περιπου και ξανα μπουκωμα για αρκετες μερες και ξανα τα ιδια μετα απο λιγο! Απελπιστικη κατασταση :P

 

Παλια οταν ημουν μικρος επαιρνα zirtek (τα εχω ξεχασει αυτα!) και ψιλοκανανε δουλεια αλλα λεω να παω για καλλιεργεια μηπως και μου φυγει μια και καλη!

 

Παντως ειναι πολυ απαλευτη φαση! ολη μερα σα ζομπιε εισαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως είναι ολο το χρόνο.. ηρεμω για μισο μηνα περιπου και ξανα μπουκωμα για αρκετες μερες και ξανα τα ιδια μετα απο λιγο! Απελπιστικη κατασταση :P

 

Παλια οταν ημουν μικρος επαιρνα zirtek (τα εχω ξεχασει αυτα!) και ψιλοκανανε δουλεια αλλα λεω να παω για καλλιεργεια μηπως και μου φυγει μια και καλη!

 

Παντως ειναι πολυ απαλευτη φαση! ολη μερα σα ζομπιε εισαι

 

οντως χαλι. σε νιωθω, θελω να χωσω τρομπα στην μυτη μου να τα ρουφηξει ολα απο μεσα. καλα θα κανεις να πας για καλλιεργεια μπας και βρεθει λυση. το να παιρνεις φαρμακα χωρις να ξερεις τι πολεμας δεν ειναι οτι καλυτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εύα, που να ήσουν Ελλάδα να δεις τι ωραία βλάστηση έχει τέτοια εποχή

 

ασε ασε παλι καλα που εδω βρεχει καπου καπου και καθαριζει η ατμοσφαιρα αλλιως δεν θα την παλευα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος με απαλλάξει απο την !@#%#@% υγμορίτιδα του χαρίζω το σπίτι μου! Δεν την παλευω αλλο! :-(

 

Εχω πάρει οτι αντιβίωση υπάρχει , εχω καταντήσει πρεζάκι απο τα σπρει (τα οποια σταμάτησα λόγω φαρμακευτικής ρινήτιδας) , αλλα καθε λίγο επιστρέφει και δεν μπορώ να κάνω τίποτα!

 Οταν ζουσα στην Ροδο ειχα ιγμοριτιδα λογω υγρασιας και το προβλημα εφτανε και στο μετωπο...μετωπιαιος κολπιτις κατι τετοιο(μονο η παρακεντηση κανει δουλεια γιατι η αντιβιωση δεν μπορει να φτασει στα σημεια αυτα) αλλα αυτο τι σχεση εχει με την αλλεργια??Μηπως δεν καταλαβα καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως είναι ολο το χρόνο.. ηρεμω για μισο μηνα περιπου και ξανα μπουκωμα για αρκετες μερες και ξανα τα ιδια μετα απο λιγο! Απελπιστικη κατασταση :P

 

Παλια οταν ημουν μικρος επαιρνα zirtek (τα εχω ξεχασει αυτα!) και ψιλοκανανε δουλεια αλλα λεω να παω για καλλιεργεια μηπως και μου φυγει μια και καλη!

 

Παντως ειναι πολυ απαλευτη φαση! ολη μερα σα ζομπιε εισαι

Aκριβως τα ιδια αδελφε ολο το χρονο μπουκωμα , με  αντισταμινικα και  ροναλ κυκλοφορω σαν τον πρεζακια :blink:  ....Αυτη η Καλλιεργεια τι ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...