Προς το περιεχόμενο

Nvidia Drivers


john2gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ δουλεύουν όλα κανονικά, πουθενά δεν τρώω crash σε παιχνίδι. Μόνο ο Chrome όταν έπαιζε ΥΤ κολλούσε κάποιες φορές με προηγούμενες εκδόσεις αλλά σ' αυτό ίσως να φταίει και ο Chrome.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δουλεύουν όλα κανονικά, πουθενά δεν τρώω crash σε παιχνίδι. Μόνο ο Chrome όταν έπαιζε ΥΤ κολλούσε κάποιες φορές με προηγούμενες εκδόσεις αλλά σ' αυτό ίσως να φταίει και ο Chrome.

Οταν λες κολλούσε; Εγώ μόνο το γνωστό bug που καμιά φορά κάνει αυτό το black screen flashing για ένα δευτερόλεπτο, άλλα κολλήματα δεν είχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ σε νέους drivers είχα τυχαία driver crashes ακόμα και σε desktop, και με τις 470, και την 780 και την Titan. Με τους 355 δεν έχω, αλλά αν έχω hardware acceleration στον chrome κατα καιρούς γίνεται της Πόπης απο flickering, ειδικά στα video στο Facebook.

 

Go figure.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ManuelG λέει πως οι οδηγοί πλέον είναι αυτόματα σε MSI mode, αλλά εγώ βλέπω ότι δεν είναι, γιατί μετά την εγκατάσταση στο MSI_util δεν είναι τσεκαρισμένη η VGA. Βέβαια το NV CP λέει IRQ: Not Used. Στο device manager όμως δεν έχει αρνητικό αριθμό στο IRQ by default.

 

http://forums.guru3d.com/showpost.php?p=5408555&postcount=180

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από αρκετές δοκιμές πριν & μετά την εγκατάσταση των 378.78, συμπέρανα πως στο The Division με τους τελευταίους drivers (συγκεκριμένα με την 1070) σε DX12 υπάρχει αύξηση γύρω στα 10 fps με όλα τα φίλτρα της nvidia πάνω σε ultra φυσικά. Με dx 11 δίνει 2-3 fps πάνω. Απ'την άλλη, παρά την αισθητή αύξηση των fps, η αίσθηση του παιχνιδιού με dx12 δεν είναι σε καμία περίπτωση ικανοποιητική, κάνοντας απειροελάχιστου χρόνου πλην όμως υπαρκτά μικροκωλύματα. Συνεπώς, παρέμεινε η dx11 σε λειτουργία και το gameplay είναι πολύ καλύτερο. Βέβαια το division δεν είναι θεωρώ και το αρτιότερο δείγμα, κατά καιρούς έχει αρκετά ζητήματα. Στο bf1 π.χ., το gameplay είναι ικανοποιητικό με την dx12, δεν υπάρχουν κωλύματα, αλλά και πάλι με την dx11 είναι καλύτερο. Ίσως χρειάζεται ακόμη βελτίωση η σχέση της nvidia με την 12, τί να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασικά όπως πάντα και σε κάθε game . Dx12 στην αρχή έχει προβλήματα .... εγώ κατάλαβα τελικά ότι δεν ήταν οι drivers που μ κρασαν συνέχεια games .. division / paragon ... αλλά το oc στον 6700κ ... κουλό για εμένα μεν ... έπρεπε να freezaro όχι να crasharei το παιχνίδι ... Τεσπα. Και εγώ με τους τελευταίους drivers με την 1080 σε direct x 12 έχω + 10 fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λιγο ασχετο αλλα μιας και το παρακολουθειτε το θεμα με τους drivers αρκετα εχετε ακουσει τιποτα για το "perform scaling on display"?? Το ζητάνε καποιοι πισω αλλα οπως βλεπω η nvidia κανει πως δεν ακουει, εχει αναφερθει τιποτα ως μελλοντικό feature η θα κολλήσουμε για παντα με το gpu scaling?? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω άλλο θέμα που δεν μπορώ να λύσω ... και μετά από φορματ ..... και πάντα βάζω drivers με ddu ... πάω να παιξω πχ ένα game . Και κολλάει στα 20-25 fps δεν πάει Παραπάνω .... με τίποτα είναι σταθερά εκεί 20-25 μετά κάνω ένα rr . Φτιάχνει .. πάνε Ξερωγω πχ 80-100 .. δεν μπορώ να βρω τον λόγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω άλλο θέμα που δεν μπορώ να λύσω ... και μετά από φορματ ..... και πάντα βάζω drivers με ddu ... πάω να παιξω πχ ένα game . Και κολλάει στα 20-25 fps δεν πάει Παραπάνω .... με τίποτα είναι σταθερά εκεί 20-25 μετά κάνω ένα rr . Φτιάχνει .. πάνε Ξερωγω πχ 80-100 .. δεν μπορώ να βρω τον λόγο

Μήπως πείραξες τίποτα στο bios τελευταία ή κάτι στις ρυθμισεις του driver ; ( το λέω επειδή είπες ότι έκανες και φορματ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...