Προς το περιεχόμενο

Samsung B650 LCD TV Πόλεμος τιμών!


kingofgreece

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι άσχετο: Δεν έχω ξαναδεί εταιρία με τέτοιο after sale service σαν την Samsung. Μου πήραν πίσω τηλεόραση 2ετίας μια εβδομάδα πριν λήξει η εγγύηση χωρίς πολλά-πολλά και μου δώσαν άλλη, ΑΝΩΤΕΡΟ μοντέλο με ένα χρόνο επιπλέον εγγύηση (το οποίο μοντέλο απλά φυσάει)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

909.00 για λίγα κομμάτια στο e-shop ....

και με 12 άτοκες !

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.156583&sid=1

 

Δεν ξερω αν είναι παραεισαγωγη ή έχει εγγύηση επίσημης αντιπροσωπείας όποιος ενδιαφέρεται ας το ρωτήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις αν μπορει να μπει σε βραχιονα για τοποθετηση σε τοιχο?

 

 

Στο επισημο site λεει: Επιτοίχια στήριξη Ναι (32-40" : 200 x 200)

αλλα απο φωτογραφιες που εχω δει δεν υπαρχουν τρυπες για βιδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω εδω και μια εβδομαδα, απο τις καλυτερες τηλεορασεις που εχουν βγει. Δειτε και σε αντιστοιχα φορουμ. την αγορασα 779 ευρω απο πλαισιο. Αν μειωθει και λιγο ακομη η τιμη της θα ειναι οτι πρεπει. Μην ακουτε διαφορα η τηλεοραση πρεπει να εχει κατα σειρα

α. καλο επεξεργαστη εικονας (το βασικοτερο)

Β. να ειναι 100Hz

γ. να ειναι full HD (ελεος με τις hd ready, σε λιγους μηνες δεν θα βγαινουν πλεον)

δ. δωστε κατι παραπάνω (200 ευρω περιπου) και παρτε μια τηλεοραση που να σας ικανοποιει, γιατι μετα ανακαλυπτεται τη βλακεια που κανατε (δεν εχει καλο χρωμα, δεν μπορω να δω αγωνες κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εχω εδω και μια εβδομαδα, απο τις καλυτερες τηλεορασεις που εχουν βγει. Δειτε και σε αντιστοιχα φορουμ. την αγορασα 779 ευρω απο πλαισιο. Αν μειωθει και λιγο ακομη η τιμη της θα ειναι οτι πρεπει. Μην ακουτε διαφορα η τηλεοραση πρεπει να εχει κατα σειρα

α. καλο επεξεργαστη εικονας (το βασικοτερο)

Β. να ειναι 100Hz

γ. να ειναι full HD (ελεος με τις hd ready, σε λιγους μηνες δεν θα βγαινουν πλεον)

δ. δωστε κατι παραπάνω (200 ευρω περιπου) και παρτε μια τηλεοραση που να σας ικανοποιει, γιατι μετα ανακαλυπτεται τη βλακεια που κανατε (δεν εχει καλο χρωμα, δεν μπορω να δω αγωνες κτλ).

 

Επιστημονικη αναλυση - τοποθετηση. Εγω προσφατα απεκτησα μια Sony 52V5500K, η οποια ΔΕΝ ειναι 100Ηz. Μετα το post του thanasaras, σκεπτομαι να την πεταξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Offtopic

για εμένα τα 100 και τα 200 hz στις lcd είναι από τα πιο παραμορφωτικά και άχρηστα φίλτρα που έχουν δει ποτέ οι τηλεοράσεις, διπλασιάζουν τα frames για να κάθεται η εικόνα πιο καλά στο μάτι αλλά δημιουργούν πάρα πολύ άσχημα φαινόμενα, ειδικά σε σκηνές με περίεργη κίνηση της κάμερας./.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα προβλήματα που αναφέρεις παρατηρούνταν κυρίως στις πρώτες lcd με 100Hz. Πλέον έχουν βελτιωθεί πάρα πολύ οι επεξεργαστές και η συγκεκριμένη Samsung B650 έχει ίσως την καλύτερη κίνηση που έχω δει σε lcd tv,

Για μένα προσωπικά πάντως τα 100Hz -που δουλεύουν σωστά- είναι must!

Μιλάει κάποιος που επέστρεψε καινούργια 40ρα 50Hz sony επειδή η κίνηση της ήταν χάλια.

Βέβαια όλα αυτά είναι και θέμα προσωπικού γούστου αλλά και το τι μπορεί να δει το εκάστοτε μάτι.

 

ΥΓ. η διαφορά φυσικά δεν φαίνεται στο χάλια τηλεοπτικό σήμα αλλά σε 1080p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης και τα δικά μου ματάκια βλέπουν τεράστιες διαφορες υπερ των 100 ΗΖ.

Δεν προτείνω σε κανεναν να πάρει τηλεόραση χωρις το παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια καμια 37'' 100hz στα 700-800 εχετε να προτήνετε? Εχει η Samsung τίποτα σε αυτά μιας και είναι η αγαπημένη μου εταιρία? Μόνο την LG 37LH5000 βρήκα με τέτοια χαρακτηριστηκά λεφτά. Ή μήπως κάνα site - forum με reviews να ρίξω μια ματιά? Γιατί το fullhd.gr όσες έχει είναι υπερβολικά ακριβές για την τσέπη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...