Προς το περιεχόμενο

SE W595 123e @Πλαίσιο (order at own risk!)


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

(τώρα είδα το τόπικ και έβρισα την τύχη μου που δεν το πρόλαβα... αλλά αφού τελικά ήταν μούφα τι είχαμε τι χάσαμε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την παραγγελία (1 κομμάτι φυσικά και για προσωπική χρήση και μόνο) την έκανα για τη 1 περίπτωση στις χίλιες(+) να έκαναν όντως προσφορά -50% για λίγα τεμάχια ας πούμε στο συγκεκριμένο κινητό. Τέτοιες προσφορές έχουν κάνει π.χ. και τα καταστήματα Wind παλαιότερα και μάλιστα για περισσότερες από μία συσκευές και χωρίς να χρειάζεται να κάνεις συμβόλαιο, οπότε δεν ήταν *εντελώς* παράλογο να ισχύει κάτι τέτοιο (αν και είχε ελάχιστες πιθανότητες να ισχύει αυτό το σενάριο).

 

Και για τη 2η περίπτωση στις χίλιες(+) αν όντως ήταν λάθος και αποφάσιζαν να κρατήσουν το λόγο τους και να στείλουν το προϊόν, αφού η διαφορά δεν ήταν τόσο μεγάλη όσο σε άλλες εξώφθαλμες περιπτώσεις παλαιότερα (π.χ. e-shop δίσκοι των 120 Ευρώ με 12 Ευρώ κλπ.).

 

Ευχαριστούμε τον arxaggelo (είχε βάλει και προειδοποίηση ο άνθρωπος ότι πιθανότατα πρόκειται για λάθος) και πάμε γι'άλλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τέλος θα βάλουν καμιά πραγματικά καλή προσφορά και δεν θα αγοράσει κανείς γιατί θα έχουμε συνηθίσει από τα λάθη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα βρισκετε ενα τετοιο προιον, με προφανως λαθος τιμη, παραγγειλτε για τον εαυτο σας και μην το βγαζετε αμεσως στο insomnia... Ο λογος ειναι οτι αν παει ενας πελατης και πιεσει αρκετα (ειδικα αν εχετε νομικες γνωσεις ή κανενα φιλο δικηγορο) εχει καποιες πιθανοτητες να του το δωσουν σε αυτη την τιμη, αν βεβαια και η διαφορα τιμης απο την κανονικη δεν ειναι τεραστια (π.χ. TV των 600 ευρω να εχει περαστει 60 ευρω στο site)...

Αν παραγγειλουν το ιδιο προιον πολλοι ταυτοχρονα, μαλλον δε θα το παρει κανεις, γιατι η "χασουρα" του καταστηματος θα ειναι μεγαλη αν το δωσει σε χαμηλη τιμη σε ολους...

Μου εχει τυχει σε μεγαλο πολυκαταστημα ηλεκτρονικων, να βρω ενα USB stick το οποιο ειχε μιση τιμη (λαθος) στο ραφι και κανονικη τιμη στο ταμειο - ο υπαλληλος αντι να κανει την παπια, και χωρις να τον πιεσω καθολου, ο ιδιος μονος του μου ειπε οτι μου το δινει στην τιμη του ραφιου. Με κερδισε το καταστημα και δεν ηταν για τα ελαχιστα χρηματα που κερδισα εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω εστειλα e-mail στο ΙΝΚΑ και με τις δυο παραγγελιες που μου ακυρωσε το ΠΛΑΙΣΙΟ.

Δοκιμαστε να στειλετε και εσεις [email protected]

Τωρα οτι θελει ας γινει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αυτοματοποιημένο e-mail που σου στέλνουν, γράφει το παρακάτω:

"2. Η Πλαίσιο Computers δεν δεσμεύεται σε καμιά περίπτωση στην αποστολή της παραγγελίας των προϊόντων, τα οποία προσφέρονται μέσω του ηλεκτρονικού καταστήματος και λόγω τυπογραφικού ή μηχανογραφικού λάθους παρουσιάζονται σε διαφορετική τιμή από την ισχύουσα τιμή στο τιμοκατάλογο."

Οπότε πιστεύω ότι είναι καλυμένοι νομικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αυτοματοποιημένο e-mail που σου στέλνουν, γράφει το παρακάτω:

"2. Η Πλαίσιο Computers δεν δεσμεύεται σε καμιά περίπτωση στην αποστολή της παραγγελίας των προϊόντων, τα οποία προσφέρονται μέσω του ηλεκτρονικού καταστήματος και λόγω τυπογραφικού ή μηχανογραφικού λάθους παρουσιάζονται σε διαφορετική τιμή από την ισχύουσα τιμή στο τιμοκατάλογο."

Οπότε πιστεύω ότι είναι καλυμένοι νομικά...

 

Ο καθένας μπορεί να γράφει ότι θέλει..Αυτό δεν αναιρεί τους Νόμους και τις διατάξεις.

Και εντάξει να πληρώνεις με αντικαταβολή, με πιστωτική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καθένας μπορεί να γράφει ότι θέλει..Αυτό δεν αναιρεί τους Νόμους και τις διατάξεις.

Και εντάξει να πληρώνεις με αντικαταβολή, με πιστωτική?

 

Με πιστωτική σε χρεώνουν όταν γίνεται η τιμολόγηση/αποστολή.

Δεν υπάρχει πρόβλημα σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ναι ταχατις κανουν λαθος , οχι οτι προσπαθουν να τραβηξουν επισκεπτες ωστε στο τελος του χρονου να κοκορευτουν οτι το site τους ειχε την πιο υψηλη επισκεψιμοτητα

 

τι κανει νιαου νιαου στα κεραμυδια

Προσψωπικα εχω κοψει αγορες απο πλαισιο εδω και 3/4 χρονια

Τα ατομα ειναι ασοβαρα , και τοσα χρονια με επιβεβαιωνουν με τις διαφορες μαλακιες τους

Χαρακτηριστικα φιλος ειχε παραγγειλει απο σεπτεμβρη συλλεκτικη εκδοση παιχνιδιου που κυκλοφορουσε γεναρη

ΟΙ τυποι καταφεραν να τον ειδοποιησουν οτι δε θα μπορεσουν να ικανοποιησουν την παραγγελια , την ημερα που κυκλοφορησε το παιχνιδι

 

Πλοισιο :fear: για πολλες μαπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...